mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

12 kwie 2012, 21:26

Asienka, hop, hop!!!!!

Rybko, no niby mam.... tzn bede miala znieczulenie na najgorszy dla mnie czas tzn rozwieranie... ale samo sie nie wypcha pozniej, trzeba bedzie sie spiac i wypchac. Teraz tylko modlic sie aby urodzic w miare w terminie a nie po bo im pozniej tym bardziej bede sie bala ....

Biniu, wiesz co, co bys nie zrobila zrobisz na pewno wg serca i rozumu wiec krzywdy nie zrobisz. Kazde dziecko jest inne i trzeba je "wyczuc". A jak mawiala moja pielegniarka rozwojowa od dzieci :" kiedy ustalilo sie juz 1 rutyne, to pora .... na kolejn inna rutyne". czli tak to juz jest ze dopoki dziecko nam nie powie co i jak to musimy zgadywac i odczytywac mowe cialka, a to troszke trwa wiec glowa do gory!!!!

Martalka, piekny brzus :ico_brawa_01: Podobny do mojego tyle ze moj wyzej... Dziecko mam odwrocone w dol ale nadal nie jest w kanale. Polozna mowila ze w kazdym kolejnym porodzie dziecko wstawia sie poniej, zazwyczaj kilka godz przed porodem.. widac nu mnie tsk jest, bo ja nadal nawet 2 palcow miedzy cycki a brzuch nie wsadze.

Evvelka, wez nie przejmuj sie tesciem, mnie osobiscie by to rozsmieszylo jakby mi ktos takie ubranka przyniosl.. ale powiem ci ze ja mam kilka ciuszkow po sobie jak bylam niemowleciem i trzymam jak skarb, odwiezam i dbam, bo maja dla mnie wartosc sentymentalna. Mam nawet teraz juz w gondolce dla malego (tej co w domu bede uzywac) moj stary becik.. tzn sam wklad wypieprzylam juz dawno temu i wsadzilam do srodka kocyk polarkowy ale poszewka jest, piekna i biala i jakos tak fajnie mi sie wydaje bo kazde dziecko moje w tym spalo w domku....

Sylwia, fajna fryzurka, a meza nie sluchaj!!!

A dziewczyny, dzis polozna mi powiedziala ze dobre na wywolanie porodu sa... ananasy! zawieraja bromelain taka substancje ktora sie stosuje do wzmocnienia skurczy miesni glodkich macicy. Ja dzis ananasa kupilam (ale nie moze byc z puszki), wiec bede probowac hehe

Dzwoneczku, piekne focie Kluska Twego!!!1

Kingoza, widze ze ustawienie malej cos dalo, swietnie!!!! Oby zostalo jej jak najdluzej!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 kwie 2012, 22:04

dziewczyny ma ktos nr tel do asienki?
- własnie dostalam od niej sms-ka,ze zorbili jej USG i twierdza,ze maly wazy 4 kg,wiec nie ma wskazan do CC,dali jej zastrzyk na skurcze i lezy sobie :ico_olaboga:
trzeba bedzie sie spiac i wypchac. T
- taaaa,ale po wypchaniu pol roku do siebie trzeba dochodzic z posikiwaniem itp :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
bo maja dla mnie wartosc sentymentalna
- ja mam tylko kocyk po sobie ale i Andrzejek i Zuzia na nim lezeli - co prawda wkladalam tylko do wozka,ale wlasnie z sentymentu :ico_oczko:

I po ANdrzejku mam jedno "sentymentalne" ubranko i po Zuzi tez :ico_wstydzioch:
ze dobre na wywolanie porodu sa... ananasy!
- no wlasnie na zimie dziewczyny pisaly tez o tym :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 kwie 2012, 22:36

mamo_zuzi, no to właśnie dziwne, bo ja mam jeszcze 4 tygodnie, a brzuch już niżej.
Całą dłoń mogę sobie położyć "pionowo" nad brzuchem.
Jak dla mnie więc, opadanie brzucha nie ma najmniejszego znaczenia w wyznaczaniu ile jeszcze zostało do godziny W :ico_haha_01:

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

13 kwie 2012, 07:21

Hej, ja zaraz do lekarza po recepte.. od rana jakas trzesawice rak mam masakra :( i mdli mnie jak jasna... ;/


ze dobre na wywolanie porodu sa... ananasy!
- no wlasnie na zimie dziewczyny pisaly tez o tym :ico_oczko:
to juz wiem skąd u mnie od 28 tyg skurcze były.. bo ja to na jendo posiedzenie ananasa wpierniczyc potrafiłam :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 13-04-2012, 07:22 ]
a co do sentymentalnych ubranek to mam po moim Dawidzie szatke do chrztu bo jest czytsa i zadbana ale ta reszta pojdzie w kubeł.. ;P swinia jestem ale po co trzymac stare zniszczone ubrania..

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

13 kwie 2012, 08:03

Witam

kopnijcie mnie w D ...e ja jeszce nie poprałam ubranek nie spakowałam torby :D a w niedziele zaczynam 36 TC po niedzieli juz sie biorę za pranie i pakowanie, zresztą nawet nie wiem co z ubranek mam brać i jaki rozmiar... jejjjjjj :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

13 kwie 2012, 08:09

Sylwia, ja dopiero wczoraj zaczelam sie pakowac mam spakowane narazie troszke rzeczy dla mnie a dla dzidzi jeszcze nic.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

13 kwie 2012, 08:10

wisnia3006, ubranka na 62 brac prawda ???

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

13 kwie 2012, 08:16

Sylwia, zalezy jakie dziecdko sie urodzi. warto spakowac troszke na 56 troszke na 62.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

13 kwie 2012, 08:52

biniu kochanie a czego nie czujesz?
nie czujesz małego? nie potrafisz odgadnąć co chce?
przecież każda z nas tak ma
nawet ja przy 3 dziecku nie wiem o co mu loto
najważniejsze to nie kierować się rozumem ale sercem i intuicją
uwierz mi jak się uspokoisz i wyluzujesz to bedzie tylko lepiej
czas leci a ty się niepotrzebnie spinasz
wiem że łatwo mówić ale ja akurat wiem o czym mówie
z jagodą chciałam wszystko mieć idealnie i nie wiedziałam o co jej chodzi i strasznie sie stresowałam
i dzięki temu pierwsze jej 3 mies wspominam jako koszmar

a ty pamiętam że będąc w ciąży pisałaś że nie zamierzasz się spinać z karmieniem :ico_oczko: to trzymam cie za słowo

jak ci baaaaaardzo zależy to połóz sie z nim do łózka i karm, karm, karm
wstawaj tylko na siku i swoje jedzenie

[ Dodano: 13-04-2012, 08:57 ]
dziewczyny a dlaczego wy się tak boicie tej butli????????
jak dziecko jest głodne to trzeba je nakarmić i już
nie ważne jak ważne żeby było najedzone

najbardziej mnie wkurza ta nagonka na karmienie
ja też jak karmiłam jagode to butelkę traktowałam jak jakiegoś diabła wcielonego
i na co mi to przyszło?
dzieciak był tak głodny że w końcu byłam wykończona ciągłym karmieniem

a z majką już podeszłam lajtowo do sprawy
jak nie mogła złapać to ssała przez kapturki,jak była głodna to dostała butle
i udało mi się karmić dwa razy dłużej niż jagodea w koncu butla odeszła w zapomnienie i został sam cycek

nie każda kobieta jest stworzona do karmienia
ja napewno nie

teraz mając Iwo na butli naprawde cieszę się macierzyństwem
oboje jesteśmy spokojni i zrelaksowani
jest cudownie pod tym względem

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

13 kwie 2012, 09:21

Hej

Jagoda, zgadzam się z tobą co do butli. Nic za wszelka cenę. Ja szykuje się na pierś jak zreszta zawsze.... Ale z Nell mi nie wyszło, odpuscilam po 1 czy 2 kryzysie laktacyjnym. Teraz może powalcze, zależy od mojego samopoczucia, dziecka i innych w rodzinie.... Czy mi dadzą się położyć na ten 1 czy 2 dni do łóżka i tylko karmić.
Nell od początku na cyrku i butli bo wyla i wyla jak jej nie dałam dojesc a zdrowsza od zuzi.

Evvelka, z chęcią bym zobaczyła te Prl-owskie cuda hahaha

Ja mam wsio popakowane, no oprócz portfela, okularkow, książki... Kosmetyki zakupilam w wersji mini. Zreszta u nas 1 dzień się leży. Dla dzidzi mam 2 torbę, taka od wózka z 3 kompletami ubrań w rozmiarze 52/56. No i smoczek spakowalam hehe

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość