Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

24 kwie 2012, 11:39

ja nie miałam skierowania do szpitala i nawet nikt nie pytał o nie :ico_noniewiem: w razie W to chyba musza przyjac, nie kaza mi przeciez latac po skierowanie jak mam skurcze,co? :ico_szoking:
a ja sie tak boje igły w kregosłupie że już wole bez znieczulenia. poza tym nie ja tu jestem ważna a niunia i dla niej lepiej jak poród trwa krócej. mam nadzieję że dam rade :ico_sorki: ale badania wymagane do znieczulenia zrobie tak żeby potem nie żałowac gdyby jednak ból mnie pokonał :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

24 kwie 2012, 11:52

Ja tez szlam rodzic bez zadnego skierowania. Bo takie skierowanie to dla mnie glupota. Wody odchodza skurcze sa a ja mam leciec do lekarza po skierowanie?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

24 kwie 2012, 11:57

Dziewczyny nie przypominam sobie aby moja siostra czy szwagierka skierowanie miały do szpitała u nas z książeczką ciąży się dzie z badaniami i tam widać kóry tyfdzień i że mają przyjąć i basta tak mi się wydaje po za tym mój lekarz jest ze spzitala w którym rodzić będę więc napewno skierowania nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

24 kwie 2012, 11:59

rozumiem skierowanie jak ktoś ma mieć planowo cc to lepiej żeby dostać takie skierowanko w razie gdyby sie wcześniej zaczęło. moja kumpela miała cc na 15go a 8go jej odeszły wody no i dała skierowanie, to juz nie musiała tłumaczyć czemu cc itp.

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

24 kwie 2012, 12:53

w tym szpitalu co ja mam zamiar rodzić planowane cc jest płatne 800 zł bo to jes niby cc na życzenie:ico_olaboga:
ale jeżeli przyjedzie się ze skurczami np to w tedy się już nie płaci gdyby ewentualnie było potrzebne cc. troszkę to pokręcone... no ale ja raczej nie bedę miała przeciwskazań do porodu naturalnego :-) a znieczulenie zewnątrzoponowe też jest bezpłatne :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

24 kwie 2012, 13:01

Na sali lezala ze mna kobieta ktora zazyczyla sobie snieczulenie przy porodzie i powiedziala ze bardziej sie z tym meczyla niz przy porodzie z pierwszym dzieckiem. Mowila ze jesli przyjdzie rodzic jej 3 dziecko to bez znieczulenia. Strasznie ja potem plecy bolaly.

Ja sie przekonalam ze jesli o porod chodzi to prog bolu ma sie wiekszy niz sie nam wydaje :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

24 kwie 2012, 13:03

Malinowa, ja jednak dołączając się do wypowiedzi Mad radzę również zbadać grunt pod kątem sprzętu. Zazwycza w takich szpitalach nie mają tak zawansowanego sprzętu jak w klinikach i gdby nie daj Boże coś się działo z dzieckiem, to byłoby przetransportowane, a matka już nie. Różnie dzieciaki też taki transport znoszą.... nie chcę tu przykładów podawać i smucić, ale warto o tym pomyśleć. U nas można rodzić w 4 szpitalach, ale tylko 2 są wyposażone w dobry sprzęt. To jest kryterium, które dla mnie jest najważniejsze. Jeden szpital (najlepszy w zasadzie, bo to szpital Akademii Medycznej) odpada ze względu na masowe cięcia z potrzebą i bez niej, więc zostaje mi tylko jeden przyjazny mamom chcącym rodzić sn po cc. Nie mniej jednak jeśli pod konieć ciąży będę miała przeciwskazania do pn, to zdecyduje się na cc w tym pierwszym szpitalu - właśnie ze względu na bezpieczeństwo dziecka i moje w imię bycia razem. Reszta typu osobna sala, klimat, super warunki jak w hotelu, specjalne wyżywienie ict. nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia :ico_oczko:

[ Dodano: 24-04-2012, 13:05 ]
Mad, ja wiedziałam że mam niski próg bólu, a mimo to byłam optymistycznie nastawiona do porodu, po tym jednak jak dopadł mnie tik nerwowy wywołany bólem wszystko nie było już takie proste - i to już nie była kwestia chcenia czy niechcenia - wówczas nie masz wpływu na swoje ciało, więc jednak różnie z tym jest

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

24 kwie 2012, 13:43

julchik22, sprawdzałam już to, w tym szpitalu mają najlepszy sprzęt spośród tych 4 porodówek u mnie w mieście.

[ Dodano: 24-04-2012, 13:47 ]
dzisiaj mam wizytę to popytam mojego gin co on myśli o tym szpitalu jeszcze :-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

24 kwie 2012, 14:05

Ja się zbieram do Ginka podglądnąć nasze cudeńko :-) pochwale się po wizycie co i jak u Nas słychać już wiem ze ph pochwy mam na górnej granicy normy więc napewno dostane jakieś leki na to...

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

24 kwie 2012, 15:03

Tak czytam o tych skierowaniach...ja nic takiego nie miałam.
Pojechałam z mężem rano na IP tak jak się z lekarką umówiłam i powiedziałam że przyjechałam do porodu. Chwilę czekałam, potem na IP zrobili mi badania typu EKG, ciśnienie itp,dali dziwne papiery do podpisania (np kogo powiadomić w razie mojej śmierci :ico_szoking: ) i później kazali udać się na oddział położniczy. Tam dopiero zbadała mnie ordynatorka na oczach całej ekipy ginekologów i położnych :ico_noniewiem:
Kazali przebrać się w koszulę szpitalną, zaprowadzili na porodówkę, podłączyli KTG i kroplówkę z oxytocyną, założyli cewnik (paskudztwo) i po godzinie przewieźli na salę operacyjną. A tam na własne życzenie miałam znieczulenie podpajęczynówkowe w kręgosłup więc podczas cięcia miałam pełną świadomość.

Kasiala, daj znać co słychać u maluszka:)
Ja mam USG w czwartek :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 1 gość