Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

02 mar 2012, 21:14

myszka105, ja tez mam teraz niezłe szopki z zębami :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: już mam dosyć :ico_sorki: powiedz mi ile płacisz za kanałowe bo mnei tez czeka :ico_olaboga:
Ja wa dziewczyny współczuje bo faktycznie sól jest wszędzie i jakoś nie byłabym wstanie jeść czegokolwiek bez soli :ico_sorki:
Musze kupić małej wózek bo jeszcze tego nie zrobiła i juz mnie szlak trafia bo jak coś mi się podoba to cena starszna :ico_sorki: jak znajdę tanio fajny używany to mnie ktoś ubiegnie :ico_olaboga: Jakbyście gdzieś trafiły na fajny tani wózeczek dla dziewczynki to dajcie znać bo ja już nei mam ani sił ani czasu szukać :ico_olaboga: nie wiem czy macie konta na fb jakby co to ja ma i mam tam sporo fotek mojej małej królewny :ico_oczko:

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

02 mar 2012, 21:35

myszka105, ja tez mam teraz niezłe szopki z zębami już mam dosyć powiedz mi ile płacisz za kanałowe bo mnei tez czeka
mi się skruszyła 4 podczas jedzenia bułki :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: i nie wim ile to wyniesie bo jestem w trakcie leczenia już 2 wizyty zaliczyłam ale bedzie jeszcze jedna na której wyczyści kanały i trutkę i wtedy na 4 wizycie odbuduję zęba ale myśle że w granicy 300-400 zł powinna go zrobić.
nie wiem czy macie konta na fb jakby co to ja ma i mam tam sporo fotek mojej małej królewny
_________________
wyślij namiary na pw

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

02 mar 2012, 21:49

wyślij namiary na pw
chętnie ale wyskoczyło i że masz wyłączoną ta usługę :ico_noniewiem:
w granicy 300-400 zł powinna go zrobić.
ja znalazłam u was jakąś oferte że leczenie kanałowe pod mikroskopem ze znieczuleniem 700zł :ico_szoking:
ogólnie słyszałam że takie kanałowe boli :ico_sorki:

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

02 mar 2012, 23:16

a znalazłam u was jakąś oferte że leczenie kanałowe pod mikroskopem ze znieczuleniem 700zł
ogólnie słyszałam że takie kanałowe boli
ja mam robione bez znieczulenia bo ten ząb jest już martwy i nie boli zero reakcji na wiercenie

[ Dodano: 02-03-2012, 22:20 ]
chętnie ale wyskoczyło i że masz wyłączoną ta usługę
już włączyłam

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

03 mar 2012, 21:22

Tak dziewczyny to okropne,ale zjadamy tony soli i ciężko się od niej uwolnić
Ja na ogol mało sole, oczywiście zupę doprawiam wegetta a tam sol jest, ziemniaki jadamy lekko słone, makaronu czy ryżu do zupy nie sole. Wędliny kupuje u rzeźnika w kawałku i czasem je gotuje
Mnie też ząbki sie posypały u nas leczenie kanałowe kosztuje 300zł tez mnie to czeka ale dentysta powiedział mi ze to i tak mniejszy wydatek niz na jakieś protezy

A co do dzieci to u mnie tez jedno przez drugie coś chce, ciagle jakieś utarczki i pomimo ze wciąż uczę ,ze nie wolno bić rękoczyny sie odbywają
Karol uparcie majstruje przy wszystkich przedmiotach z pradem i pomimo tego ze stoi w koncie nic nie pomoga.Ola jest nadwrażliwa emocjonalna i wszystkie problemy rozwiązuje płaczem
Choć oczywiscie sa dni,ze bawią się razem i można się z nich posmiać

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

03 mar 2012, 23:24

ja ostatnio za kanałowe płaciłam 450zł były to 3 wiyty. 2 ze znieczuleniem, 3 bez. Ani razu nie bolaało

byliiśmy wczoraj na terapii i nie jestem zadowolona niestety. Raz,ze kobieta na podstawie samego wywiadu postawiła diagnozę. tak mniemam bo podjela sie od razu terapii a nam jakby nie sprecyzowąla ocb. Resztę diagnozy ma zrobic w trakcie terapii. Dwa nakaząła nam natychmiastowa rehabilitację mimo, ze ortopeda ją odroczył a z tego co wiem terapia integracji sensorycznej kłóci się z rehabilitacją tzn znosi korzysci wiec nie m sensu. Trzy na podstawie nie wiem czego orzekła, ze konieczna jest terapia słuchu. Do tego masaże w domu przy czym nie wiem jak to robic i ćwiczenia.
I teraz tak cena tego wszytskiego jest powalająca, nie wyrobimy na pewno. Jak powiedzielismy kobiece, ze my nie damy rady finnansowo to zrobila dziwna mine i powiedziala zebysmy spróbowali. Troche sie wkurzylam, bo skad ja mam nagle 1,5 tysiaca miesiecnie wytrzasnac? ale dobra, cena jedno. Z innej strony wyobraźciie sobie 4 latka, ktory nagle ma w tygodniu przynajmniej po godzinie - terapi si i rehabilitacji. 4 razy dziennie w domu terapie słuchu + raz w miesiacy 3 godziny w ośrodku, 3 razy dziennie masaże, ćwiczenia i kąpiele.A kiedy ma się bawić i normalnie roziwjac? tym bardziej ze do przedszkola moze chodzic tylko 3 dni w tygodniu przy takim układzie, na moje bardzo męczącym. Wszyscy mi radza robic diagnoze u innego terapeuty i porownac tylko to s akolejne koszty i j juz naprawde nie wiem co robic. no nie wpkuje Kuby w to wszystko, bo bez przesady to nie jest dzieco z autyzmem, ktore nie potrafi sie samo rowijac. Sama nie wiem co robic

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

04 mar 2012, 21:26

Kilolek ja też myślę,ze warto jednak isc do kogoś innego. Porownać diagnozy. Sama wiesz bo jesteś nauczycielem,ze jeśli jest rzeczywisty problem to nie powinno się tego zostawiać, bo nasili się w szkole.
Druga strona medalu jest tak nie wolno oddrazu sie uwikłać w pierwszą lepszą terapie i osoby które tylko kasę chcą wyciągnąć.
A wy byliście u psychologa prywatnie Czy Kuba został skierowany z przedszkola
Moze warto porozmawiać w przedszkolu,zeby oni go skierowali do poradni psychologicznej
Swoja drogą moja kolezanka ma przykre doświadczenia z osławionym prywatnym okulistą. Jej mała o mało nie była operowana tylko po to,zeby kolejną kaskę wyciągnąć

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

05 mar 2012, 00:52

przedszkole zasugerwło wizytę w pordni. Skierowń ni ze skzoly ni z przedszkoli teraz nie ma, Moze się zgłosić kazdy kto chce ale nasza poradnia państwowa jest bardzo kiepska. Opinie jakie z niej dostaję dot. uczniów są po prostu śmieszne np dwie takie same tylko imie zmienione albo raz dostała ksero z podrecznika psychologii. Obowiązuje rejonizacje, wiec w innym miescie isc nie moglismy. Dlatego posżłam prywatnie. Tam obserowali Kube, rozmawiali z nami i napisali opinie w której sugeruję terapię SI. Polecono nam gabinet takiej terapii prywatny oczywiscie tez. I tam nasąpiło to co opisąlam powyżej. Chyba bede musiała isc gdzies indziej jeszcze raz na diagnoze, musze posuzkac czegos w Warszawie, bo w okolicy nie ma. Tylko sama diagnoza czy terapia jest konieczna ew co trzeba naprawic kosztuje pawie 400zł za jedno spotkanie. Rozumiem,z ekoszty trzeba poniesc ale wydałam juz kupę pieniędzy, bo 3 spotkania z psychologiem dziecięcym, diagnoza SI i okazuje się, ze musze to robic jeszcze raz.
Najbardziej mnie gnieciie, ze z tego wszytskiego wynika, ze Kuba jest mocno zburzony, a ja nie moge sie z tym zgodzic. Tylko patrzac jak nauczycile zastnawiam się czy jest to racjonalne czy to nie zwykly bunt matki podyktowany miloscia. Ale kurna ja bym takiego dziecka na terapie nie skierowala, wiec albo jestem zla matka albo zlym nauczycielem

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

05 mar 2012, 14:25

kilolek, ja myślę że jestes świetna matka i chyba najlepiej wiesz jak Twoje dziecko sie rozwija. Może specjaliści mają wieksza wiedzę ale nie przebywają z nim na co dzień a to duża różnica. Może powybieraj te zajęcia, które uważasz że są dla niego niezbędne. Może warto się przejść do laryngologa niech obejrzy jego uszka, może on Ci coś podpowie. Cięzko mi cokolwiek doradzić bo nigdy nie słyszałam o takich przypadłościach ale myślę że zaciągnięcie innej opinii byloby wskazane, bynajmniej ja bym tak zrobiła :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

06 mar 2012, 01:43

Dzięki evik
u laryngologa byłam w pierwszej kolejnosci, na jesieni jeszcze i od tej strony jest ok.
Dziś bylam u ortopedy i Kuba nie wymaa żadnych rehabilitacji jedynie koryaktywa basen ze względu na płaskostopie i lekką skoliozę. Nie ma żadnych zwiotczen ani przykurczy jak twierdzila pani terapeuta
Na spokojnie dosżłam do takiego wniosku pochodzimy teraz na tą terapie SI około miesiąc, po tym czasie myślę, ze kobieta powinna móc mi przedstawic pelną diagnoze, jakie jej zdaniem Kuba ma deficyty. Jesli stwierdzi, ze nadwrazliwosc sluchowa jest największa to zostawimy SI i przejdziemy na terapie sluchu a jesli nie to bedziemy kontynuaowac. Obawiam się tylko, ze w piątek czeka mnie awantura jak jej przedstawie moj plan

Ale mamy już postępy! Kuba nie uumiał i nie chciał ciąć nozyczkami i terapeutka kaząla i poszukac jak najmniejszych nozyczek i codziennie ćwiczyc. Moja mama miała takie mikroskopijne nozyczki w mini zestawie krawieckim, takim podróżnym. Wzięliśmy te nozyczki i po jednym razie Kuba zalapał. Po prostu inne byłay za duze i nie kumał jak ma je "otworzyć" a teraz am się domaga wycinania tymi mikroskopijnymi nozyczkami.
a poza tym to bardzo mu sie podoba to zainteresownaie, bo niemal codziennie gdzies jestesmy, cos badamy. Leci do tcyh lekarzy jak an skrzydlach, grzeczny jest bardzo. Podejrzewam,z eto dlatego, ze zawsze gdzies Michala upycham by nam nie przeszkadzał, wiec Kuba ra pierwsze skrzppece. Niiestet gorzej z Michałem bo nie bardzo podoba mu się rola podrzutka :ico_noniewiem:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość