moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

25 kwie 2012, 21:56

pulneo to chyba teraz każdemu dziecku przepisują...

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

29 kwie 2012, 00:01

pulneo to chyba teraz każdemu dziecku przepisują...
- a żeby pomagało to bym była zadowolona .... Macius jest ok, widocznie syrop pomaga. Z Filipem gorzej było, mówiłam lekarzowi, że w nocy ma napady mocnego kaszlu (takiego wywołującego wymioty) to mi powiedziala, że wszystko OK ... brał ten syrop od środy i nic, w nocy częstsze napady były. Od wczoraj jest na antybiotyku. Do tego zyrtek na zmiane z clemastinum ... oby coś dało bo jak nie to zastrzyki .... dzisiaj wymiotował po napadzie kaszlu ...
Juz nie wiem co robić, siedzi dziecko miesiąc (ostatnio 3 miesiące) w domu potem do p-szkola na 3-4 dni i znów choroba ... nałykał się wpomagaczy i dup*. Tylko kasę wydalismy na świnstwo. Chyba pora iśc z Nim do innego pediatry ale nie wiem do kogo :ico_noniewiem: Moni znasz jakiegoś dobrego lekarza?? I chyba skorzystam z namiarów od Ciebie na laryngologa :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

29 kwie 2012, 07:55

Moni znasz jakiegoś dobrego lekarza?? I chyba skorzystam z namiarów od Ciebie na laryngologa :ico_sorki:
ja prywatnie nie chodzę do pediatry, nasz w przychodni jest ok.

Co do laryngologa, to powiem tak. Babka jest naprawdę ok, ale jeżdżenie do Katowic wcale mi nie odpowiada i jeżeli okaże się po testach że młoda ma alergie to sama będę szukać kogoś bliżej. A dwa jak ją umawiałam na pierwszą wizytę tam to czekałam ponad 3 miesiące. Porażka, prywatnie i tyle czekania.
Słyszałam że w Sosnowcu jest otwarte nowe centrum opieki medycznej i to z funduszu. Lekarze ponoć są dobrzy i krótkie terminy. W razie czego będę tego szukać

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

13 maja 2012, 00:59


ja prywatnie nie chodzę do pediatry, nasz w przychodni jest ok.
:) proszę Cię daj mi namiar do lekarza ... Filip znów ma ataki kaszlu w nocy.
Sami nie wiemy co robic .... wyczytałam, że to może byc przez pasozyty itp. W sumie to i na pasożyty przydało by się zrobic badanie. Dzieci nie zwracają uwagi na to że maja rączki brudne ...
Słyszałam że w Sosnowcu jest otwarte nowe centrum opieki medycznej i to z funduszu. Lekarze ponoć są dobrzy i krótkie terminy. W razie czego będę tego szukać
- daj znać jak bedziesz wiedzieć ;)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 maja 2012, 19:24

:) proszę Cię daj mi namiar do lekarza ... Filip znów ma ataki kaszlu w nocy.
Sami nie wiemy co robic .... wyczytałam, że to może byc przez pasozyty itp. W sumie to i na pasożyty przydało by się zrobic badanie. Dzieci nie zwracają uwagi na to że maja rączki brudne ...
wysyłam na priv

Martyna tez teraz miała robione badania, nasz alergolog nam je zlecił.
Robiłam jej na pasożyty x 3 i na te możesz wziąć skierowanie od rodzinnego. A za inne to musisz sama płacić np za lamblie.
Do tego robiłam jej z krwi badanie na Ige sp. roztocza pteron oraz Ige sp. roztocza farinae i na Ige sp. Glista ludzka.

TEraz we wtorek mamy wizytę i zobaczymy co nam powie i co nam testy wykażą

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

15 maja 2012, 12:51

Martyna tez teraz miała robione badania, nasz alergolog nam je zlecił.
Robiłam jej na pasożyty x 3 i na te możesz wziąć skierowanie od rodzinnego. A za inne to musisz sama płacić np za lamblie.
Do tego robiłam jej z krwi badanie na Ige sp. roztocza pteron oraz Ige sp. roztocza farinae i na Ige sp. Glista ludzka.
- ile płacisz za IgE?? ja robiłam Mackowi IgE całkowite i 30 zł dałam ... ale o IgE na pasozyty nie słyszałam, dzięki za namiary ...

w piatek ide z Filipem do naszego lekarza ... powiem Jej znowu że ma ataki kaszlu w nocy, a jak mi odpowie, że nic Mu nie jest to chyba tam szału dostanę. W końcu z czegos musi miec ten kaszel! Dzisiaj miał spokojną noc, ale nad ranem się zaczęło ....

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 maja 2012, 22:24

IgE jest kilkanaście rodzajów. Płaciłam po 30 zł i robiłam w laboratorium koło Skarbka.

Co do ataku kaszlu w nocy to może tak być że mały jest zdrowy ale kaszle. To samo miałam z martyną. Lekarz rodzinny sprawdzał i osłuchowo było ok, i mówił że jest zdrowa. I faktycznie tak było.
Dziś byłam na wizycie i jednak testów nie robiła nam.
Pytałam o kaszel i wytłumaczyła mi to w ten sposób że po chorobie utrzymuje nam się ten kaszel bo to kaszel oskrzelowo-astmowy. Martynie on przeszedł dzięki inhalacjom. Stwierdziła dziś że z tego dzieci wyrastają, tylko trzeba uważać bo nie leczony może doprowadzić do astmy. Mamy jeszcze przez 8 tyg robiś inhalację tylko mniejszą dawkę i zobaczymy co będzie dalej. A na jesień mamy dostać jakąś dawkę leku osłonowego żeby nam nie zachorowała.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

24 maja 2012, 15:15

IgE jest kilkanaście rodzajów. Płaciłam po 30 zł i robiłam w laboratorium koło Skarbka.

Co do ataku kaszlu w nocy to może tak być że mały jest zdrowy ale kaszle. To samo miałam z martyną. Lekarz rodzinny sprawdzał i osłuchowo było ok, i mówił że jest zdrowa. I faktycznie tak było.
Dziś byłam na wizycie i jednak testów nie robiła nam.
Pytałam o kaszel i wytłumaczyła mi to w ten sposób że po chorobie utrzymuje nam się ten kaszel bo to kaszel oskrzelowo-astmowy. Martynie on przeszedł dzięki inhalacjom. Stwierdziła dziś że z tego dzieci wyrastają, tylko trzeba uważać bo nie leczony może doprowadzić do astmy. Mamy jeszcze przez 8 tyg robiś inhalację tylko mniejszą dawkę i zobaczymy co będzie dalej. A na jesień mamy dostać jakąś dawkę leku osłonowego żeby nam nie zachorowała.
- też płaciłam 30 zł mimo że skierowanie miałam, ale My to w Wolbromiu ...
uspokoiłaś mnie z tym kaszlem :ico_sorki: w sumie to kaszlał mi jeszcze jakiś czas, a potem cisza jakby ręką odjął :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lip 2012, 11:40

tutaj to już dawno ucichło :ico_haha_01: :ico_haha_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

21 lip 2012, 14:39

sama ze sobą pisac nie będę :-D więc wcinam się na wasz wątek :ico_oczko:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość