Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

31 lip 2012, 09:32

Biedna Marysia - mam nadzieje,ze szybciutko wyzdrowieje i Mamusia tu do nas wroci .
gosia - piękny Maks :-)

Ja za pol godziny odbieram kolejne wyniki CRP i juz sie boje :ico_olaboga:
Na 13;40 wizyta u gin.
W miejscu gdzie mialam dren przy cc mam bardzo powiekszony wezeł chłonny,ale to pewnie normalne.

Dziewczyny mam pytanie - wczoraj w szpitalu zauwazylam ,ze Marcinek ma okropnie odparzona pupę ( dzien wczesniej tego nie mial ) :ico_placzek: Jutro chyba wyjdzie do domu. Jak sobie radzic z duzymi odparzeniami??
I jeszcze jedno - jak przykładam małego do cyca to ssie minute i zasypia.Probuje go smyrac,delikatnie budzic,ale znowu possie troszke i zasypia.Jestem pewna,ze sie nie najada. Co robic w takiej sytuacji?

[ Dodano: 31-07-2012, 09:36 ]
W ulubione dzinsy wchodzę więc nie jest źle. Teraz trzeba jeszcze ten flaczek z brzucha zgubić
ja niestety jeszcze nie wchodze,ale nie wiem ile wazy bo wagi nie mam :-) Ale brzuch flak okropny i skóra gdzie sie zrobily rozstepy az boli.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 lip 2012, 09:42

Madleine, ja używam od początku sudocrem dla pupasa Tobika. Idealnie się sprawdza przy każdym, nawet dość mocnym odparzeniu. Wystarczy kilka razy mocno posmarować grubszą warstwą kremu i pupusia jak nowa. U nas bepanthen itp. nie dał rady. Duże opakowanie kosztuje jakieś 30zł i starcza przy takiej malutkiej pupce na hohohooo! :ico_haha_01:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

31 lip 2012, 09:47

jak przykładam małego do cyca to ssie minute i zasypia.Probuje go smyrac,delikatnie budzic,ale znowu possie troszke i zasypia.Jestem pewna,ze sie nie najada. Co robic w takiej sytuacji?
Smyrać jak najwięcej. A jeśli zasypia, wyjąć pierś by nie nauczyl sie zasypiania przy piersi. On moze nie tyle chciec jesc duzo co ma potrzebe ssania :-)

A na odparzenia kolezanka stosowala sudocrem ale i wietrzenie pupki.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

31 lip 2012, 09:53

A jeśli zasypia, wyjąć pierś by nie nauczyl sie zasypiania przy piersi.
Zawsze jak probuje wyjąć pierś to wtedy zaczyna ssać,a potem znowu odpada mój suseł :) :ico_oczko:
On wogole cały czas śpi,prawie wogole nie płacze - póki co nie zapeszając strasznie grzeczny syn mi się trafił :-) Ale mam nadzieje,ze zacznie jeść normalnie z piersi jak wróci do domu.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 lip 2012, 09:58

Madleine, twój synek w zasadzie ma dopiero tydzień. za wiele tam w brzusiu się nie zmieści mleczka. Ale jasne, zgadzam się, żeby smyrać go jak najwięcej. :ico_sorki:
I nie daj się nabrać na gadanie pielęgniarek, że najlepiej nie smarować pupy dzidzi niczym. :ico_nienie: ja dałam się nabrać i Tobiacho już po pierwszej nocnej pieluszce miał całą czerwoną pupę! Jak ogień! :ico_placzek: A ja naiwna wtedy uwierzyłam "doświadczonym pigułom". :ico_puknij:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

31 lip 2012, 10:02

On wogole cały czas śpi,prawie wogole nie płacze
no właśnie i mój Maks tak samo. Tylko że ja się martwię że to objaw żółtaczki bo wtedy dzieci takie są ospałe. No i panikuję. Ale Marcinek w szpitalu więc widzą co i jak. trzymam kciuki za CRP. A na odparzenia sudocrem dobry ale normalnie go nie stosuj jako profilaktykę bo słyszałam że nie jest dobry tylko własnie doraźnie jak coś się robi. A w szpitalu Maks miał pupkę czerwoną tak plecki i lekarka mi powiedziała bym nie używała chusteczek pampers tylko zwykłą wodą przemywała.

Co do mamusi to pisałam z nią wczoraj. Obojczyk nie boli Marysi ale rączką jest taka inna, no i żółtaczkę ma malutka i na płuckach coś jest więc czeka na wyniki. Oby szybko się uporali :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Jak Tyśka się naświetlała to nakładali gazę na oczy :ico_zly:
Tomek w takich się opalał

Obrazek

no i fakt przesuwały się strasznie trzeba było cały czas pilnować ale przynajmniej się tak nie pocił jak w tych zabudowanych. Zanim założyłam już się wkurzał a potem strasznie pocił.
Ale z wagą jest ok. Jeszcze kg pozostał.
wow super zazdroszczę. U mnie 7kg sprzed ciąży a 10 do idealnej wagi. Długa droga przede mną.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

31 lip 2012, 10:04

I nie daj się nabrać na gadanie pielęgniarek, że najlepiej nie smarować pupy dzidzi niczym. ja dałam się nabrać i Tobiacho już po pierwszej nocnej pieluszce miał całą czerwoną pupę! Jak ogień! A ja naiwna wtedy uwierzyłam "doświadczonym pigułom".
Malutki od urodzenia ma tam samrowaną pupkę różowym linomagiem,ale teraz wlasnei pielegniarka kazala przyniesc sudocrem. Mam nadzieje,ze to wystarczy bo tą pupke ma straszną :ico_olaboga: Jeszcze bede w domku wietrzyć i mam nadzieje,ze szybko przejdzie...

[ Dodano: 31-07-2012, 10:06 ]
Co do mamusi to pisałam z nią wczoraj. Obojczyk nie boli Marysi ale rączką jest taka inna, no i żółtaczkę ma malutka i na płuckach coś jest więc czeka na wyniki. Oby szybko się uporali
ojejku to trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

31 lip 2012, 10:06

Madleine marcinkowi wystarczac teraz bedzie mała ilosc mleczka. Jak zasypia to budz smyraniem po brodzie czy karczku :-) Za kilka tygodni bedzie mniej spal co zauwazysz sama. Teraz mozna powiedziec odsypia ciezka przebyta drogę :)
Martynka tez taka byla i do dzisiaj aniolek ! :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 lip 2012, 10:06

julchik, :ico_brawa_01: za 9 miesiąc! Zauważyłam jak zmieniałam odliczanko :ico_brawa_01: a pamiętam jakby to było wczoraj, jak nam mówiłaś, że będziecie mieli drugą dzidzię :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

31 lip 2012, 10:11

Mialam jeszcze pisac ze nam w szpitalu zabroniono smarowac zdrowa pupe kremami z cynkiem. Powiedziano ze najlepsze zwykle kremy pielegnacyjne. Stosowalismy Bambino do pupy i do dzis dnia nigdy odparzonej pupki nie miala.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość