Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

03 mar 2012, 21:40

to wtedy pewnie wszędzie tak robić będą :ico_noniewiem:

kiedyś to przedszkola likwidowali,a teraz ich brakuje :-/

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

03 mar 2012, 21:42

Moni powiem ci ,ze to wszystko zależy od personelu jak zorganizuja zajęcia dla dzieci mieszanych U nas jest male przedszkole i tylko dwa odziały w tym roku w młodszej grupie sa 3, 4 i pięcioro pięciolatków ,ktore nie uczęszczały do przedszkola wcześniej .Widze po mojej Oli,ze dzieciaki świetnie sie dogadują. Tworza swoje grupki przyjaciółek a pięciolatki realizują program dla grupy starszej indy indywidalnie
Na wiekszość wyjazdów jedzie całe przedszkole . Ja jestem zadowolna z naszego przedszkola. Ola w tym roku chodzi na jedna godzine ponad wymiar. Tylko kiepsko jest z godzinami bo przedszkole od 7.30- 15.30 Ja nie pracuje to mi to nie robi róźnicy.W przyszłym roku tez tylko 11 miejsc będzie To raczej mojego Karola nie przyjmą

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 mar 2012, 21:40

Cześć!

U nas chyba bez rewolucji w przedszkolu.
My, podobnie jak w zeszłym roku, mamy tylko wypełnić deklarację,że przedłużamy pobyt dziecka na kolejny rok, wydrukować i zanieść do dyrektora.
W przyszłym roku tez tylko 11 miejsc będzie To raczej mojego Karola nie przyjmą
u nas rodzeństwo dzieci uczęszczających jest przyjmowane z "marszu", może u Ciebie też?
No chyba,że ktoś będzie miał "większe" pierwszeństwo, z racji tego,że oboje rodzice pracują :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 mar 2012, 22:27

Moni powiem ci ,ze to wszystko zależy od personelu jak zorganizuja zajęcia dla dzieci mieszanych
tak naprawdę to personel nie ma nic do gadania. Wszystko zależy np tak jak u nas od radnych, bo pieniądze są z miasta i oni ustalają co i jak. Choć nie mają zielonego pojęcia jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
u nas rodzeństwo dzieci uczęszczających jest przyjmowane z "marszu", może u Ciebie też?
No chyba,że ktoś będzie miał "większe" pierwszeństwo, z racji tego,że oboje rodzice pracują :ico_noniewiem:
w tym roku nie ma u nas takiego warunku w kryteriach przyjęć, a w ubiegłych latach były...

u nas na tą chwilę jest tak:
grupa 6 latków - która zostaje dalej u nas w przedszkolu bo rodzice nie mają obowiązku przenieść dzieci do szkoły i klasa "O" będzie w przedszkolu
grupa 5-latków, która od września stanie się grupą 6 latków i nadal zostaje w przedszkolu
grupa łączona 5-6 latków - i robi się ciekawie... bo 5 latki staną się 6latkami a co z resztą, która ma być w klasie "O"? przecież dla 10 osób nie stworzą klasy a też nikt nie zmusi rodziców 5 latków aby je przenieść do klasy "O"
grupa 4 latków - która stanie się od września grupą 5 latków z obowiązkiem szkolnym (czyli grupa mojej Martynki)
grupa 3 latków - będzie grupą 4 latków.
Do tego jest dużo dzieci które muszą zostać przyjęte do grupy 5 latków i musi takowa zostać dodatkowo stworzona.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

04 mar 2012, 22:50

u nas rodzeństwo dzieci uczęszczających jest przyjmowane z "marszu"
- ciekawe jak u nas,ja chcialam dac Zuzke do 3-latkow :ico_noniewiem: Raz juz z dyrektorka rozmawialam w przelocie ale mnie tylko wkurzyla,bo stwierdzila,ze skoro Zuzka ma stwierdzona niepelnosprawnosc,to powinna isc do integracyjnego przedszkola :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Nosz kuzwa - bede wozic Andrzejka do jednego przedszkola,Zuzke na drugi koniec miasta do drugiego :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 mar 2012, 22:52

Nosz kuzwa - bede wozic Andrzejka do jednego przedszkola,Zuzke na drugi koniec miasta do drugiego
niech Ci dyrektorka wozi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

04 mar 2012, 23:01

hehe,wlasnie :ico_oczko: W kwietniu beda zapisy,to pojde do niej na spokojnie pogadac,bo moze ona mysli,z Zuzka jaka niepelnosprawna umyslowo albo ruchowo bardziej :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 mar 2012, 23:03

Jeżeli chodzi o grupy 3-latków to większość przedszkoli jak ma ograniczoną ilość miejsc wybiera dzieci urodzone z początku roku.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 mar 2012, 23:04

Jeżeli chodzi o grupy 3-latków to większość przedszkoli jak ma ograniczoną ilość miejsc wybiera dzieci urodzone z początku roku.
ale to dyskryminacja! Mogą tak???
Co innego kryterium rodziców pracujących czy osób samotnie wychowujących!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

04 mar 2012, 23:06

moni26, no mi mowily babeczki,ze aktualnie chodzi takie dziecko urodzone jak Zuzka 28 grudzien,warunkiem jest to,zeby umialo sie samo zalatwic ale mysle,ze to nie klopot do wrzesnia damy rade :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość