gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

09 maja 2012, 23:19

Szczęściara...z napędem :-)
no powiem Ci że różnica kolosalna. Bo nią można też kosić bez napędu :ico_sorki:
Pewnie tu też każdy ma inne odczucia.
no na pewno też od budowy kobiety, od wielkości dziecka zależy. Tomek ważył 3500 ja jestem wysoka więc co za tym idzie i w biodrach mam dużo więcej. Więc dla mnie to była chwila. Zresztą położna sama była w szoku że tak dziecko szybko wyszło jak na pierwszy poród.
Ja nie wiem co to ból okresowy :ico_sorki:
ale farciara z Ciebie :ico_szoking: :ico_brawa_01: ja przed porodem miałam masakrę. Dzień wyjęty z życiorysu. Po porodzie się zmniejszyło do tego brałam tabletki więc w ogóle nie bolało.
Korzystać można za darmo,ale rodzić do wanny nie można.
to i ja muszę się dowiedzieć.
ooo matko,mam to co noc pomimo brania magnezu...koszmar ;/
mi od paru dni się robi :ico_placzek: ale jeszcze nie łykam nic na to. I tak mam duży zestaw leków po ostatniej wizycie.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

09 maja 2012, 23:22

ja ide na zywiol :-D polozna w szkole powiedziala ze znieczulenie mozna dostac na kazdym etapie pod warunkiem ze akcja jest juz mega rozwinieta jedynie to doliczyc czas bo na miejscu musza zbadac krzepliwosc krwi a na wynik czeka sie okolo 20-30minut mi sie marzy taki porod jak mojej siostrze od trafienia do szpitala do momentu przyjscia malej na swiat zajelo jej to 4h :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 09-05-2012, 23:28 ]
ja na szczescie nie mam skurczy lydek ale wiecie co w szkole rodzenia polecaja na to cwiczenie kladziesz sie na wznak z nogami wyprostowanymi i place u stop ciagniesz jak najmocniej w kierunku kolan poprostu naciagasz lydke... Nastepnie maz kleka przed Toba i kladziesz mu noge na barku on masuje ruchem od kostki do kolana i tak kilka razy nastepnie obejmuje kostke i lekko naciskajac kciukami schodzi nizej od kostki do kolana i raz z zewnetrznej nastepnie z wewnetrznej i bocznej strony lydki :-X mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylam :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

09 maja 2012, 23:34

poprostu naciagasz lydke..
właśnie ja unikam tego naciągania żeby skurcz nie chwycił.
od trafienia do szpitala do momentu przyjscia malej na swiat zajelo jej to 4h :ico_sorki: :ico_sorki:
ja nie wiem jak to liczyć. Bo w sumie pierwszy raz w szpitalu byłam o 15 ale skurcze były delikatne lekarz chciał mnie na patologii zostawić ale wróciłam do domu. O 19 już bardzo bolesne były ale do szpitala pojechałam o 23 a urodziłam o 2:45 czyli też 4h byłam w szpitalu . No ale marzy mi się szybszy poród :-D

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

09 maja 2012, 23:40

Gosia ona miala lekkie bole jak trafila i rozwarcie na 2cm ale pozniej szybko poszlo i w sumie powiem Wam ze nigdy nie slyszalam zeby opowiadala o tym bolu ze ciezko i w ogole jak byla na porodowce to przez tele z nia gadalam i jak miala skurcz to tylko cichym glosem powiedziala "kur** Kaska poczekaj skurcz mam" ale nie jakos bardzo cierpiaco a uwierzcie moja siostra to najwieksza panikara na swiecie ale Matka natura obdarzyla Nas w duze biodra ja przed ciaza miala 104cm a to duzo przy wzroscie 170 :ico_noniewiem:

[ Dodano: 09-05-2012, 23:44 ]
zaraz bedzie porodowka na TLC to chyba sobie obejrze :-D
a moj M gada przez sen :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

10 maja 2012, 07:35

gosia888, w szpitalu w którym rodziłam wanna jest na wyposażeniu każdej sali porodowej. Są to wanny to dawania ulgi ;-) W jednej sali jest tylko wanna typowo do porodów w wodzie. Ja rodziłam naturalnie nie w wodzie. Nic nie płaciłam za korzystanie z wanny, bo każda ma taką możliwość z niej korzystać.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

10 maja 2012, 08:30

dzieńdoberek :-D

a Wy co urlop od forum macie? Ja na nogach od 06:40 :ico_szoking: mąż wstaje do pracy a ja później spać nie mogę :-D wiec wstałam i właśnie pochłaniam śniadanko dzisiaj mamy wiosnę na talerzu mianowicie serek śmietankowy almette, pomidorek, ogórek świezy i szczypiorek II zestaw to masełko, wędlinka, żółty serek, pomidorek, ogórek świeży i szczypiorek :ico_brawa_01: :ico_wstydzioch: ale coś chyba za dużo sobie zrobiłam kanapeczek bo wessać nie mogę ale pewie zaraz drugi żołądek się otworzy to damy radę :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
biorę się za pożądki bo bo zapuściła chatkę normalnie puszcza :-D a położna przychodzi dzisiaj do mnie to mogłybysmy się tu nie odnaleźć :ico_wstydzioch: :ico_olaboga: no i może do tego Pepco dzisiaj skoczę bo wczoraj jakoś czasu mi brakło :ico_noniewiem:

WSTAWAĆ ŚPIOCHY!!!

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

10 maja 2012, 08:42

Gosia ona miala lekkie bole jak trafila i rozwarcie na 2cm ale pozniej szybko poszlo
no to rzeczywiście zazdroszczę i spora szansa że i Tobie się taki trafi. A jak Twoja mama wspomina poród?
w szpitalu w którym rodziłam wanna jest na wyposażeniu każdej sali porodowej
ale fajnie :ico_brawa_01: tak to bym chciała :ico_sorki: :ico_sorki:
no i może do tego Pepco dzisiaj skoczę bo wczoraj jakoś czasu mi brakło :ico_noniewiem:
zapamiętaj cenę pieluch czy rzeczywiście takie tanie bo muszę i ja kupić.

Ja wstałam o 7:40 Tomka do szkoły musiałam zawieźć. A teraz taka senna jestem że chyba pójdę spać, tylko na dworze taka piękna pogoda że aż żal :ico_haha_01:

[ Dodano: 10-05-2012, 08:44 ]
Kasiala, a Ty kończysz dzisiaj 31 tydzień :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mówiły wam coś położne pielęgniarki o smarowaniu krocza, brodawek? My mamy taką edukację no i ona mówiła by po 32 tygodniu smarować się łyżką oliwy z oliwek + 10 kropli witaminy E.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

10 maja 2012, 09:00

Kasiala, a Ty kończysz dzisiaj 31 tydzień
a no faktycznie nie zauważyłam :ico_wstydzioch: to stawiam :ico_tort:
A jak Twoja mama wspomina poród?
1 i 2 jakoś spokojnie wspomina natomiast 3 i 4 nie bardzo 3 (z bratem) najgorzej bo ważył ponad 5 kilo i urodził się bez oddechu i go reanimowali bo zatkał się w kanale i mamę porozrywało w każdym kierunku, później łożysko nie wyszło całe i mama krwotoku dostała i zapadła w krutką śpiączke (kilkugodzinna) lekarze nie wiedzieli co będzi edalej na szczeście obeszło się bez komplikacji :ico_sorki: no a 4 byłam ja ponoc szybko poszło ale trochę popękała tyle ze moja mama rodziła dzieci rok po roku :-D

[ Dodano: 10-05-2012, 09:02 ]
Mówiły wam coś położne pielęgniarki o smarowaniu krocza, brodawek?
nie ale dzisiaj zapytam jak przyjdzie ta położna do mnie :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

10 maja 2012, 09:23

Hello:)
a Wy co urlop od forum macie?
:ico_haha_01: Melduję się! Dzień dobry!
Kasiala, za około 2 miesiące sama zobaczysz, że zanim się wejdzie na forum trzeba przygotować dziecku mleko i śniadanko (w przypadku niemowlaka tylko mleko:), ubrać, przypilnować z porannej toalecie, ogarnąć łóżka i potem jest czas na relaks :ico_oczko:
Mówiły wam coś położne pielęgniarki o smarowaniu krocza, brodawek?
Pewnie chodzi o to żeby uelastycznić krocze. Ja o tym słyszałam ale nie stosowałam.
Sutki hartowałam specjalną maścią...takie łososiowe opakowanie (nie pamiętam nazwy).
moja mama rodziła dzieci rok po roku :-D
O rety :ico_szoking: I jak się ogólnie trzyma? Wbrew pozorom ciąża za ciążą strasznie wyniszcza organizm.

Kasiala chyba Ty pisałaś że siostra dobrze wspomina poród...podobno zaraz po porodzie wydziela się hormon dzięki któremu zapomina się o tym wielkim bólu.
Moja bratowa też nie narzekała. Nawet po cc z bliźniaczkami stwierdziła że woli rodzić sn.
Ale mój brat był przy obu porodach naturalnych i on np pierwszy wspomina ok, a drugi...mówi że bratowa tak się darła że chyba cały szpital ją słyszał. I on miał już np obiekcje co do kolejnego porodu.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

10 maja 2012, 09:36

I jak się ogólnie trzyma?
wiesz co nie wiem jak było po porodzie ale łatwo nie miała przez mojego ojca... ale teraz jest ok po za tym że jej się nudzi bo nie ma dla kogo gotować, z kim porozmawaić rano przy śniadaniu :-) ale z wnuczką chętnie zostaje, zabiera ją na działkę, uczy samodzielności bo mama póki co ma 2 wnuczki ale jedna mieszka w Angli a druga tu na miejscu i za niedługo będzie iała trzecią :ico_brawa_01:
zanim się wejdzie na forum trzeba przygotować dziecku mleko i śniadanko
wiem wiem domyślam się to tylko tak na pobudzenie było bo zazwyczaj ja najpóźneij się tu pojawaim a od wczoraj coś spać nie mogę :ico_noniewiem: i kłade się po północy a przed 7 już cwierkam z ptaszkami :-D :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość