mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 lut 2012, 21:41

Agasio, trzymam kciukasy za badania Sylwi&&&&&& Na pewno bedzie dobrze, moze to faktycznie Helicobacter?

Asiab, sliczne mebelki, takie subtelne i pojemne faktycznie!

Surtsey, ah IKEA :-D Na pewno bedzie fajnie to wszystko wygladalo!

Rybka, jestesmy w tej samej niemal sytuacji, 2 porody naturalne, ostatni traumatyczny, a teraz kroi sie cesarka. Damy rade!!!!!!!

Martalka, ta rutynizacja porodow jest okropna, ale dobrze ze pooowoolutku cos sie zmienia. W szoku jestem z tym dolarganem :ico_szoking: Nam tu daja gaz rozweselajacy do wdychania jak juz boli mega. Ale tez sie troche tym nacpalam tym, dobrze ze to szybko z ciala ucieka podczas dobrego oddychania :-)

Ja mam ustawione wizyty na co 3 tygodnie a potem co 2 tygodnie. Nie wiem po co.... Wlasnie musze kilka odwolac bo ja nie lubie tak lazic jak nic sie nie dzieje. Wlasnie teraz 10 lutego mam wizute ktora mam zamiar odwolac i potem pojde jakos w 2 tygodniu marca. Im rzadziej tam chodze tym szybciej mi ciaza mija :ico_sorki:

Jutro wrzuce focie co dzis narobilam :-)

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

01 lut 2012, 22:00

Nam tu daja gaz rozweselajacy do wdychania jak juz boli mega.
wyobraziłam sobie hihrającą rodzącą :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 lut 2012, 22:20

Nam tu daja gaz rozweselajacy do wdychania jak juz boli mega.
wyobraziłam sobie hihrającą rodzącą :-D
dokladnie tak jest, choc tylko na chwilke :-))))))))) Tak ze brechtalam do lampy ze myslalam ze sie posikam :-D A polozna i mezu ze mnie bo nie wiedzieli o co mi chodzi :-D

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 lut 2012, 22:53

Hej Kobiety,

a gaz rozweselający jest już w PL, ale jakoś to do mnie nie przemawia własnie dlatego, że obawiam się
brechtalam do lampy ze myslalam ze sie posikam :-D A polozna i mezu ze mnie bo nie wiedzieli o co mi chodzi :-D
jakoś mnie to nie przekonuje od tej strony jak taka przygłupia mam być nawet na chwilę,
ale ja też nastawiam sie na CC i boje się tego JAK CHOLERA !!

[ Dodano: 01-02-2012, 21:55 ]
asiab, bardzo ładne te mebelki, a jak się ładnie pokoju prezentują :-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lut 2012, 22:58

Rybka, jestesmy w tej samej niemal sytuacji, 2 porody naturalne, ostatni traumatyczny, a teraz kroi sie cesarka. Damy rade!!!!!!!
- no damy,wyjscia nie ma :ico_sorki:

surtsey, mebelki na "sucho" wygladaja dosc surowo,a ta komode z 4 szufladami mam identyczna :-D Czekam na efekt koncowy,czyli taki jak u Asiab - z poukladanymi zabawkami :ico_brawa_01:
taka ciekawostkę znalazłam
- nie moge powiekszyc,a w tym rozmiarze nie moge doczytac :ico_placzek:
W szoku jestem z tym dolarganem
- ja tez,i to w Koszalinie Ci dali?

[ Dodano: 01-02-2012, 21:59 ]
ale ja też nastawiam sie na CC
- a dlaczego?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

01 lut 2012, 23:07

asiab, a to co innego. Monitorowania cholestazy ciążowej czy cukrzycy nie należy lekceważyć.

Ale jeśli chodzi o ciąże bez takich powikłań, to niestety ale medycyna uwielbia "wspierać" od du... tzn od złej strony :ico_haha_01:
Tzn nie wspierając poczucia kobiety, że da radę, tylko, że koniecznie a to axytocynkę bo nie da sobie rady, a to dolarganik, bo na pewno skala bólu będzie za wysoka jak dla tej kobiety.
I nie chodzi o to, że nie powinni podawać tego wcale. Bo po coś to jest.
Ale rutyna... rytyna... medykalizacja wszechobecna... medykalizacja fizjologicznych porodów, wcale nie wymagających "wsparcia"....

surtsey, tej pierwszej szafy nigdy nie widziałam! Fajna!!
Komody z szufladami KOCHAM i nadal mam za mało. Ale zerknij :)

u chłopaków
Obrazek

sypialnia
Obrazek

ja chcę do nich kosze, albo zamykanie, ale kolory są albo szary, albo... nie pamiętam biały??? buuuuu
Ale kosze chyba kupimy...

I komody ze dwie jak nie lepiej. I te podziałki do szuflad ichnich są super- dopasowane idealnie, zero bałaganu :D

[ Dodano: 01-02-2012, 22:14 ]
W szoku jestem z tym dolarganem
- ja tez,i to w Koszalinie Ci dali?
tak, w 2004r. I koszalińska położna ze szpitala tłumaczyła słuszność tej decyzji (po tych 4 latach).

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lut 2012, 23:22

Martalka, fajnie wyglada ten regal :ico_szoking: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 lut 2012, 23:22

Myszka_ napisał/a:
ale ja też nastawiam sie na CC
- a dlaczego?
_______________
ja mam sporą wadę wzroku i już przy Damianie okulistka się wahała co do opcji porodu a poza tym Damian narobił mi trochę szkód, bo był duży na moje możliwości i z jednej strony boję się CC jak diabli z drugiej jak mam znów moje życie intymne odbudowywać po ponad półtorej roku to chyba jednak wole się ciąć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lut 2012, 23:23

jak mam znów moje życie intymne odbudowywać po ponad półtorej roku to chyba jednak wole się ciąć :ico_noniewiem:
- wlasnie,to i u mnie przemawia,jako jeden z kluczowych argumentow za CC :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 lut 2012, 23:24

Martalka, super narzuta na łóżko, podobają mi się takie rzeczy :ico_oczko:

[ Dodano: 01-02-2012, 22:26 ]
wlasnie,to i u mnie przemawia,jako jeden z kluczowych argumentow za CC :ico_sorki:
ehhh no właśnie, nie wspominam źle porodu ii mniej bym się go bała jakbym miała rodzić SN. ale już od 13 tyg mówi lekarz, że dzidziuś spory więc pamiętając jakie były konsekwencje pierwszego porodu wolę CC, a nóż widelec zniesiemy cc lepiej niż sn? OBY :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość