gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

29 lut 2012, 15:04

a za luty jeszcze mniej dostanimey bo ma tylko 29 dni
ale przecież jak masz stałą stawkę miesięczną to nie dostaniesz mniej bo 29 dni.
ani złotówki z mojej wypłaty, odkładam na "po porodzie"
wow zazdroszczę :ico_sorki: my sobie nie możemy pozwolić by moją pensję odłożyć dlatego będę musiała wracać po porodzie znaczy nie tyle po porodzie ale tak z urlopem itp chciałabym do roku dziecka posiedzieć :ico_sorki: :ico_sorki:

Mamusia28, dobrze że wszystko w porządku z teściową :ico_sorki: :ico_sorki:

a moje dziecko znowu kopie :-D

[ Dodano: 29-02-2012, 14:05 ]
wiecie napisałam posta i mnie wylogowało :ico_zly: ale zrobiłam wstecz i wiadomość była :ico_sorki: :ico_sorki: więc ją skopiowałam i zalogowałam się :ico_sorki:

[ Dodano: 29-02-2012, 14:05 ]
ktosiek, witaj :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a co tak późno zaglądasz jak masz taki wczesny termin :ico_haha_01:
Fajnie że nas coraz więcej :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

29 lut 2012, 15:29

Obrazek

dziewczyny to jest wózek moje mażenie dopiero wchodzi od marca tego roku nowosć X lander X move cena narazie 2747 za 3in1 plus dodatki i na allegro go nie ma jeszcze

[ Dodano: 29-02-2012, 14:38 ]
ale przecież jak masz stałą stawkę miesięczną to nie dostaniesz mniej bo 29 dni.
Gosia właśnie ja też tak myślałam ale teściowa kierowniczką kadr wiec mnie oswieciła i to wygląda tak że biorą wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy dzielą na ilość dni w roku czyli 365 i potem mnoża za okres L4 a jak jest ciągłość to mnożą razy ilosć dni w miesiącu skoro luty ma 29 to wygląda to następująco na ponizszym przykłądzie
załóżmyt zarabiamy 2000 zł mnożymy 12 miesiecy co nam daje 24000 dzielimy na 365 dni czyli daje nam to 65,75 zł i skoro luty ma 29 dni to mnożymy 29x65,75 a to nam daje 1906,75 a np za marzec dostaniemy 2038,25
mam nadzieję ze wytłumaczyłam ok :ico_sorki:

ktosiek, Witam nową mamusię super że Nas coraz więcej oczywiscie ze Cię cieplutko przygarniemy gdzieś Ty się ukrywała przez 6 msc :ico_szoking:

[ Dodano: 29-02-2012, 14:39 ]
jejku teraz zauważyłam ze marzenie wpisałam przez ż ta ciąża robi zemnie dyslektyka :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: przepraszam moja głupota nie zna granic :ico_puknij:

miska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:15

29 lut 2012, 16:03

Mamusia dobrze ze z tescowa juz jest ok a mowilam ci ze bedzie dobrze
ktosiekwitaj z nami widze mamy podobne terminy ja mam na 15lipca ale tak mysle ze moze zrobie szwagrowi prezent i urodze 13 haha
A mnie tak dzis glowa boli ze nie wyrabiam az mnie na wymioty bierze, jutro jak bedzie taka pogoda jak dzis to wyskocze do kuzynki z malym, ale nie wiem czy spacerkiem czy busem chyba jednak busem a ta mnie potem odwiezie autem :) ygodna jestem ostatnio hii

a to moj wozeczek tzn te4n cowam mowilam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

29 lut 2012, 16:11

Witam sie i ja wyniki sa dobre mialyscie racje :ico_brawa_01: kolejna wizyta 30marca a USG 11 kwietnia pytalam o porod czy mam szanse urodzic SN okazuje sie ze mam :ico_noniewiem: jezeli porod bedzie przebiegal pomyslnie i rozwarcie bedzie postepowac to cesarka nie bedzie konieczna w sumie fajnie ale jak tylko przypomne sobie ten bol :ico_chory:

gosia888, gratuluje pieknego autka :ico_brawa_01:

Mamusia28, zycze duzo zdrowka dla tesciowej :ico_sorki:

ktosiek, witaj u nas :ico_haha_02: zaraz cie do nas dopisze :ico_oczko:

Toska a na ktory sierpien????

No i dziewczyny stalo sie zostalo mi 100 dni do porodu :ico_szoking: stawiam wam ciacho



Obrazek

[ Dodano: 29-02-2012, 15:13 ]
Kasiala, piekny wozek :ico_brawa_01: wyglada na porzadny i cena tez nie najgorsza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

29 lut 2012, 16:29

Aniula widzisz wszycy isali ze wyniki ok t jak mogło być inaczej :-)
no poród SN to strach chyba dla każdej kobiety ja hcę spróbować i mam nadzieję ze pójdzie mi tak jak mojej siostrze :ico_sorki: on o 21 trafiła na porodówkę a o 00:30 Jaguśka była na swiecie :ico_szoking: dodam ze od razupojechała jak ją zaczęły skurcze lekkie brać w domu może będzie i ta czynnoś rodzinna :-)

miska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:15

29 lut 2012, 17:02

hehe mi o 14podlaczyli ktg a o 15.45 juz maks byl na swiecie, no ale ja lezalam od srody a w piatek urodzilam bo w czwartek bylam pod kroplowka na wywolane

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

29 lut 2012, 18:52

dziewczyny ja musze mieć czas dojechać do szpitala- ok.60km, wcześniej pewnie ściągnąć m. z pracy- min. 2 godz. ja nie moge szybko rodzić :ico_placzek: przy smyku szło jak krew z nosa tzn szła nie krew a wody i nie z nosa..... :ico_haha_01: skurcze dopiero po kroplówie się pojawiły ale zbierałam sie do szpitala na takim "luzie" że nawet o mc donalda zahaczyliśmy i szejka piliśmy :ico_haha_01:
witaj trzecia czerwcóweczko z trzecia córeczką :ico_brawa_01: masz termin dzien pozniej niż ja :ico_brawa_01: w sumie to nawet pewnie masz ten sam bo ja mam uwzgledniony 29lkuty a jak tego ktoś nie odlicza to wychodzi dzien pozniej termin :ico_oczko:
Aniula :ico_brawa_01: za wyniki
ja to myslę czxy u mnie jednak nie Hubercik. moje dziecie ma takie kopy że :ico_szoking: czy dziewczynki mają tyle siły? :ico_oczko: no bo ja dosłownie widze jak moje dziecie fikołki kręci :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Mażenie też ładnie :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: ja na kompie też takie byki sadzę. nie wiem czemu ale jak się ręcznie pisze to byków nie ma :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 lut 2012, 18:55

Witam dziewczyny:)

Kasiala śliczny ten wózek ale drogi :ico_noniewiem:

Ale miałam dzień zabiegany:) Rano wybrałam się z Jolką do przedzkola bo planują dać ją od września i byłyśmy się zapisać. Niestety okazuje się że pierszeńswto mają 3 i 4 latki i Jolka trafi na listę rezerwową która i tak jest spora :ico_zly: Boże...co ja zrobię jak bdzie trzeba do pracy wrócić w lutym a moja niunia nie będzie miała przedszkola :ico_olaboga: Wkurza mnie to, że niektóre mamy mogą sobie pozwolić na siedzenie w domu a dzieci i tak zawożą do P-la a jak człowiek ma taką sytuacje że nie ma babci która by się zaopiekowała a sam musi pracować to okazuje się że nie ma dla dziecka miejsca :ico_noniewiem: (przepraszam jeśli kogoś uraziłam)
Poza tym Jolka mega zadowolona. Poszłyśmy obejrzeć sale. Było pełno dzieci, zabawek itd...
Po godzince jak powiedziałam że jedziemy do domku to mi powiedziała, że Jolka zostaje a mamusia ma jechać do pracy :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

29 lut 2012, 19:13

Wkurza mnie to, że niektóre mamy mogą sobie pozwolić na siedzenie w domu a dzieci i tak zawożą do P-la
no ja tak robiłam bo pracowałam na popołudnia. masz swoje racje i zupełnie mnie nie uraziłaś ale: ja chciałąm żeby mój smyk chodził do pkola bo tam się uspołecznia i rozwija.a ja też potrzebuje czasem wolnego czasu w domu dla siebie i na roboty domowe- przy młodym coś co normalnie robi się kwadrans to zajmuje godzinę bo on "pomaga" i jeszcze wszystko trzeba tłumaczyć
mój punkt widzenia jest taki że powinno być tyle miejsc w pkolach gminnych żeby wszystkie dzieci mogły korzystać. po kiego grzyba robią kampanie "daj dziecku szanse, zapisz do pkola" jak nie ma gdzie zapisać. na prywatne mnie nie stać i pewnie nie tylko mnie...

[ Dodano: 29-02-2012, 18:19 ]
Qanchita, ile waży Jola?bo widzę że ją śmiało na rączkach nosisz. mi gin powiedział że mam nawet nie myśleć o podnoszeniu smyka :ico_noniewiem: ale on to 18kg żywej wagi :ico_oczko:
Gosia to że odkładam wypłatę to się wiąże z wieloma wyrzeczeniami bo m. kokosów nie zarabia. ale ja własnie nie mam z kim malenstwa zostawić, smyk jak skonczył 2 lata to ponad rok siedział po 4-5 godz z moją szwagierka to moja psychika do dziś to odchorowuje :ico_oczko: ja jestem taki typ że sama chce dzieci wychować. jak będzie bardzo cięzko finansowo to wtedy pewnie pomyślę o jakiejś pracy ale oby jak najdłużej nie trzeba było :ico_sorki:
mojej siostrze córy wychowują moi rodzice i na to bym chetnie przystała ale jednak mieszkam za daleko żeby wozić codziennie (ok 35 km)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 lut 2012, 20:41

mój punkt widzenia jest taki że powinno być tyle miejsc w pkolach gminnych żeby wszystkie dzieci mogły korzystać.
To są święte słowa :ico_sorki:
Ale na dzień dzisiejszy jestem zła bo moje bratanice idą do przedszkola bo skończyły 3 lata a Jola jeszcze nie będzie miała tych 3 lat. A bratowa siedzi w domu i do pracy się nie wybiera.
Qanchita, ile waży Jola?bo widzę że ją śmiało na rączkach nosisz.
Całe 12 kg żywej wagi:) Nie noszę jej cały czas, ale czasami potrzebuje jeszcze żeby ją wziąć na ręce i poprzytulać...w końcu to jeszcze małe bobo :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość