Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

29 lut 2012, 20:52

A bratowa siedzi w domu i do pracy się nie wybiera.
no niestety, tak bywa
ja z pracy rezygnuję świadomie z powodu dzieci, trochę mi szkoda ale czas tak szybko ucieka, naciesze się nimi a potem one do pkola a ja do roboty. Tylko musze już znalezc coś w sensownych godzinach bo wracanie do domu codziennie ok 20tej nie ma prawa bytu przy dzieciakach :ico_nienie: męczyłam się z tym okropnie
Całe 12 kg żywej wagi:) Nie noszę jej cały czas, ale czasami potrzebuje jeszcze żeby ją wziąć na ręce i poprzytulać...w końcu to jeszcze małe bobo :-)
_________________
ja mojego biorę na kolana jak siedzę. ale 6 kg to duża róznica :-)

[ Dodano: 29-02-2012, 19:53 ]
dziewczyny ja się dziś nawpychałam wszystkiego co mozliwe, no co za głupi osioł ze mnie. jak będę narzekać na wagę to możecie urządzić mi zbiorowe biczowanie :ico_haha_01:

zmykam bo smyk śpi to ja z małżem posiedzę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 lut 2012, 21:33

zmykam bo smyk śpi to ja z małżem posiedzę :ico_oczko:
A mąż meczu nie ogląda? Mój już siedzi zahipnotyzowany przed TV :ico_zly:
Tylko musze już znalezc coś w sensownych godzinach bo wracanie do domu codziennie ok 20tej nie ma prawa bytu przy dzieciakach :ico_nienie: męczyłam się z tym okropnie
No to masakra. Mi najbardziej pasuje zmiana 6-14. Sen jest krótki ale za to ile wolnego popołudnia dla dzieci i nie tylko :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

29 lut 2012, 21:35

a to moj wozeczek tzn te4n cowam mowilam
to ten za 240zł :ico_szoking: rewelacyjna okazja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kasiala, i Twój super :ico_brawa_01: tylko że cena mniej zachęcająca to już na 100% jesteś na niego zdecydowana?

Co do przedszkola ja uważam że każde dziecko powinno chodzić do przedszkola. Bo takie dzieci co siedzą w domu z mamami są takie rozmemłane a w przedszkolu są bardziej uspołecznione :ico_sorki: :ico_sorki: A po ile u was są prywatne przedszkola? Bo powiem wam że u nas nie jest źle :ico_sorki: Tomek chodził do państwowego i maksymalnie płaciłam 300zł ze wszystkimi dodatkowymi zajęciami. A mojej siostry córka chodzi do prywatnego ( znaczy ono też jest dofinansowane przez gminy) i płaci 350zł :ico_sorki: więc na szczęście w Siedlcach nie ma dużej różnicy do 400zł maks się płaci.

Qanchita, a pytałaś się czy jest szansa od półrocza? Będzie miała już wtedy 3 lata.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

29 lut 2012, 22:11

na 100% jesteś na niego zdecydowana?
na 100% jeszcze nie ale póki co to mój faworyt :-D kurcze jak by 2000 kosztował to już bym zamówiła ale kurka 2750 to jednak dużo... ale naprawdę wszystko ma co ja potrzebuję jedyny minus to waga 15 kg ale nie ma idealnego więc coś kosztem czegoś niby Xlander XA mógł by też być tylko minus ma taki że siedziska spacerowego nie da isę ustawić przodem do prowadzącego wózek tylko tyłem ( czyli przodem do kierunku jazdy). Zobacze może jak na allegro się pojawi to będzie tańszy jak by ze 2300 to bym kupiła... no nic poczekam do połowy mają a jak nie to chyba ten XA wezmę

Z tymi przedszkolami to niestety prawda w u Nas w Krakowie zapisać to mogę pomażyć a o złobku to już w ogóle szwagierka w październiku zapisać chciała na wrzesien (czyli rok prawie) i jest 129 na liscie rezerwowej :ico_szoking: a przed urodzeniem się nie da bo pesel trzeba mieć i jak tu się nie wku... człowiek chce iść do pracy a nie może ja zadzwonie do żłobka i popytam bo od września 2013 chciałą bym już do żlobka wysłać... no najpóźniej 2014 ale ciekawe kto mnie będzie tyle utrzymywał to znaczy skąd kasę na wszystko wziąć... szkoda mi dziecka tak zostawaić...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

29 lut 2012, 22:51

ć a o złobku to już w ogóle
no i u nas jest tragedia ze żłobkiem :ico_olaboga: a ja też bym chciała 13 miesięczne dziecko od września zapisać. Czyli tak samo jak Ty. Jeśli nie da rady zapisać to będę musiała niańkę wziąć a to z 1000zł :ico_chory: No nic może zdarzy się cud i uda ze żłobkiem :ico_sorki:
no nic poczekam do połowy mają a jak nie to chyba ten XA wezmę
a ile XA kosztuje? wiesz a tą nowość może potem lepiej sprzedasz niż xa więc może różnica się bardziej zmniejszy :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 lut 2012, 22:56

Qanchita, a pytałaś się czy jest szansa od półrocza? Będzie miała już wtedy 3 lata.
Szansa jest zawsze. Może ktoś się wykruszy w ciągu roku albo może rodzice wybrali to przedszkole tylko awaryjnie.
Dyrektorka powiedziała że starają się o utworzenie jeszcze jednej grupy dla maluszków bo tych jest najwięcej ale burmistrz nie chce się zgodzić :ico_zly:
Chyba połażę trochę, pozbieram ludzi, jakieś pisma i wspólnymi rodzicielskimi siłami spróbujemy wpłynąć na decyzje dziada :ico_zly:
A po ile u was są prywatne przedszkola?
Najbliższe prywatne są 12 km ode mnie i nie po drodze mi tam, żeby dziecko zawozić przed pracą. A koszty to 600 - 700zł/mc z wyżywieniem.

[ Dodano: 29-02-2012, 22:00 ]
Koszty robią się o tyle OLBRZYMIE, że dla młodszego dziecka wezmę nianie, to jak same wiecie koszt min.800zł.Jakbym miała doliczyć prywatne przedszkole dla Jolki to powoli przestanie mi się praca opłacać :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

29 lut 2012, 23:01

no XA kosztuje około 1700-1800 ze wszystkimi gadzetami typu parasolki torby moskitiery no wszystko... zobaczę jak teściówka da mi 2000 to może dołożę te 700 ale z drugiej strony kurna to dużo... a wiem ze te wózki są wytrzymałe no i oczywiście ile czasu będę korzystać z tej spacerówki tu pytanie do mam z dziećmi ile korzystałyście ze spacerówki tej z zestawu... myślicie że do 2 roku zycia to nie za długo mi się marzy?

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 lut 2012, 23:07

Kasiala, jeśli mieszkasz w mieście, w sensie że dużo będziesz wózkiem jeździła to na pewno do 2 lat taki wózek się sprawdzi.
Ja co prawda później używałam już tylko tzw. parasolki ale to dlatego że mieszkamy na wsi i wszędzie trzeba autem dojechać a taka parasolka szybsza i łatwiejsza do spakowania niż większy wózek.

A...i jak Cie teściowa ma dosponsorować to wózek już nie wydaje się taki drogi :ico_oczko:
Kurde...moi teście nawet nie zapytali czy mogliby się dołożyć przy pierwszym dziecku :ico_noniewiem: A jak pytali co mają kupić na gwiazdkę z chrzestną (bo oni się zrzucają) i zaproponowaliśmy fotelik samochodowy za 200zł to stwierdzili że za drogo i kupili klocki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

29 lut 2012, 23:26

stwierdzili że za drogo i kupili klocki
o matko ale sknerzy u mnie teściowie to wszystko by oddali dla wnucząt zresztą tak jak moja mama a taka pomoc jest nieoceniona :ico_sorki: w sumie i tak dużo wydac na wyprawkę nie musimy więc ten wózek robi się naprawdę kuszący... zobaczymy do maja jeszcze trochę czasu znajac moją teściową to pewnie zamówi go za moimi plecami jak wie że tak mi się podoba nawet już o kolor mnie pytała :ico_szoking: a podoba mi się taki ciemny fiolet coś ala śliwka węgierka przed umyciem :-D o jak ten kubek kawy :ico_kawa:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

01 mar 2012, 00:15

kurcze dziewczyny szalejecie z tym pisaniem :) jutro postaram sie doczytac - ja melduję,ze poki co mam sredni dostep do kompa,ale u nas wszystko ok :)
Mieszkam teraz na 10 dni w mieszkaniu brata i pilnuję mu kota bo wyjechal do niemiec.Mąż zostal z naszymi kotami w domu,codziennie po pracy przyjezdza do mnie ,ale i tak wieczorami rycze jak głupia tak mi smutno bez niego :ico_placzek:

[ Dodano: 29-02-2012, 23:19 ]
Aha dziewczyny kurcze nie wiem czy jestem nienormalna czy co,może jestem jakąś wyrodną matką,ale troche boje się tego,że jak pojawi sie dziecko to mężowi bedzie bardziej zalezalo na nim niz na mnie ( mam nadzieje,ze rozumiecie o co mi chodzi ):ico_wstydzioch: kurcze jakies shizy lapie :ico_placzek: . Jak widze jak on sie tym przejmuje,jak mowi do brzucha to zamiast sie cieszyc to robie sie zazdrosna :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość