CentrumGordona
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2011, 13:37

Trudna komunikacja

12 paź 2011, 13:39

Rozmowa z dziećmi chwilami bywa niełatwa, zwłaszcza jeśli dotyczy spraw, co do których nasze zdania się różnią. Dobrze jest w takiej rozmowie więcej słuchać niż... mówić, aby lepiej wczuć się w to, co myśli i przeżywa nasze dziecko. Prawienie kazań, straszenie czy karanie może przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. Wybierz odpowiedni moment na rozmowę, nie tylko dla siebie, ale również dla dziecka. Postaraj się nie stwarzać napięcia, zwróć też uwagę na tembr głosu. Aby stać się jeszcze lepszym rodzicem warto skorzystać z Treningu Skutecznego Rodzica, który pomaga poprawić relacje w rodzinie. Prowadzony jest przez Centrum Komunikacji Gordona. Zapraszamy.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

13 paź 2011, 09:18

Treningu Skutecznego Rodzica,
czytałam o tym :ico_oczko:
fajna sprawa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

03 lut 2012, 13:48

Na szczęście póki ci sobie radzimy, ale dobrze wiedzieć ;)

Fajną prowokacją do rozmów jest wspólne oglądanie (odpowiednich) bajek ;)

qaism123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2014, 09:43

Re: Trudna komunikacja

06 paź 2014, 10:01

Dziewczyny mam pytanko.

Jestem przewodniczącą w klasie (niestety :-/ ) i dziś mamuśki powiedziały mi,że pasuje zrobić składkę na Dzień Nauczyciela.
Jestem w tym całkowicie zielona i nie mam pojęcia co powinnam napisać na kartkach dla rodziców,żeby każdy wiedział o składce i co trzeba będzie kupić za tą kaskę !? :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Trudna komunikacja

29 kwie 2015, 22:02

Tego typu treningi są naprawdę dobrą sprawą, szczególnie, jeśli sami nie mamy pojęcia, jak wychowywać dziecko i jak sobie radzić w niektórych sprawach. Może mało kto się do tego przyzna, ale prawda jest taka, że nie każdy, a może nawet i mniejszość osób umie dobrze wychować dziecko. Jeśli nie taki trening jak powyżej, to zawsze można udać się do psychologa dziecięcego. JA jak miałam z córką problemy to chodziłam do pani Marty Bogusławskiej-Michniak, która przyjmuje w Warszawie w Pracowni Psychorozwoju. Naprawdę bardzo mi pomogła.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość