margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

12 maja 2012, 21:08

Margolcia, a jak z praca, wyjasniło sie cos?
teoretycznie to nic a praktycznie nie wyobrażam sobie powrotu do pracy i zostawienia Amelki z moja mamą w domu
ostatnio z mamą rozmawiałyśmy mówiła ze napewno dała by radę przy dwójce ale wolałaby abym do roczku pobyła z Amelką bo szkoda ją taką zostawić
no i tak na 99% zostaję w domu do następnej wiosny
Beatka78, jakie Hania ma cudne oczka :ico_buziaczki_big: i włoski :ico_buziaczki_big:
Dziewczyny mi dzisiaj tak w kość dały
chyba taki dzień dziś bo i moi dali dziś "czadu" Amelia to w czasie gdy nie spała ciągle płakała nie było mowy by ja odłożyć i coś zrobić Igor natomiast korzystał z okazji ze nie mam dla niego czasu i broił za dwoje :ico_olaboga:

teraz na szczęście spokój :ico_sorki: jedno i drugie śpi :ico_sorki:

[ Dodano: 12-05-2012, 22:11 ]
a miałam pytać Wasze maluszki też tak się rwą do siadania?? Amelka to nie poleży w pozycji półleżącej tylko sie denerwuje a jak złapie np moje ręce itp to siada i siedzi skubana nawet sie nie chwieje :ico_szoking: :ico_olaboga:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

12 maja 2012, 22:04

margolcia, Martyna jak na polezaco jest na moich rekach to sie podnosi jakby do siadania do przodu :ico_olaboga: i robi wysoki mostek lezac na pleckach odbijajac sie od stopek.
Fajne takie 3,5 miesieczne dziecko bo juz takie kruche nie jest :-)

[ Dodano: 12-05-2012, 22:04 ]
no i tak na 99% zostaję w domu do następnej wiosny
Ja bym tez baaardzo chciala tak :ico_sorki:

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

13 maja 2012, 10:58

U mnie dzisiaj dobra nocka, odkąd Lila w nocy MM dostaje, to są tylko 2 pobudki, jedna na cyca ok. północy i potem o 3 na butlę się budzi, a potem śpi do rana. 2 pobudki to dla mnie luksus
u nas jest tak że zasypia ok 20-21 i śpi do ok 3 (czasem nawet ok 5 dpiero wstanie na cyca ) a po ok 6-7 pobudka na dobre by znów zasnąć o 8.30 :-D

Awatar użytkownika
nostromo20
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:45

13 maja 2012, 14:17

Witam :-)
u nas dziś wielki dzień, tzn. chrzciny :ico_brawa_01: o 15:30 wyruszamy do kościoła, a potem do moich rodziców na imprezkę. na razie Filip śpi, mam nadzieję, że w kościele grzeczny będzie, tego się obawiam najbardziej :ico_sorki:
tak mi zależało, żeby na dziś być wyspaną, no ale niestety, dla juniora to dzień jak co dzień i się budził co 3h :ico_noniewiem: jeszcze pogoda taka do bani, a tak mi zależało, żeby było ciepło i słonecznie... :/

odnośnie wychodzenia na spacery, to ja parę dni temu po raz pierwszy się odważyłam i wyszłam z Filipem w chuście "do ludzi". do tej pory nosiłam go tylko po domu, gdy musiałam coś porobić. teraz poszliśmy do sklepu, wybrałam najbliższy, żeby w razie czego szybko wrócić do domu :ico_oczko: iii... bardzo pozytywnie mnie synuś zaskoczył :-D słoneczko świeciło, a on się rozglądał na boki i wyraźnie mu się podobało. gdy tylko weszliśmy po spacerku do domu od razu zaczął kwękać :ico_haha_01: oczywiście, nasza wyprawa spotkała się z wielkim zainteresowaniem na ulicy - mieszkam na wsi, wiecie jak to jest... jedna babka do swoich drzwi wejściowych nie mogła trafić, bo się co kilka kroków zatrzymywała i obserwowała "a co to idzie..." :ico_puknij: ale co tam, spodobało mi się chustowanie na tyle, że zamierzam nosić Filipa częściej, to naprawdę wygoda - w jednej ręce miałam siatę z zakupami, a w drugiej psa na smyczy :-D

mam do was pytanie, zwłaszcza do "tych was", które karmicie tylko butelką - czy trzymacie się tych zalecanych przerw pomiędzy karmieniami, tzn czy między jedną a drugą butlą jest przerwa 3 godziny? bo ja karmię w dzień butelką, ale staram się w miarę możliwości dawać też pierś, no i mam dylemat taki: przykładowo, Filip o 9 wypije butlę i powinien potem wytrzymać do południa, ale on niestety nie wytrzyma i np. o 11 już się drze, bo chce jeść. no więc ja mu wtedy daję cyca, bo tak można, ale zastanawiam się, gdybym ja go karmiła wyłącznie mlekiem modyfikowanym to co ja bym niby miała zrobić w takiej sytuacji? (że dziecko już chce zjeść, a jeszcze nie powinno?) myślę o tym od dłuższego czasu :ico_noniewiem: powiedzcie jak to jest u was.
Beatka78, Hania śliczna faktycznie :ico_brawa_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 maja 2012, 18:28

Dziewczyny czy zwisająca skóra brzucha po ciązy jest możliwa do usunięcia przez ćwiczenia brzucha typu brzuszki i inne skłony ? :ico_noniewiem: bo nie chce miec takiego brzuszka :(
Ja uważam że jest to możliwe. Sama jestem tego przykładem. Nigdy nie miałam idealnego brzucha, zawsze miałam zbędne cm.
W ciąży przytyłam 19 kg, do tego miałam cc. Ale postanowiłam sobie że dam radę i dałam. Ćwiczyłam 6 waidera, chodziłam na aerobik i efekt był taki że w 9-10 miesięcy po urodzeniu się małej miałam taki brzuch jak nigdy w swoim życiu. Dodam że miałam 27 lat skończone jak Martyna się urodziła :-D
tutaj zdjęcie zrobione w 4 miesiące po urodzeniu

[img][img]http://img838.imageshack.us/img838/6363 ... 24x768.jpg[/img][/img]

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

13 maja 2012, 20:15

moni26, o kurde ! śliczny brzuszek !!! To może zacznę chociaż najpierw od tej 6 Waidera :ico_noniewiem:

nostromo20, az zazdroszcze tego chustowania. Chcialabym sprobowac jak to jestpozyczajac od kogos chuste by potem ewentualnie kupic wlasna.
Musze tez w koncu podjac probe tego nosidelka.

nostromo20, jesli chodzi o karmienie butla pytalam pediatry jak najlepiej mala karmic czy dalej na żądanie. Powiedziała że tak najlepiej. A w praniu wychodzi to tak ze okolo co 2-3h mala je. Chyba ze dluzej spi. Czasem czas wydluza herbatka. Bo mleko MM nie zaspokaja pragnienia (o czym nie wiedzialam i pediatra zagladajac do buzi malej sama sie zorientowala ze nie dopajalam malej)

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

13 maja 2012, 21:36

dzieki dziewczynki w imieniu Hani :ico_sorki:

nostromo
tak jak pisze Mad i Gabi karm jak tylko maly tego potrzebuje, ja nie trzymam sie scisle godzin i tak jak u ciebie jak o 9 dam jej mleko to o 11 juz sie drze ze jest glodna
fajnie masz z ta chusta ja mam nosidelko babybjorn ale jeszcze Hanki nie nosilam w tym a z chlopcami mi sie sprawdzilo

margolcia moja Hania az tak bardzo sie do siedzenia jeszcze nie rwie ale jak ja podnosze za raczki zeby cwiczyc jak Aga mi polecila to zaczela prostowac i stawac na nozki zamiast do siedzenia haha

gabi wlasnie to samo mi M powiedzial co do zdjec po co je biore skoro mi sie nie bardzo widza, dlatego pojade i tedarmowe wezme a reszty najwyzej nie

moni jaki brzuszek no nie moge super :ico_brawa_01:

widzialyscie ten filmik na fb jak kobieta bije niemowle :ico_szoking: normalnie zabic taka, polowe filmiku bylam wstanie obejrzec tylko :ico_olaboga:

[ Dodano: 13-05-2012, 21:40 ]
Mad a jak pediatra zobaczyla ze nie dopajasz po czy poznala, mojej Hani byc moze sie chce pic ale ona nie umie dlawi sie strasznie nawet pionowo

dalam je wczoraj troszke papki z jablka i strasznie jej samkowalo

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

13 maja 2012, 21:45

Mad a jak pediatra zobaczyla ze nie dopajasz po czy poznala, mojej Hani byc moze sie chce pic ale ona nie umie dlawi sie strasznie nawet pionowo
Chyba po podniebieniu... nie mam pojęcia. Martyna czasem troszkę wypije herbatki, a czasem 150ml i jeszcze się domaga. Tylko ja taką mniej stężoną jej robię.

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

13 maja 2012, 21:56

masz racje Gabi i nie ogladaj bo tego sie nie da ogladac. Dobranoc

ja zaczelam lyzeczka jej wlewac do buzi po troszku i widac ze jej sie pic chce, ale caly czas kaszle przy tym i czerwona sie robi i oczka lzawia , wydaje mi sie ze do noska jej leci, a to przeciez takie nie mile uczucie :ico_olaboga:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

13 maja 2012, 22:02

Beatka78, a np... z niekapka nie byloby jej latwiej niz lyzeczka czy ze smoczka ?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość