Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

05 cze 2012, 11:23

Witam i ja :) też niedawno wstałam :ico_wstydzioch: i zaraz zabieram się za robotę :ico_sorki:

Mamusia no widzisz jaka Marysia już duża i zdrowa w zasadzie już bezpieczna skoro bratanice Qanchity urodzone w 31 dobrze się mają :-)

Qanchita no dziewczynki są cudowne i mi napewno też by się zachciało takiego bobika jak bym zobaczyła :ico_brawa_01: :-D a tacierzynski to jest zupełnie inny urlop niż macierzyński tym bardziej że tacierzyński jest płacony jak L4 czyli 80% wynagrodzenia i można go wykorzystać do roku czasu od narodzin dziecka :-)

Malinowa ja się nie wypowiem w tej kwesti bo w ciazy nigdy nie miałam żadnej infekcji :ico_sorki:

a ja biorę się za sprzątanie bo zaraz zarosnę brudem i kurzem :ico_sorki:

i jeszcze poukłądać w Kajuśkowej szafie trzeba :-D

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

05 cze 2012, 11:43

tacierzynski to jest zupełnie inny urlop niż macierzyński tym bardziej że tacierzyński jest płacony jak L4 czyli 80% wynagrodzenia i można go wykorzystać do roku czasu od narodzin dziecka :-)
Dzięki za informacje:) A my sieroty nie wykorzystaliśmy tego tacierzyńskiego przy Jolce bo byłam pewna że muszę oddać 2 tyg z mojego żeby mąż mógł skorzytsać :ico_puknij:
Ale teraz przy dwójce dzieci to na pewno się przyda :ico_oczko:
Mamusia no widzisz jaka Marysia już duża i zdrowa w zasadzie już bezpieczna skoro bratanice Qanchity urodzone w 31 dobrze się mają :-)
Same oddychały, miały odruch ssania...wszystko ok. Na obserwacji były tylko niecałe 2 tyg. po porodzie a z wagą i wzrostem bardzo szybko dogoniły i nawet przegoniły rówieśników :-)
Koleżanka urodziła trojaczki w 27 albo w 29 tc...są w Jolki wieku. Wzrostowo bardzo podobne a jak zaczynają gadać jeden przez drugiego to masakra :ico_olaboga:

Madleine, mnie spojenie bolało jakiś czas ale już przestało:) Za to z kością ogonową mam problemy od zawsze. Prawdopodobnie mam jeden kręg więcej. Ale teraz rzeczywiście bardziej ją czuję przy siedzeniu.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 cze 2012, 12:01

co do urlopów/zwolnień to wygląda to min tak:

Urlop okolicznościowy: (zakład pracy musi go udzielić, jest to zapisane w § 15 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej)
- dwa dni płatnego dodatkowego wolnego od pracy z okazji urodzenia się dziecka.

Dwa dni opieki nad dzieckiem ( reguluje to kodeks pracy)
Wygląda to tak że albo jeden z rodziców deklaruje że to on wybierze te dwa dni, albo rodzice dzielą się po dniu. W dużych zakładach pracy z początkiem roku składa się takie deklarację. Ale jak ma się dobre układy z kadrami to i w ciągu roku da się to załatwić

Zwolnienie lekarskie z dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku: (min)
porodu małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki.

co do urlopu tacierzyńskiego to już bardziej skomplikowane... pogrzebałam trochę i znalazłam na necie że:

Kod: Zaznacz cały

"W kodeksie pracy nie ma określenia „urlop tacierzyński”, jest to nazwa potoczna tej części urlopu macierzyńskiego, z której może skorzystać ojciec dziecka. Dzieje się to w dwóch kategoriach przypadków. Po pierwsze w razie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego, który przysługuje matce dziecka. Po drugie w razie, gdy kobieta nie może korzystać z urlopu macierzyńskiego w związku z wydarzeniami osobistymi.
Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://praca.wieszjak.pl/urlopy-pracown ... z1wuZ51Xhv

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2012, 12:04

Koleżanka urodziła trojaczki w 27 albo w 29 tc...są w Jolki wieku. Wzrostowo bardzo podobne a jak zaczynają gadać jeden przez drugiego to masakra :ico_olaboga:
niestety nie wszystkie historie tak sie konczą. mojej znajomej 3 córcie(trojaczki) urodzone w 26/27tc nie przeżyły. Do dziś nie moge tego ogarnąć :ico_placzek:

ale 32tc to już jest naprawdę prawie noworodek w tych czasach i z tym sprzetem jaki szpitale mają :ico_sorki:

ja powiesiłam pranko, zrobiłam ciasto na placki ziemniaczane i już nawet 4 malutkie zjadłam :ico_wstydzioch:
No w nocy jest najgorzej,ale dzis to juz byłą gruuuba przesada. Nie mogłam sie zwlec z lozka na siku...;/
mnie już tez od dawna napierdziela dół a po niedzielnym spacerze to piszczałam przy byle ruchu :ico_olaboga:
Coś wam się dziewczynki zasiedziały z Martą
pewnie czekaja na poprawe pogody :ico_haha_01:
przy smyku chyba bardziej niecierpliwie czekałam. teraz wiem na co czekam to sie boję :ico_oczko:

[ Dodano: 05-06-2012, 12:11 ]
moni26, to ja już zgłupiałam i nie rozumiem. bo np. ja na macierzynski w ogóle nie pójde to co, mój m.będzie miał ten dwutyg. urlop czy nie? w sumie to znajomi wszyscy brali a żadna mama nie rezygnowała ze swojej części. dziwne to....
a ten cytat nie dotyczy przypadkiem sytuacji gdzie kobieta wraca do pracy np. po 10 tyg od porodu a pozostałe tygodnie tata siedzi? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

05 cze 2012, 12:24

moni26, to ja już zgłupiałam i nie rozumiem.
Hehe...ja już też nie:)
Ale pewnie w piątek będę w pracy ze zwolnieniem to zapytam dokładnie kadry:)
niestety nie wszystkie historie tak sie konczą.
Ja tu próbuję trochę optymizmu wnieść w nasz wątek a Ty znów swoje :ico_nienie:
Pewnie, że przypadki są różne. Dwie znajome w 40tc rodziły martwe dzieci ale o tym najlepiej nie myśleć!

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2012, 12:28

a Ty znów swoje :ico_nienie:
no wiesz, kiedy ostatnio uprawiałam pesymizm? :ico_nienie: :ico_placzek:

właśnie sie "obudziłam "że mam nieaktualną ksiazeczkę ubezp , musi m. podbić jutro. ale nonono ze mnie, a nawet nie wiem gdzie ją mam.
lece poszukam a potem po juniora mykam

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

05 cze 2012, 12:38

Dziewcyzny napewno nie trzeba rezygnowac z macierzynskiego zeby tata mógł wziąć tacierzynski!!! Szwagier był ostatnio na tym urlopie i mama wcale nie rezygnowała z macierzyńskiego te dwa urlopy nie mają ze sobą nic wspólnego po za tym że chodzi o to samo dziecko :-) moja teściowa jest kierowniczką kadr i pytałam to nie ma nic wspólnego ze sobą :-)

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

05 cze 2012, 12:52

Qanchita Przekochane te dzieciaczki - ale ja po wczorajszej wizycie zamierzam trzymac do 40 tc:P:P:P Twn lekarz to pracuje w szpitalu i idzie na urlop w lipcu i wraca tydzien przed terminem porodu, wiec sie umowilismy ze wczesniej nie przychodze. NA zdjecie szwu kazal przyjsc na izbe jak najpozniej. A tak wogole wg usg zminil mi sie termin na 29 lipca.

[ Dodano: 05-06-2012, 12:53 ]
mam pytanie tez maciie taki wilczy apetyt? Ja im wiecej jem tym chce mi sie bardziej jesc, az sie boje stanac na wadze ale caly czas jestem glodnaaaaaaaaaaa aaaaaa

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

05 cze 2012, 13:34

Mamusia28, trzymaj trzymaj....ja tylko tak te fotki wkleiłam żebyś miała pogląd jak wygląda dzieciątko w wieku Twojej Marysi tyle że już poza brzuszkiem:)
no wiesz, kiedy ostatnio uprawiałam pesymizm? :ico_nienie: :ico_placzek:
No rzeczywiście ostatnio zauważyłam poprawę :ico_oczko:
A sama nie wiem gdzie mam książeczkę :ico_szoking: Muszę poszukać bo do szpitala będzie potrzebna :ico_szoking: Podbijana była w tym roku na pewno!

Kasiala, właśnie tak podejrzewałam że zasięgniesz opinii fachowca w sprawie tego tacierzyńskiego :ico_brawa_01:
mam pytanie tez maciie taki wilczy apetyt?
Czasami tylko i zależy na co :-) Bywa tak,że mam wrażenie ze jak konkretnej rzeczy nie zjem to umrę z rozpaczy a jak już zaczynam to jeść to wcale mi nie smakuje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

05 cze 2012, 13:45

wrocilam od lekarza...ehhh waga leci w gore jak szalona,ale to dlatego,ze puchnę ;/ masakra 4 kg wiecej od ostatniej wizyty ;/ no ale polozna powiedziala,ze to woda sie zbiera i zeby sie nie martwic ;/


co do tacierzynskiego i macierzynskiego to te 2 urlopy nie maja ze soba nic wspolnego. 2 tygodnie dla ojca przysluguje ZAWSZE. Potem moze ewentualnie wziac czesc urlopu macierzynskiego matki jesli ta sie zrzeknie ale to wtedy dalej jest MACIERZYNSKI. Tacierzynski to zupelnie inna kwestia takze nie martwic sie dziewczyny :-) ja jestem swiezy mgr zarzadzania kadrami wiec co nieco jeszcze pamietam :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość