Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 13:32

więc musiałam oszczędności naruszyć :ico_placzek:
Fajnie że takie posiadacie :ico_oczko: My żyjemy z miesiąca na miesiąc :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

04 cze 2012, 16:27

Marta26, Kochana kończ to mycie i szoruj na porodówke.. :)

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

04 cze 2012, 17:04

Marta26, wlasnie nie wiem po co ona mi kazala przyjsc jutro :ico_noniewiem:

Mamusia28, :ico_brawa_01: za 8 miesiac

Ja to raczej do pracy nie wroce bo planyje otworzyc wlasny salon kosmetyczny i licze na pomoc z Unii :ico_oczko:

A co tu taka cisza??? ja wlasnie robie obiad( niestety tak pozno jadamy bo maz wraca o 18,00 z pracy) po obiadku idziemy z Nadunia na rowerek i znow na placyk

A wy co porabiacie????

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

04 cze 2012, 17:11

Ja zakrecilam wlosy na termoloki, zrobilam sobie makijaz w koncu wychode z domu dzisiaj heheh:)
Aniula, wspomnilas o wlasnym biznesie , mnie tez sie marzy wlasna firma tylko nie mam pomyslu....:( Co ja sie tylko na energetyce znam:( Kiedys myslalam o aptece ale brak funduszy:/

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

04 cze 2012, 17:20

jeszcze 2 dni opieka nad dzieckiem za 2012
ale te dni nie przechodzą. Trzeba je wykorzystać w 2012 roku. Dlatego ja oddałam swoje dni mężowi. A w 2013 już ja będę brała.
Witam w klubie zadłużonych po same uszy
haha no. Ale się pocieszam że jeszcze 11 lat i 3 miesiące :-D z drugiej strony jakbym miała płacić za wynajem to już wolę na kredyt.
(godzinka na karmienie i jakos to bedzie)
gdyby mnie nie było 8h dziennie w domu to by nie był dla mnie problem. Bo te 8h jeszcze do przyjęcia.

[ Dodano: 04-06-2012, 17:25 ]
bo planyje otworzyc wlasny salon kosmetyczny i licze na pomoc z Unii :ico_oczko:
fajny plan :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: zawsze to u siebie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 18:36

Aniula, super pomysł z tym własnym salonem :ico_brawa_01: Stwórz dobry biznes plan i wyciągnij z Unii ile się da :ico_brawa_01: Powodzenia!!!!
Ja po urodzeniu Jolki intensywnie myślałam nad rodzinną firmą ale nic nie wymyśliliśmy :ico_noniewiem: Trochę blokuje mnie moje wykształcenie bo jestem mgr inż technolog żywności i robiłam podyplomowe z zarządzania jakością HACCP i ISO 22000. To fajna fucha w dużym zakładzie produkcyjnym natomiast na własny interes się za bardzo nie nadaje. Taka własna kawiarnia,restauracyjka...ach...ale za marzenia głowy mi nie zetną :ico_haha_01:
Co ja sie tylko na energetyce znam:( Kiedys myslalam o aptece ale brak funduszy:/
No ta apteka to tak jak u mnie ta restauracja. Ale na energetyce się znasz...a jakbyś robiła te obowiązkowe od niedawna atesty energetyczne? To chyba dobra fucha.
Ale się pocieszam że jeszcze 11 lat i 3 miesiące :-D z drugiej strony jakbym miała płacić za wynajem to już wolę na kredyt.
Właśnie...zresztą za równowartość raty kredytowej nie wynajęłabyś pewnie domu piętrowego z działeczką :ico_oczko: Nam jeszcze 19 lat zostało :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

04 cze 2012, 20:24

tak Gosia wiem ze nie [rzechodza ale ja powinnam się jeszcze załapać na 2012 z wykorzystaniem :) właśnie wróciłam ze skzoły rodzenia... dzisiaj było o pielegnacji nowordka i w sumie to nic przydatnego się nie dowiedziałam z przydatnych rzeczy to zwiedzanie porodówki i całego oddziału położnictwa!!!

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

04 cze 2012, 20:27

Nam jeszcze 19 lat zostało :ico_szoking:
moment minie :ico_haha_01:
Taka własna kawiarnia,restauracyjka...ach...ale za marzenia głowy mi nie zetną :ico_haha_01:
a ja powiem wam że jakoś nie prędko mi już do własnego interesu. 3 lata temu mój P z moją siostrą knajpę otworzyli. Po pół roku się zwinęli a mnie to kosztowało działkę :ico_placzek: nasze częściowe zabezpieczenie kredytu w razie czego :ico_placzek: Co innego jak salon kosmetyczny, fryzjerski kiedy jesteś w czymś dobry ale tak to nie mam pojęcia. Ewentualnie myślę że coś z jedzeniem jakieś jajka, kurczaki, pieczarki coś takiego u mnie w regionie miałoby szansę przetrwania. Bo jedzenie każdy jeść musi.

[ Dodano: 04-06-2012, 20:28 ]
zwiedzanie porodówki i całego oddziału położnictwa!!!
o fajnie :ico_brawa_01:
ale ja powinnam się jeszcze załapać na 2012 z wykorzystaniem :)
tak :ico_szoking: to aż sprawdzę kiedy mi się macierzyński kończy. Bo Ty tylko 2 tygodnie przede mną masz termin,.

[ Dodano: 04-06-2012, 20:31 ]
Jak wpisałam sobie 28 lipiec termin porodu to wyszło że urlop macierzyński kończy się 15 grudnia + 4 tygodnie dodatkowego urlopu. Czyli 12 stycznia się mi kończy. Czyli rzeczywiście możesz na styk zdążyć.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

04 cze 2012, 21:14

Ewentualnie myślę że coś z jedzeniem jakieś jajka, kurczaki, pieczarki coś takiego u mnie w regionie miałoby szansę przetrwania. Bo jedzenie każdy jeść musi.
Właśnie z żywnością jest ten problem, że musisz mieć załatwiony sanepid,wszelkie pozwolenia, atesty, HACCP jeśli chcesz itp...zależy co dokładnie masz na myśli.

Gosia888
Ty coś pisałaś o opiece,że przekazujesz te 2 dni mężowi. A powiedz mi jak to jest? Jeśli ja w tym roku zdążyłam wykorzystać 1 dzień to drugi może wziąć mój mąż na opiekę nad Jolką jak ja będę w szpitalu? Muszę ja jakieś pismo złożyć czy mąż u siebie w pracy tak jak ja to wcześniej u mnie robiłam. Bo okolicznościowo chyba należy mu się 2 dni wolnego z okazji narodzin dziecka + jakby ten 1 dzień opieki jeszcze wziął na dziecko to miałby 3 dni już i liczę ze dłużej w szpitalu nie będę po porodzie. A potem może jeszcze dostać zwolnienie na żonę po porodzie.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

04 cze 2012, 21:28

Jeśli ja w tym roku zdążyłam wykorzystać 1 dzień to drugi może wziąć mój mąż na opiekę nad Jolką jak ja będę w szpitalu?
może. Ale jak to jest załatwiane to już zależy od zakładu pracy. Paweł mój musiał do końca stycznia złożyć oświadczenie kto korzysta z tych dwóch dni, czy może z jednego. Z kolei ja nigdy takiego oświadczenia nie wypisywałam i jak się spytałam mojej kadrowej nie potrzebne to jest. Więc mąż musi się zapytać u siebie w pracy czy może jeszcze ten 1 wykorzystać.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość