Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

przekłute ucho

10 mar 2012, 16:50

Witam forumowiczki :)
Dziś byliśmy z moją córeczką przebic uszka...
Pani kosmetyczka zastosowała jakiś żel, który schładza ucho, więc obyło się bez płaczu :)
Chciałam zapytać o higiene po tym "zabiegu"
Czy przemywać czymś dziurki?
Z tych nerwów (przeżywałam TO bardziej niż córka), nie zapytałam kosmetyczki co robić...
Powiedziała tylko, aby kręcić kolczykiem raz dziennie, żeby nie przywarło...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

10 mar 2012, 16:53

Ja przebiłam obu moim córkom jak miały 3 miesiace . I nic nie robiłam poza polaniem 2 kropelkami woda utlenioną. corka sobie lezałą a ja jej po kolczyku 2 kropelki polałam.
Nic wiecej nie robiłam. :-)

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

10 mar 2012, 17:15

Ja miałam też przekłute uszy jako dziecko i z tego co pamiętam, to nic mi nie robili. Moja 7-letnia kuzynka kilka miesięcy temu miała przekłute uszy i też nic dodatkowego nie miała robione. JoannaS napisała o wodzie utlenionej, a mi jeszcze na myśl przyszło, że jeżeli chcesz czymś przemywać czy dodatkowo dbać, to dobra jest też sól fizjologiczna :-)

gugsia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:22

31 mar 2012, 13:44

Ja miałam przekłuwane uszy w późnym wieku, bo jak miałam 15 lat ;) I wtedy mi pani kosmetyczka kazała ruszać tym kolczykiem troszkę, żeby mi nie wrósł, ale nie wiem czy u małych dzieci jest tak samo...

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

03 kwie 2012, 22:05

Agatce przekułam uszy jak miała 6 lat. Kosmetyczka tak jak Tobie kazała ruszać kolczykiem.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

14 kwie 2012, 22:40

dobrze jest przemywać uszy wodą utlenioną 2-3razy dziennie i ruszanie, obracanie kolczykiem do tego. tych kolczyków nie należy wyjmować wcześniej niż 6tyg po przekłuciu...są natyalergiczne i lecznicze i raczej się nic złego nie powinno stać. jeśli zacznie puchnąć mocno, to kolczyk trzeba wyjąć.
dziwi mnei tylko, że kosmetyczka Wam tego nie powiedziała.....takie uwagi trzeba najpierw przekazać, bo wiadomo, że potem wszyscy zaaferowani....powodzenia

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość