elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 lut 2012, 22:02

szkieletorek, ciekawe co Lilcia ma tak naprawdę. U mnie już lepiej, choć i tak coś dzieci mają ze skórą, egzemę ma Eliza to i mały pewno też będzie miał, czasem na buźi ma takie nieładne wysuszone punkty. Jak będę do PL jechać kiedyś to zrobię badania dzieciom na alergię, na co sa uczulone, choć u elizy wychodzi czasem po mandarynkach, masełku orzechowym, czekoladzie i to zalezy kiedy. czasem zje kawałek i brzuch ma brzydki a czasem zje sporo i nic

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

19 lut 2012, 22:07

Cześć wieczorowo :-D
Licytuje na allegro śniegowce ale chyba przegram bo ja zawsze daje niskie ceny.
a ja właśnie, zainspirowana Kwiatunio- założyłam konto na snajperze.
No zobaczymy- obserwuję fajne butki dla Zu i niech się snajper wykaże!
A ja dołączam do grona osób mających okres . Buuuuu
no, a tak fajnie było...
Ja jestem zaskoczona,że tak szybko :ico_olaboga:
Przy Zuzi dostałam jak całkiem przestałam karmić, ale to właśnie było koło 6 m-ca.
A teraz wyeliminowałam tylko 1 karmienie (kosztem obiadku), jakoś miesiąc temu i od razu machina ruszyła :ico_haha_01:
A właśnie jak z braniem leków gdy się karmi piersią?
generalnie to chyba jak przy ciąży- niezbędne minimum. Ale apap można, mi w szpitalu pozwolili po cc.
Kocura Bura napisał/a:
A my dzis nietypowy obiadek, bo sałatka meksykańska i pękam!
Ale tym się można objeść, bo same warzywka i kurczak.

podaj przepis
przepis- nie przepis :-D

W jednej pizzerii u nas mają pyszną sałatkę meksykańską, ale w menu podają wszystkie składniki, więc po co kupować :-D
Ja robię ją warstwowo i kolejność zazwyczaj przypadkowa :ico_oczko:
Dziś było tak, od dołu- kapustka pekińska, kurczak (małe kawałki usmażone, wcześniej posypałam przyprawą do gyrosa, do kurczaka, tabasco i trochę oliwy), fasola czerwona, kukurydza, czerwona cebula, czerwona papryka i ser żółty starty.
A sosik sobie wymyśłiłam- majonez, śmietana, ketchup i tabasco- po meksykańsku jak się patrzy. :ico_oczko:
Do tego kroma chlebka i obiadek jak się patrzy :-D

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 lut 2012, 22:08

a w ogóle dziewczyny znacie jakieś domowe sposoby na kurzajki??? moja eliza zaraziła się od kogoś i dwie jej się zrobiły na dłoniach, póki co czosnek jej przykłądam (sprasowany) i zaklejam plastrem a na noc detromecyny troszkę. Ze specyfików nie ma tutaj nic dla dzieci:( wszystko powyżej 4 roku życia

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

19 lut 2012, 22:11

Licytuje na allegro śniegowce ale chyba przegram bo ja zawsze daje niskie ceny.
fajna jesteś :ico_haha_01: :-D
mi się marzy rudy taki ostry, ale szkoda mi rozjaśniac włosów i marzę dalej, może kiedyś coś mnie skusi i zrobię sobie:)
nina pokaż kiedyś jaki masz kolorek
no ja mam jasne teraz włosy więc pewnie wyszedłby mi odjazdowy rudy, aleraz miałam taki ostry i nie najlepiej sie w nim czułam, zreszta ja to chyba wszystkie kolory juz miałam począwszy od czerwonego na czarnym skończywszy :-D :ico_szoking:
U mnie od pól godz spokój i cisza więc gram na kurniku :-D

[ Dodano: 19-02-2012, 21:15 ]
choć i tak coś dzieci mają ze skórą,

więc tak u nas Maja ma tez na rączkach i na nóżkach bardzo wysuszona skórę i czasami na buzi tez pojawi sie jej taki wyszuszony punkt , zaczełam jej kilka razy dziennie smarować kremem i nie pojawia się, a na to na rękach i na nogach to lekarka powiedział, że to teraz jest od suchego powietrza w domu i od kaloryferów, może tezsię pojawic z braku witaminy d i powiem wam, ze chyba cos w tym jest bo teraz podaje jej codziennie i zaczyna się skóra robic gładziutka :ico_brawa_01:

[ Dodano: 19-02-2012, 21:18 ]
Do tego kroma chlebka i obiadek jak się patrzy
ba i to jaki :-D ja lubie bardzo słatki , różnego rodzaju i robic i zjadac mniam mniam.....

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

19 lut 2012, 22:26

Licytuje na allegro śniegowce ale chyba przegram bo ja zawsze daje niskie ceny.
fajna jesteś :ico_haha_01: :-D
No i przegrałam.Za wysoka kwota dla mnie.
więc tak u nas Maja ma tez na rączkach i na nóżkach bardzo wysuszona skórę i czasami na buzi tez pojawi sie jej taki wyszuszony punkt , zaczełam jej kilka razy dziennie smarować kremem i nie pojawia się, a na to na rękach i na nogach to lekarka powiedział, że to teraz jest od suchego powietrza w domu i od kaloryferów, może tezsię pojawic z braku witaminy d i powiem wam, ze chyba cos w tym jest bo teraz podaje jej codziennie i zaczyna się skóra robic gładziutka :ico_brawa_01:
No moja to nie ma punkciku tylko cała buzia no tragicznie wygląda, na główce .Brzuszek raczki i nóżki tez jest ale mniej i nie wygląda tak źle jak na buzi.Na buzi ona dodatkowo drapie i ta główka kręci na boki a tym samy trze o kocyk czy coś innego.
Wit D daję.Smaruję i natłuszczam całe ciałko 2 razy dziennie a buzie to sama nie wiem ale bardzo często.
A teraz wyeliminowałam tylko 1 karmienie (kosztem obiadku), jakoś miesiąc temu i od razu machina ruszyła :ico_haha_01:
No ja na razie nie wyeliminowałam żadnego karmienia i też się pojawiła @
szkieletorek, ciekawe co Lilcia ma tak naprawdę.
No chciałabym wiedzieć bo już normalnie osiwieć można.Taką mam śliczną niunię a tak ma buźkę oszpeconą.
Jutro i w środę mała będzie mieć robione dokładniejsze testy więc zobaczymy co to pokaże.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

19 lut 2012, 22:29

No ja na razie nie wyeliminowałam żadnego karmienia i też się pojawiła @
tak też może się zdarzyć.
Ale ja się nastawiałam,że będzie jak przy Zuzi.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

19 lut 2012, 22:35

Taką mam śliczną niunię a tak ma buźkę oszpeconą.
pamiętam, że Maja też miala strasznie "osyfioną" buzię do jakiegos czasu .. normalnie wyglądała strasznie, ale teraz juz ma faja i samo znikło, a co to było to do tej pory nie wiem ... hormony? najważniejsze, że juz nie ma choc powiem wam, że jeszcze ma gdzie ni gdzie takie kaszaki podskórne, az mnie korci, zeby to zrdapa ale wiem, ze nie mozna.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lut 2012, 00:37

No chciałabym wiedzieć bo już normalnie osiwieć można.Taką mam śliczną niunię a tak ma buźkę oszpeconą.
Jutro i w środę mała będzie mieć robione dokładniejsze testy więc zobaczymy co to pokaże.
to daj znac tylko, oj ja pamiętam jak Dorian miał tą wysypkę straszna, taki brzydki przez to był, mi się płakać chciało jak na niego patrzyłam:( oby stwierdzili co Lilci to zacznecie leczenie czy eliminację całkowitą, a myslałaś, co jak to jednak pokarmowa alergia??? może na MM warto przejść, oczywiście takie specjalne, oj nie, oby nie to, bo te mleka ochydne są

[ Dodano: 19-02-2012, 23:40 ]
z @ też nastawiam sie jak przy Elizie, miesiac po odstawieniu od cycka była pierwsza. Bo ja też już mniej piersią karmię, w sumie to zaczynam juz starania by zaniechać karmienia całkiem. od wczoraj dnia jadł 2-3 razy, wiec to nie wiele i nawet jak dostawiłam go dziś to takie głupie uczucie w środku piersi miałam, że musi sobie mocno ciągnąć by coś zaczelo lecieć, no zobaczymy. A byłam zwolenniczką karmienia do roku czasu :ico_wstydzioch:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 lut 2012, 09:21

Kocura Bura mmm ten przepis musi być ciekawy, aż spróbuję jutro :ico_brawa_01:
szkieletorek napisał/a:
A ja dołączam do grona osób mających okres . Buuuuu
no, a tak fajnie było...
witajcie w klubie. Jak ja się super czułam bez okresu :ico_placzek:
szkieletorek napisał/a:
A właśnie jak z braniem leków gdy się karmi piersią?
generalnie to chyba jak przy ciąży- niezbędne minimum. Ale apap można, mi w szpitalu pozwolili po cc.
można apap i paracetamol z przeciwbólowych
a w ogóle dziewczyny znacie jakieś domowe sposoby na kurzajki???
na kurzajki dobre jest jaskółcze ziele, niestety zimą go nie ma, ale na wiosnę, obrywaj malutkiej i smaruj tym żółtym kurzajkę, po kilku dniach zejdzie. Mój mąż ma to dziadostwo. Najgorsze jest to, że jak jedna mu zejdzie to zaraz druga wychodzi. Na szczęście tylko na palcach u ręki :ico_sorki:

[ Dodano: 20-02-2012, 08:23 ]
więc tak u nas Maja ma tez na rączkach i na nóżkach bardzo wysuszona skórę i czasami na buzi tez pojawi sie jej taki wyszuszony punkt
no dokładnie, u nas Alanek ma łokieć jeden suchy, i dwa policzki. Ciągle mu smaruję kremikiem nawet 2-3razy dziennie, zawsze przed wyjściem na podwórko dodatkowo grubszą warstwą, ale słabo pomaga, bo po kilku godzinach znów jest suche. Ale ja też myślę, że to od suchego powietrza i że na wiosnę przejdzie

[ Dodano: 20-02-2012, 08:25 ]
No chciałabym wiedzieć bo już normalnie osiwieć można.Taką mam śliczną niunię a tak ma buźkę oszpeconą.
Jutro i w środę mała będzie mieć robione dokładniejsze testy więc zobaczymy co to pokaże.
obyście się już dowiedzieli i oby to jednak nie byłą skaza :ico_sorki:

[ Dodano: 20-02-2012, 08:28 ]
A byłam zwolenniczką karmienia do roku czasu :ico_wstydzioch:
ja też ale sama już nie wiem. Czasem mnie wszystko wnerwia i wtedy chciałabym przejść na mm, ale czasem jak widzę jak on się przytula i przyssysa to mi szkoda go odstawiać już :ico_olaboga: i weź tu bądź mądry człowieku :-P

[ Dodano: 20-02-2012, 08:38 ]
U nas nocka w porządku. Chociaż z przebojami. Mały zasnął z trudem przed 21, ale co z tego jak przed 23 obudził się z krzykiem. Dałam cyca, ale nie chciał, okazało się, że prawdopodobnie brzuszek go boli. Płakał prawie do 24, a my na zmianę go nosiliśmy. Biedny malutki. W końcu się zlitowaliśmy i daliśmy mu espumisan i po chwili się uspokoił. Dałam znów cyca i zasnął. Ale spał całą nockę do teraz :ico_brawa_01: Ja nie wiem co on ma z tym brzuszkiem, prawie nie ma dnia, żeby go nie bolał a w sumie nic takiego mu nie daję do jedzenia. Wczoraj i przed wczoraj dostał delikatną zupkę z marchewką i ziemniaczkiem. Przedwczoraj nic mu nie było a wczoraj płakał :ico_olaboga: już sama nie wiem co mu dawać a co nie :/

[ Dodano: 20-02-2012, 09:12 ]
nie mam już siły na swoje dziecko od kilku dni znowu musi poryczeć zanim zaśnie, macie jakiś pomysł jak go uspać bez wrzasków?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 lut 2012, 10:13

cześć laski. U nas dzis ciepło i z tego powodu spacerówka juz wyszykowana, ale sie dziewczyna zdziwi, ze może wszystko zobaczyc :ico_oczko: :ico_brawa_01:
Nocka niezła pobudka o 2 i o 7 ... teraz jemy snmiadanie, i sprzatamy po weekendzie, obiad mam z przepisu Kocury :-D a dla małej ma zupke więc juz jestem mozna powiedzieć, że wyrobiona hihi

[ Dodano: 20-02-2012, 09:15 ]
nie mam już siły na swoje dziecko od kilku dni znowu musi poryczeć zanim zaśnie, macie jakiś pomysł jak go uspać bez wrzasków?
no niewiem sama co poradzić... u nas jest tak, że jak płacze to podchodzimy do niej i ja po główce kolka razy pogłaskamy i odchodzimy bez słów bo jakbym się odezwała to juz po spaniu wogóle, no i popłakuje czasami ale nie zwracam na to uwagi bo ona cwana jest i jak ryczy to wie, że zaraz sie mamusia pojawi a wtedy usmiech od ucha do ucha.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość