Rozpuszczalna czy palona?

palona
23%
7
z expresu(palona)
29%
9
rozpuszczalna
48%
15
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

18 mar 2011, 12:25

przed ciążą piłam codziennie nescafe classic z jednej łyżeczki, z dwoma łyżeczkami cukru i 4 łyżeczkami śmietanki w proszku-pycha :-D teraz piję taką od święta, zdarza mi się wypić anatola waniliowego z mlekiem, a od wczoraj testujemy z mężem dolce gusto, bo mąż kupił ekspres :ico_oczko: kawki są pyszne, jak w kawiarni :-D

gosikaf
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2011, 16:23

24 sty 2012, 16:41

Tylko czarna, mielona z ziaren, z dodatkiem jednej łyżeczki cukru. Ewentualnie ze spienionym mlekiem, ale to tylko od czasu do czasu. W pracy mamy link usunięty przez obsługę forum i on ma taką opcję, to tylko wtedy z niego korzystam.

zapoznaj się z regulaminem forum
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 17:44 przez gosikaf, łącznie zmieniany 1 raz.

tania
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 05:02

08 lut 2012, 22:27

Ja lubię ziarnistą, aromatyzowaną. Bardzo posmakowała mi kawa amaretto a dolinaherbaty.pl jedyny problem to taki, że trzeba młynek mić żeby zmielić ale za to aromat unosi sie po całym domu. i najlepiej jak by była z ekspresu ciśnieniowego bo ze zwykłego nie jest taka sama.

gugsia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:22

10 kwie 2012, 15:02

Ja specjalnie żeby wziąć udział w konkursie kupiłam Primę i bardzo mi zasmakowała :) Teraz mam nadzieję wygrać ekspres ciśnieniowy, a jeszcze lepiej nagrodę główną - 10 000 zł :) Jeśli ktoś ma ochotę ze mną porywalizować i przekonać się kto ma piękniejszą historię to wejdźcie na
Link usuniety przez obsługe forum
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 15:42 przez gugsia, łącznie zmieniany 1 raz.

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

29 maja 2012, 19:47

ja piłam wszelkie komercyjne marki kawy mielone, od świąt kupowałam sobie w ziarnach, ale od kiedy mąż mi sprawił ekspres z młynkiem przerzuciliśmy się na ziarna hiszpańskie :D ostatnio wyczailiśmy że można i w polsce kupić kawę oquendo, znaną nam bardziej zza granicy. i teraz tylko taka pijamy - 100% arabicę, bo mieszanki z robustą są dlammnie za mocne :/

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

29 maja 2012, 20:36

malgosia1980, to prawdziwy smakosz z Ciebie :ico_oczko:
Ja kiedyś piłam Primę niebieską, ale chyba jakoś ok. roku temu przerzuciłam się na Tchibo żółtą. Smakuje mi też Carte Noire (nie jestem pewna czy dobrze napisałam tą nazwę), którą miałam okazję pić kilka razy. Jednak w dużym stopniu cena też odgrywa rolę u mnie, tym bardziej jak się pochłania takie ilości kawy jak ja :ico_oczko: :ico_oczko:

gugsia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:22

10 cze 2012, 21:08

Nie mam czasu, ani okazji pić kaw świeżo mielonych, więc zadowalam się kawami rozpuszczalnymi. Ostatnio skusiłam się na Douwe Egberts i muszę przyznać że mi przypasowała. Żeby było zabawniej, to sięgnęłam po nią tylko dlatego, że oferują zwrot pieniędzy jeśli nie zasmakuje ;) Ja z oferty jednak nie skorzystam, bo smak mi odpowiada, ale gdyby ktoś chciał spróbować to tu są szczegóły "promocji" (nie wiem czy tak to można nazwać?) Link usunięty przez obslugę forum
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 21:21 przez gugsia, łącznie zmieniany 1 raz.

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

25 cze 2012, 17:06

malgosia1980, to prawdziwy smakosz z Ciebie :ico_oczko:
Ja kiedyś piłam Primę niebieską, ale chyba jakoś ok. roku temu przerzuciłam się na Tchibo żółtą. Smakuje mi też Carte Noire (nie jestem pewna czy dobrze napisałam tą nazwę), którą miałam okazję pić kilka razy. Jednak w dużym stopniu cena też odgrywa rolę u mnie, tym bardziej jak się pochłania takie ilości kawy jak ja :ico_oczko: :ico_oczko:
Agunia, bo mam faceta bariste wiec chlopak zna się na tym, co mi parzy w domu :D a te hiszpanskie ziarna wsrod tych co probowalismy smakuja mi po prostu najbardziej. przez niego też przestalam pic kawe rozpuszczalna ;)

Pelargonia84
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2012, 07:59

17 wrz 2012, 12:41

Hej a próbowałyście jakiejś nowej bodajże Tchibo? W Piotrze i Pawle widziałam, że częstowali nią, ale nie miałam specjalnie czasu podejść.
Osobiście bardzo lubię Nescafe - bo ma taką lekką goryczkę, dobry jest też Davidoff oraz taka brazylijska kawa w niedużych słoiczkach z Piotra i Pawła. Wszystkie oczywiście rozpuszczalne i pite z mlekiem :)

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: Jaką kawę pijecie??

10 paź 2012, 15:22

Ja w zasadzie jakąkolwiek, bo i tak ją zaleje pół na pół z mlekiem i dosłodzę, więc wychodzi raczej napój kawowy niż kawa :D

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość