Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

23 lip 2012, 14:37

Cześć laseczki...
Zaglądam co drugi dzień bo póki co jeszcze czasu brakuje na wszystko. Mały jeszcze nieunormowany z karmieniami i potrafi wisieć przy cycku godzinę :ico_szoking: A jak już mam chwilę to poświęcam ją Jolce albo na ugotowanie szybkiego obiadku i ogarnięcie bałaganu (syzyfowa praca).

Kurcze laski powiedzcie mi czym pielęgnowałyście dupki waszym chłopcom bo ja nie wiem już czego używać. Pierwszy raz w życiu mam do czynienia z chłopczykiem :ico_szoking: Powiem Wam,że dziewczynkę pielęgnuje się o wiele łatwiej, Na całym ciałku mały ma lekkie liszajki...ale z Jolką było to samo więc po prostu takie wrażliwce mi się trafiły. No i pierwsze dolegliwości brzuszkowe też już za nami :ico_placzek: To samo co z Jolą...śluz w kupce. Dziś jem tylko suchary i piję wodę. Póki co spokój i żeby tak już zostało :ico_sorki:

Modlę się za Marcinka...chciałabym dodać Madleine jakoś siły, żeby przetrwać ten czas oczekiwania :ico_noniewiem:

[ Dodano: 23-07-2012, 14:54 ]
Marta26, właśnie doczytałam... Agatce też zdrówka życzę :ico_sorki: Coś chorowite te nasze letnie dzieciaczki :ico_olaboga:

U nas piękna pogoda...aż korci żeby wyjść :ico_noniewiem: Do wypakowanych mamusiek: po jakim czasie wyszłyście na spacerek?

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

23 lip 2012, 14:58

Coś chorowite te nasze letnie dzieciaczki :ico_olaboga:
mam nadzieję że u nas to nie choroba tylko taki "urok" moich dzieci- tak właśnie określono tą żółtaczke u smyka. :ico_noniewiem: oby się skonczyło tylko na strachu jak u jr :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

23 lip 2012, 15:01

mam nadzieję że u nas to nie choroba tylko taki "urok" moich dzieci
To tak jak u nas te alergie pokarmowe i problemy skórne :ico_zly:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

23 lip 2012, 15:01

Do wypakowanych mamusiek: po jakim czasie wyszłyście na spacerek?
Agatka mając 6 dni spędziła godzinke w parku pod szpitalem jak czekaliśmy na wyniki :ico_oczko:

M. dodzwonił się do dr, umówił nas na wizyte jutro o 18.30 :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

23 lip 2012, 15:11

M. dodzwonił się do dr, umówił nas na wizyte jutro o 18.30 :ico_sorki:
Super że tak szybciutko :ico_brawa_01:
Agatka mając 6 dni spędziła godzinke w parku pod szpitalem jak czekaliśmy na wyniki :ico_oczko:
To jeśli pogoda się nie zepsuje, jutro ruszamy na malutki spacerek. Tymek będzie miał już tydzień :ico_szoking:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

23 lip 2012, 17:34

Mogę rodzic! Podłogi i okna umyte, firanki wyprane, lazienka i kuchnia wysprzatane, kosz na pranie pusty. Pozostał - prysznic mycie i modelowanie wlosow i jestem gotowa:) Chcialam was zapytac czy przed porodem slabiej odczuwa sie ruchy dziecka?

[ Dodano: 23-07-2012, 17:45 ]
Mogę rodzic! Podłogi i okna umyte, firanki wyprane, lazienka i kuchnia wysprzatane, kosz na pranie pusty. Pozostał - prysznic mycie i modelowanie wlosow i jestem gotowa:) Chcialam was zapytac czy przed porodem slabiej odczuwa sie ruchy dziecka?Qanchita, Jezeli twoj Tymek tyle wazyl w dniu porodu to ile moja Marysia bedzie wazyla???

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lip 2012, 18:47

Marta, kurcze niedobrze z tymi wynikami - mam jednak nadzieję, że jutrzejsza wizyta Was uspokoi :ico_sorki:

Qanchita, a może to nie liszajki, a AZS? Miałam tak z Dawisiem - dopiero dobry dermatolog to zdiagnozował i wystarczyło kupić Emolium do kąpania i Oliatum do smarowania i problemy skórne zniknęły - skórka zrobiła się gładka i aksamitna. Jeśli macie skłonności do alergii, to AZS jest jednym z objawów - np mój Mąż jest alergikiem uczulonym na sierć kota, a Dawiś oddziedziczył to w postaci AZS. Co do pielęgnacji pupci - wiesz ja często Małego podmywałam i bardzo rzadko używałam chusteczek nawilżonych bo one też mogą i uczulać i podrażniać, a jeśli już musiałam czymś smarować to był to Bepanten, no kilka razy przy większych zaczerwienieniach Sudokrem. No fajnie robi wietrzenie - teraz podobno upały wracają. Jak urodziłam Dawisia w czerwcu i lato było ciepłe to często zostawiałam go z gołą pupcią na troche żeby sobie pooddychała, bo jednak ciągle w pampku też nie jest za fajnie :ico_oczko:
Co do sucharków - z Ciebie niedługo niteczka zostanie jak tak się będziesz odżywiać. Jesteś pewna że ten śluz w kupkach to przez Twoją dietę?

Mamusia, pod koniec ciąży generalnie słabiej się odczuwa ruchy dziecka bo ma już mało miejsca :-) Trzeba jednak być czujnym.

Ciąglę cieplutko myślę o Madleine i modle się za nich. Cieszę się że Madzia walczy o laktacje :-)

Ja mam dziś jazdę na kukurydzę - gotuje właśnie :ico_oczko:

agesss
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 05 lis 2011, 20:33

23 lip 2012, 18:50

dziewczyny te co już porodziły :-) ja wiem to moje trzecie dziecko więc moze dziwne pytanie zadaje hehe.ale pierwszy raz mam taki problem.Co robić z zatwardzeniami u synka masaże,herbatki ,oliwka z termonetrem to juz mamy za soba i wsumie nic a nic dałam mu juz zwykłego mleka w proszku od tłuszczonego pomogło pare dni temu ale nie moge mu dawać cały czas.teraz czopek kawałeczek go wsadziłam ciutke bo ja nie wiem i nie mam serca włożyć całego....i troche robi ale nadal cierpi pręzy się i napina.pomocy bo ja juz nie wiem :ico_noniewiem:
a jak myślicie które mleko jest najlepsze GERBER,HIPP,NAN,BEBIKO ??????????????
po NANIE strasznie miał zatwardzenia

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

23 lip 2012, 18:52

a jak myślicie które mleko jest najlepsze GERBER,HIPP,NAN,BEBIKO ??????????????
Używamy Bebika i jest ok. Bebilon ma ten sam sklad, a drozsza cene ale niektore dzieci sie lepiej po nim maja. Gerber to nowosc od roku w PL jest wiec sie nie wypowiem, a NAN mamy zachwalaja (cenowo jak bebiko)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

23 lip 2012, 20:24

qanchita My na spacerek wyszliśmy 8 dni po porodzie na godzinkę :-D i bez wcześniejszego werandowania :-)

Marta skarbie współczuję Tobie z tą żółtaczką u Twoich dzieciaczków :ico_noniewiem: faktnie wielki spadek do 11 ale tak jak Gosia pisze zawsze to jakiś spadek i coś dobrego się dzieje. Powiedz Agat :ico_noniewiem: ka miała naświetlania lampami po porodzie czy w tedy jeszcze było ok?

Agesss odnośnie sztucznych mieszanek nie mam zdania zadnego ale szwagierka używała NAN i była zadowolona.

Ja też mocno trzyam kciuki za Madzię i Marcinka i super że walczą o laktację :-)

Julchik ale robisz smaka na kukurydzę!!! Mogę zjeść karmiąc?

Mamuski powiedzcie czy można jeść świeze ogórki i pomidory karmiąc? w sumie Kajcia nie miała do tej pory boleści brzuszkowych a jadłam już nektrynkę, drzem wiśniowy, marmoladę różaną, ser żółty, wedliny każdego rodzaju nie tylko drobiowe tyle że obiady mam jałowe strasznie :( :ico_olaboga: i jako sałatka to utarta marchewka albo buraki mam już dość... a jak z Borówkami amerykańskimi i czarnymi w sumie też... wiem zasypuje was pytaniami ale nie mam kogo pytać...

Byliśmy dzisiaj w szpitalu zbadać słuch i zesłuchem ok ale peępek Nam zaczął śmierdzieć i ołożna powiedziałą zebym zapytała w szpitalu pediatry i dostałam opeirdziel za to ze używam osceniseptu a nie spirolu i mówię tej lekarce ze tak mi w szpitalu udzielono informacji to ta z mordą na mnie ze takie malą zalecenia wg jakiś tam norm... a skąd ja to ku*wa mam wiedzieć!!! potraktowała mnie jak gówniarę z dzieckiem a choćby nawet była gówniarą to nic jej do tego!!! W ogóle jak ona naciągła jej ten kikut to myślałam że go urwie :ico_szoking: dobrze ze mąż był to mnie uspokoił bo już mi głoś drżał w ogóle strasznie płaczliwa jestem... o byle co popłakuje dzisiaj rozbeczałam się przed wyjazdem do szpitala bo nie mam w co się ubra ubrania sprzed ciązy za duże a te z wcześniejszych lat za małe :ico_olaboga: :ico_noniewiem: plusem wizyty w szpitalu jest to że zważyam mała i wiecie ile przybrała od wypisu czyli 9 dni? :ico_szoking: 400g :ico_szoking: jak wycodizłam ze spzitala miała 2940 a dzisiaj 3300 :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość