NICOLA_1985

01 sie 2012, 22:20

wisnia szczerze jak mam pisać to moim zdaniem gruba to ona nie jest ale na pewno ma lekką nadwagę, jednak moim zdaniem nie powinnaś się martwić tym bo jak zacznie rosnąć znowu w górę to na pewno to się zgubi, oczywiście odpowiednie żywienie, unikanie słodyczy.. lepiej niech se zje owoca jak jej się chce coś słodkiego ale wiadomo to jest malutkie dziecko i nie można od niej wymagac nie wiadomo czego.. :ico_sorki: :ico_sorki: jest śliczną dziewczynką i na pewno wyrośnie na fajną laskę.
Widzę, że Karolinka zupełnie już inna.. w ogóle nie podobna do siostrzyczki :ico_oczko: ale równie słodka jak Zuzolek :-)

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

01 sie 2012, 22:26

NICOLA_1985, slodyczy jej nie daje chyba ze ktos juz kupi jej to przeciez nie wyrwe jej z reki. staram sie aby byla non stop w ruchu.
a karola faktycznie odmienna niz zuzia i duzo spokojniejsza. ostatnio patrzylam w ksiazeczke. zuzka jak miala 3 miesiace wazyla 7.800 a karola 6kg

NICOLA_1985

01 sie 2012, 22:30

slodyczy jej nie daje chyba ze ktos juz kupi jej to przeciez nie wyrwe jej z reki. staram sie aby byla non stop w ruchu.
no właśnie o tym pisałam, że wiadomo słodyczy unikać ale nie przesadzać bo to jest małe dziecko.. wiadomo, że jak dostanie od cioci czy babci to jej nie zabierzesz :ico_oczko:
skoro diete ma dobrą i ma dużo ruchu to się nie martw , zacznie się pnąć w górę ze wzrostem to będzie na pewno ok :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
moja siostra nie miała lekkiej nadwagi tylko serio była grubaśna a teraz waży ledwie 43 kg

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

01 sie 2012, 22:37

wisnia3006, to mój Nikoś tyle ważył na 9 miesięcy :-)

Co do Zuzi, a ile Ona mierzy?
No 18 kg, to jest 97 centyl dla 3-latki, więc jakby nie patrzeć, to Zuzia prawidłowej wagi nie ma.
Ja akurat bym się przejmowała taką sprawą, bo niestety często taki problem w dzieciństwie przekłada się na dalsze życie.
Ja zwracam ogromną uwagę na nasze żywienie, szczególnie Nikosia.
A z tego co pamiętam to sama pisałaś kiedyś, że Zuzia dużo pije i słodzisz Jej picie itp. Poza tym nie tylko o słodycze są problemem u dzieci, ale też ogólnie dieta i częstotliwość i wielkość porcji.

NICOLA_1985

01 sie 2012, 22:53

karo pewnie masz rację z tym martwieniem, ja tak napisałam bo ja nie miałam i nie mam takiego problemu.. a nawet jak był u mnie w rodzinie problem z nadwagą w dzieciństwie u któregoś dziecka to kończył się w mimencie gdy dziecko szło do podstawówki... u mnie nie ma ( po za moją teściową - ale to nie rodzina.. :ico_oczko: ) osób z nadwagą i ja chyba dlatego tak lajtowo do tego podchodze.. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

01 sie 2012, 22:59

Nicola, u nas też takiego problemu nie ma, ale np w rodzinie mojego taty jest cukrzyca i wiem jak ważna jest dieta u dzieci, a poza tym zboczenie "zawodowe" :ico_oczko:

Wiadomo każda matka robi po swojemu i wie co jest najlepsze dla jej dziecka.

Oczywiście nie jest powiedziane, że dziecko z nadwagą będzie w dorosłym życiu otyłe, ale jednak lepiej pilnować diety i dbać o ten aspekt. Takie moje zdanie :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

02 sie 2012, 08:13

wisnia3006, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, czy Zu jest gruba. Do szczupłych i chudych dzieci nie należy. Ale sama widzisz, że ona wzrostem od samego początku wyprzedza innych.
Ma na pewno nadwagę. Wiesz, jak musisz z nią walczyć. Mała ma na szczęście dopiero 2 lata. Dasz radę wpoić jej zasady zdrowego żywienia, ale pod warunkiem, że sami się ich będziecie z mężem trzymać. Bo niedawanie słodyczy TYLKO DZIECKU by nie tyło mija się z celem.
Nasz Tobiko nie ma słodzone NIC! Może poza odrobiną do kaszki manny. Ale tak, to nic. I żyje. Herbatę dostaje owocową, więc mu już cukier nie jest dodatkowo potrzebny.
Wiem, że muszę mu ograniczać ciastka, bo te uwielbia. Ale sama widzisz, że on źle nie wygląda. Ma ładną wagę, a jak się ściągnie jego koszulkę, to widać kręgosłup i żebra :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Musisz być konsekwentna w działaniu.
Będzie czas, że faktycznie będzie mocno znów rosła. Ale nie możesz wiecznie czekać "aż wyrośnie".

[ Dodano: 02-08-2012, 10:52 ]
wisnia3006, i z tym okresem, to niekoniecznie musisz dostać już teraz. widać tym razem organizm dłużej dochodzi do siebie po porodzie. bo chyba o kolejne II kreski nie masz się co martwić, prawda?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

02 sie 2012, 12:27

dziewczyny przypominam o tym,że na forum nie wklejamy linków :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 sie 2012, 12:31

tibby, bylam u gina. wszystko ok dostalam tabletki al musze czekac okresu.

a co do zuzki ona zawsze byla wyrosnieta. rozmiar buta ma 28 i wysoka tez jest bo ciuchy na na 3-4 lata

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 sie 2012, 12:32

wisnia3006, a ile Zuza ma wzrostu?

[ Dodano: 02-08-2012, 12:33 ]
A no i powiedz mi czy robiłaś Zuzi te badania na które dali Wam skierowanie na bilansie 2-latka??

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości