elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lut 2012, 11:16

Na przykład w Norwegii do 18roku płacą na każde dziecko troszkę kaski. Po prostu rodzić dzieci w Polsce się nie opłaca według nas.
w Norwegii są większe dodatki jak w UK i to o wiele większe, kumpla tam mam od 7 lat siedzi i kiedyś mi mówił kwotowo nawet ale nie pamiętam. w UK wszystko od zarobków zalezne, jest jeden dodatek co każda kobieta dostaje po urodzeniu maluszka, ale to nie sa wielkie pieniadze, 130 funtów na 2 dzieci i na kolejne około 30 dokładają, ale jak sie tu zyje to to nie jest wiele serio serio. No ale jest.


aaaa a wczorj słuchałam wypowiedzi jakiejśc pani poseł o zmianie wieku emerytalnego i o polityce prorodzinnej, że nie ma jej bo ludzie od razu manifestują zmiany w emeryturach a tak jedno ciagnie drugie na plus, jasneee już wierzę.

[ Dodano: 09-02-2012, 10:23 ]
a w ogóle to dzień dobry wszystkim:) Mój synuś ma dolne dziąsła mocno napuchniete ale jakby przy trójkach, no zobaczymy czy cos się z tego wykluje w końcu czy tez nie. Nocka w miarę, jakos lepiej ostatnio tfu tfu tfu nie zapeszajac.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

09 lut 2012, 11:28

witam,

u mnie śnieg pada od rana i jak tak dalej będzie padał to go będzie po kolana albo i lepiej :ico_noniewiem:
Iza próbuje zasnąć ale słyszę że się jeszcze odzywa z sypialni :ico_noniewiem: ja nie wiem już co mam robić ale chyba wracają kolki nocne bo ostatnie noce to masakra :ico_placzek: niby śpi ale co chwilkę się przebudza a czasem to tak krzyczy i słychać jak w brzuszku Jej bulgoczę :ico_placzek:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

09 lut 2012, 11:52

cześć laski.
u nas nawet w miarę ciepło dzis jest , bo tylko - 8, więc potem idziemy na spacerek.
Hej dziewczyny kiedy zacząć podawać małemu biszkopty?Co prawda zębów jeszcze nie ma, ale biszkopty mięciutkie więc myślę, że wyciamka? A no i kiedy można podać dziecku kisiel? bo raz jak sobie zrobiłam dałam Alankowi na spróbowanie to aż się trząsł tak mu smakowało.
A chrupki kukurydziane jakie kupujecie? Jakieś specjalnie dla dzieci, czy to nie ma znaczenia? Bo ja dałam kilka razy Alankowi takie zwykłe mazurskie, one są mięciutkie i ładnie jadł, ale widziałam, że piszecie o jakiś chrupkach z hipa i się zastanawiam
ja juz dawno zaczęłam , ona sobie je tak mamla, że on się jej w buzi rozpuszcza, kisiel tez ju zmiała dawany, wiadomo, że nie duzo ale nic jej ni było więc od czasu do czasu jej podaję, a co do chrupek to kupuje zwykle takie flipsy i tez jej smakują, z tym, z eja nie lubię jak ona je zjada bo potem nie moge jej domyc bo jest cała ulepiona :ico_olaboga:
Ale wczoraj przeszła sama siebie z jedzeniem zupy... normalnie az uwierzyc nie moglam ile jej zjadła, bo tak jej smakowala, a zrobiłam jej taka grysikowa na rosole, no 3 razy jej dokładałam bo był płacz. ale potem jak juz zjadła to dopiero głodna była za 4,5 godziny

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

09 lut 2012, 11:53

kwiatunio ale ona już chyba za duża na kolki. Może jakiegoś składnika, który jej ostatnio podawałaś nie toleruje? Może banan, albo może coś innego?
w Norwegii są większe dodatki jak w UK i to o wiele większe, kumpla tam mam od 7 lat siedzi i kiedyś mi mówił kwotowo nawet ale nie pamiętam
no wiem właśnie, bo mam tam parę znajomych. Na razie nie planujemy drugiego dziecka, ale jak się trafi od razu to mąż mówi, że nie będziemy czekać na zbawienie Polski i uciekamy stąd. Na razie jest nie źle. Mąż dobrze zarabia, ja nie muszę pracować, ale kto wie jak będzie za 2-3 lata. Zauważyliśmy, że wszystkiego ceny rosną a wypłata niestety stoi w miejscu. Jak tak dalej pójdzie, to naprawdę dwójkę lub trójkę dzieci będą mieli nieliczni w Polsce :/, a mi się marzy trójka a nawet czwórka :-P

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

09 lut 2012, 11:59

ale ona już chyba za duża na kolki.
tez tak myślę :ico_noniewiem:

Może jakiegoś składnika, który jej ostatnio podawałaś nie toleruje
wczoraj nie jadła żadnego obiadku ani deserku a z obiadków je cały czas to samo czyli marchewka, ziemniaczek i zupka jarzynowa :ico_noniewiem: więc to raczej odpada :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 lut 2012, 12:14

Ale wczoraj przeszła sama siebie z jedzeniem zupy... normalnie az uwierzyc nie moglam ile jej zjadła, bo tak jej smakowala, a zrobiłam jej taka grysikowa na rosole, no 3 razy jej dokładałam bo był płacz. ale potem jak juz zjadła to dopiero głodna była za 4,5 godziny
No brawa dla mamusi że takie pyszności gotuje córci.
mi się marzy trójka a nawet czwórka :-P
Łoo to zdziwiłaś mnie,Ja 2 nie więcej.Ale nigdy nic nie wiadomo jak sie potoczy a może mi sie odmieni.

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

09 lut 2012, 12:17

Na razie nie planujemy drugiego dziecka,
czyli jednak zmieniliście zdanie ? ;)

mnie dziś się śniło, że byłam w ciąży, musiałam dużo leżeć i nawet w szpitalu wylądowałam. A przez to nie miałam czasu dla Antosia :ico_olaboga: męczący sen.. w każdym razie utwierdziłam się w przekonaniu, że jeszcze sporo poczekamy ;)

[ Dodano: 09-02-2012, 11:23 ]
Kurczę, źle się czuję :( Zimno mi, w domu z 25 stopni, a pod kocem siedzę :( I głowa mnie boli :(
Antek bawi się na łóżku w skrzyni więc mam chwilę na klikanie :)

[ Dodano: 09-02-2012, 11:25 ]
nina0226 napisał/a:
mi się marzy trójka a nawet czwórka :-P

Łoo to zdziwiłaś mnie,Ja 2 nie więcej.Ale nigdy nic nie wiadomo jak sie potoczy a może mi sie odmieni.
my chcielibyśmy 3, ale to się zobaczy ;) Najchętniej dwoje urodzić, a trzecie adoptować. Ale cóż nie jest to łatwe..

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

09 lut 2012, 12:31

Zimno mi, w domu z 25 stopni, a pod kocem siedzę :( I głowa mnie boli
zdrówka :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

09 lut 2012, 12:35

a dzisiaj majce podaje własnie zupkę z czerwonego buraczka i marchewki, żebyscie widziały jak wygląda hihihihi ale jej bardzo smakuje bo to słodziutkie jest.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 lut 2012, 12:36

mnie dziś się śniło, że byłam w ciąży
Mnie tak samo. I rano opowiadałam to Pawłowi . heheh
Kurczę, źle się czuję :( Zimno mi, w domu z 25 stopni, a pod kocem siedzę :( I głowa mnie boli :(
Uuu zdrówka dla ciebie
trzecie adoptować.
No ja bym nie dała rady adoptować dziecka

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość