Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 maja 2012, 09:00

Witam,
witam z kawa po nieprzespanej nocy :ico_noniewiem:
to ja się dołączę, noc przespana ale 4.20 były już podskoki w łóżeczku. A teraz ziewa od ponad godziny, wypił mlecznego redbula i znowu wariuje, a ja padam ze zmęczenia.
Bidna Tosia, buziaczki. A coś poza temperaturą jej dolega? Może ma 3-dniówkę? Jak temperatura się utrzyma do południa to idź do lekarza, na pewno nie zaszkodzi.
a poszedl wystrojony w krawacie :ico_oczko:
Zrób zdjęcie i pokarz tego małego eleganta jak wrócicie z przedszkola. Mój siostrzeniec ostatnio oznajmił siostrze, że mam mu dokupić kwadratów (czyt. krawatów) bo on codziennie będzie w nich chodził do przedszkola, bo ciocia powiedziała że wygląda elegancko. On to jak jakaś impreza, święto nie wyjdzie z domu bez kwadrata albo muchy.

Maruda się dobiera do kompa.
Miłego dnia.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

30 maja 2012, 09:30

hej dziewczynki

Sorki, ze nie zaglądam, ale jest to spowodowane brakiem czasu, po pracy dzieciaki mnie dopadają, nawet kompa nie włączam, wiekszość czasu spedzamy na ogródku.

Niedawo "przyszedł" plac zabaw dla dziewczyn, obydwie zadowolone, Liwia uwielbia sie hustać i zjezdzać na zjeżdzalni (oczywiscie asekurowana).
Czeka nas obowiązkowe szczepienie, ale Liwia juz 2 tydzien kaszle więc przekładam.Zastanawiam się w ogóle, czy nie zaszczepić dziewczyn na ospę wietrzną-szczepiła któras może???

Weekend nam sie imprezowo szykuje, w sobote jest festyn rodzinny (organizuje szkoła), m. inn. występy przedszkolakóiw z okazji Dnia Mamy i Taty, wiec musimy pójść. Pola codziennie ćwiczy piosenki :ico_haha_01:
W niedziele robię dziewczynom urodziny, pewnie bedziemy grillować :-)

koroneczkaśliczne zdjęcia :ico_brawa_01: , to ta kobieta Wam tez w plenerze robiła??my zawsze robimy w studio, pamiatka jest fajna, no i tak jak piszesz ponadczasowa, na bloga przynzma się jeszcze nie wchodziłam, ale jak znajde czas to na pewno zajrzę, a mogłabyś napisać w jakich proporcjach dajesz maslanke do nalesników?, ja zawsze daje mleo i wodę 1:1.
Fajnie, ze impreza sie udała. :ico_brawa_01:

murchinson to masz w domu rannego ptaszka, ja sie wkurzam na Pole jak mi o 6 wstanie, Liwka śpi do 7.30 , mnie to bardzo odpowiada :ico_sorki: , u nas w zabkach długa przerwa, potem znów hutrowo pójdą :ico_chory:

emilia jak Tosia, obyło się bez lekarza?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 maja 2012, 10:07

Zastanawiam się w ogóle, czy nie zaszczepić dziewczyn na ospę wietrzną-szczepiła któras może???
My szczepimy ale dopiero po 6 tyg. od mmr a to mamy 15.06. Sama choroby owszem uciążliwa dla dziecka ale bardzo dużo dzieci trafia teraz do szpitala z powikłaniami po ospie. U mnie dzieci żłobkowe mają ją obowiązkową. Nie biorę tym razem łączonej (4w1) bo dzieci maja gorsze objawy poszczepienne-tak przynajmniej mówiła mi ostatnio nasza pediatra i ciotka.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

30 maja 2012, 17:11

Cześć girls!

Brzydka dziś pogoda, dzieciaki dziś naburmuszone na siebie, każde bawi się osobno :ico_oczko: Nelka zapomniała swojego misia z którym się nie rozstaje i okupuje teraz pluszaki Maksia, a ten się wkurza :-)

Emilia, i jak Tosieńka się czuje? Bidulka! U nas też nocka była taka sobie, Młody budził się kilka razy i chciał do nas a o 6.30 pobudka! Dla mnie to masakra, bo ostatnio wstawał po 8 :ico_haha_01: Też chce zobaczyć zdjęcie małego eleganta!

Nowa, fajnie, że zajrzałaś, ja bym dużo dała, żeby mieć tak mało czasu jak Ty, chodzi mi o stałą pracę, zajęcie, kontakt z ludźmi. Te moje kilka masaży w tygodniu to nie to samo :ico_oczko: Wrzuć zdjęcie placu zabaw, chętnie zobaczę, bo też bym chciała Maksiowi coś takiego kiedyś zrobić.
Co do naleśników do maślanki dodaję jajko i mąkę i troszkę cukru, nic więcej. Mąki daję mniej niż normalnie, bo maślanka jest gęstsza, każdy zresztą wie jak gęste powinno być ciasto! Zrób dziewczynom, dzieicakom bardziej smakują takie naleśniki.
Nie biorę tym razem łączonej (4w1) bo dzieci maja gorsze objawy poszczepienne-tak przynajmniej mówiła mi ostatnio nasza pediatra i ciotka.
Ja też :-) To samo mówiła nasza Pani doktor! Co do ospy ja się właśnie zastanawiam, u nas też dzieci żłobkowe mają za darmo, a ja jeszcze nie wiem czy Maksiol pójdzie do żłobka!

Mój mąż ma wolne do końca tygodnia tzn. jeszcze jutro i już chodzę poddenerwowana. Leży ciągle z nogami do góry i gapi się w komputer, mówie, żeby się ruszył i posprzątał, a on na to, że nie sobota...ehhh Teraz pojechał na spacer z Maksiem :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 maja 2012, 18:33

okupuje teraz pluszaki Maksia, a ten się wkurza :-)
Mateusz poza pieskiem nie za bardzo interesuje się pluszakami. Ostatnio najlepsze zabawki to odkurzacz (jest najfajniejszy), durszlak, foremki do muffinek, klucze ze skrzyni taty, itd. czyli to czym "bawią" się rodzice.
Co do naleśników
Ja dziś robiłam ale na mleku. Matuś zjadł pół naleśnika-więcej nie chciał.
a ja jeszcze nie wiem czy Maksiol pójdzie do żłobka!
Ja też nie wiem (raczej nie pójdzie) ale na placu ma kontakt z dziećmi przedszkolnymi więc wolę nie ryzykować. Akurat ta szczepionka chroni też bardzo dobrze przed samym zachorowaniem.
Leży ciągle z nogami do góry i gapi się w komputer, mówie, żeby się ruszył i posprzątał, a on na to, że nie sobota...ehhh
Jak to facet, im nigdy się nie spieszy i mają na wszystko czas :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

30 maja 2012, 21:13

ja przyszlam napisac, ze bylysmy u lekarza, stwierdzil ze to wirusowka, jak nie przejdzie to w piatek zbadac krew - mam nadzieje, ze nie bedzie potrzeby

zdjecia zgralam na komputer, jutro Wam kilka pokaze

teraz sie klade juz bo jestem mega zmeczona

aaa uswiadomcie mnie co to za szczepionka, ile wkluc?
ja pamietam, ze mlody goraczkowal po szczepionce ktora byla gdzies ok 1,5 roku

dobranoc

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

31 maja 2012, 07:30

Witam,
ja mogę powiedzieć, że nawet jestem wyspana bo Matuś dziś wstał 5.20 więc te 50 min. dłużej snu wiele daje. Choć mógłby te jeszcze 40 min. dłużej spać, no ale nie marudzę bo wiem, że jak wyjdą zęby to wszystko wróci do normy.

Emilia, ta szczepionka to świnka+odra+różyczka (inaczej mmr), jest obowiązkowa dla dzieci między 13 a14 m.ż., jedno wkłucie w ramię. Dodatkowo można szczepić na ospę i albo oddzielnie albo łącznie z mmr (4w1). Szczepienie na ospę jest dla dzieci powyżej 13 m.ż. Ta po której Marcel miał gorączkę to prawdopodobnie 3 dawka tej obowiązkowej szczepionki, którą dostają maluchy na samym początku (po 6, 12 tyg.ż.)-tężec, błonica, krztusiec, Hib, polio. I przy tej zależy czym szczepicie to odpowiednia ilość wkłuć i to jest ostatnie obowiązkowe szczepienie dla dzieci do lat 2. Chyba, że miała temperaturę po jakiejś dodatkowej (pneumo lub meningo) jeśli szczepiliście.
Mam nadzieję, że Tosieńce nie będzie potrzeby robienia morfologii. A jak dzisiejsza noc i jak teraz się czuje?

Dla Krzysia i Tymonka sto lat, niech zdrowo rosną :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

Miłego dnia.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

31 maja 2012, 08:58

czesc

Murchinson dzieki
a napisz mi jeszcze ta szczepionka po roku, to trzeba o nia poprosic czy jak? :ico_wstydzioch: jest obowiazkowa tak?
my szczepimy Toske tylko obowiazkowymi (6w1)
a z tego co kojarze to wlasnie mlody mial goraczke po tej ostatniej dawce (6w1)

Tosia w nocy goraczkowala, miala 39, teraz znowu jej chyba rosnie bo ma 37,5 :ico_noniewiem:

milego dnia

[ Dodano: 31-05-2012, 08:58 ]
zapomnialam, sto lat dla solenizantow :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

31 maja 2012, 09:12

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Tymonek Krzysiu wszystkiego najlepszego!!! A ich mamy zaginęły w akcji....

Moja nocka też o niebo lepsze, Maksio obudził się tylko o 5 na mleko i potem był wesoły spać iść nie chciał, ale padł po 10 minutach i pospaliśmy do 7.30.

Powiem Wam, że nie spodziewałam się takiego ruchu na moim blogu od początku :-) w zeszłym tygodniu miałam ponad 1000wejść. Mam kuzyna programiste, muszę go poprosić by parę rzeczy pozmieniał na stronie bo ja się na tym nie znam i nie umiem np. dodać spisu treści po boku itd.

Emilia, zdrówka dla Tosi. Przejdzie jej niedługo zobaczysz, bidulka się namęczy :-(

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

31 maja 2012, 10:20

a napisz mi jeszcze ta szczepionka po roku, to trzeba o nia poprosic czy jak? :ico_wstydzioch: jest obowiazkowa tak?
Tak, obowiązkowa i za darmo (poza placówkami prywatnymi, typu Medicover itd.). Musisz sama się zgłosić na szczepienie jak Tosia skończy 13 miesięcy inaczej przyślą Ci monit.
Zdrówka dla Tosieńki. Wiesz właśnie sobie przypomniałam, że u nas lepiej zbijały temperaturę czopki nurofenu niż syrop. Może spróbuj :ico_noniewiem:
w zeszłym tygodniu miałam ponad 1000wejść
No i super, trochę tych wejść jest od nas. Oby tak dalej. Podpytaj jeszcze kuzyna do kogo się zgłosić i kiedy (przy ilu wejściach) by pojawiały się reklamy, za które będziesz miała pieniądze-połączysz przyjemne z pożytecznym :ico_oczko:

Młody śpi.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość