lilo

Książki dla 6-7-8 latka

08 mar 2012, 10:56

Czyli dla dziecka wczesnoszkolnego.

Co polecacie???

Piotruś bardzo lubi czytać ze mną książki ale seria Franklina, klasyczne baśnie już mu się znudziły, chyba trochę z nich wyrasta.

Na razie myślę o serii o Mikołajku, Dzieciach z Bullerbyn (to moja ukochana książka z dzieciństwa, już zakupiłam bo moja staruszka się gdzieś zagubiła), i innych książkach Lindgren.


Podsuńcie jeszcze coś dla takiego dziecka :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

11 mar 2012, 11:18

Może "Przygody Guliwera"? Myślę, że dla chłopca powinno być ciekawe :-)

lilo

11 mar 2012, 21:50

Dzięki dziewczyny bo myślałam że już nikt książek nie czyta :ico_oczko:

Weźmiemy to pod uwagę przy następnych zakupach :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 mar 2012, 10:10

lilo, my czytamy ale Mati jeszcze sam nie wiec trudno mi doradzic
jemu spodobaly sie ksiazki z seri o czym szumia wierzby, lubi rozne disneyowskie - o donaldzie,puchatku i tp(w tych ostatnich jest calkiem fajna seria dydaktyczna- magiczne slowo- o mowieniu dziekuje np., albo o przyjazni i takie tam)
poza tym Mati lubi wszelakie ksiazki o przyrodzie,dinozaurach i autach, w nich potrafi juz nazwy literowac i pomalu skladac :ico_oczko:

lilo

12 mar 2012, 10:26

dorotaczekolada, Piotruś też dopiero zaczyna czytać więc na pewno Dzieci z Bullerbyn sam nie przeczyta :ico_oczko:
Ale co wieczór mamy zwyczaj czytać razem więc na razie na pewno ja lub mąż będziemy mu jeszcze czytać, a przy okazji sama sobie przypomnę książki z dzieciństwa.
Na razie zakupiłam mu dwie części o Mikołajku, Dzieci z Bullerbyn oraz komplet o Panu Kleksie więc na jakiś czas starczy.
Czekamy teraz na listonosza :ico_oczko:

Ale chętnie poznamy jeszcze inne propozycje na przyszłość :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 mar 2012, 10:48

lilo, my dzis idziemy do biblioteki na czytanki i wybrac nowe ksiazeczki wiec jak cos mi wpadnie w oko to dam znac :ico_oczko:

[ Dodano: 13-03-2012, 09:22 ]
wczoraj wypożyczyliśmy Franklina(tak znow :ico_oczko: ) i Krecika :ico_haha_01: -polecam,my mielismy książkę Krecik i samochodzik,fajna,zabawna,prosta,ciekawe ilustracje :ico_brawa_01: matiemu sie podaobalo,nawet Lena co nieco zerkala i sluchala :ico_sorki: :ico_oczko:

Walczykk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:00

14 mar 2012, 16:39

również polecam krecika, ponadczasowa książka ;)

lilo

Re: Książki dla 6-7-8 latka

25 sty 2013, 09:53

Nie wiem czy na krecika to on nie jest już za duży.


Polecam Przygody Emila ze Smalandii, Tomka Sawyera, Przygody Hucka oraz serię Magiczne Drzewo - Piotrusiowi bardzo się podoba.

Lubi też komiksy - Donalda, Kajko i Kokosz itp :ico_oczko:

sylwuunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:45

Re: Książki dla 6-7-8 latka

23 mar 2013, 14:20

U mnie Franklin cały czas aktualny:) poza tym Mikołajek, Magiczne Drzewo, Mój 8 latek bardzo bliski Harrego tez bardzo lubi i Władce Pierścienia zaczyna:) ale to chyba już indywidualnie trzeba:) poza tym zapisz się do biblioteki i chodź tam regularnie razem z dzieckiem:) frajda niesamowita

lilo

Re: Książki dla 6-7-8 latka

02 kwie 2013, 21:36

Piotruś był pasowany na czytelnika w styczniu w szkole i sam sobie książki wypożycza, wymienia, dumny niesamowicie :-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość