Awatar użytkownika
Magda.Mała.Mi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2009, 11:02

Zajęcia pozaszkolne

06 sie 2012, 11:27

Witam wszystkie mamy pierwszoklasistów :) Nasz Tymek już idzie do szkoły, ciężko mi w to uwierzyć. Ciągle pamiętam jak się mieścił taki malutki na moich rękach :) Uwielbiałam ten czas.... Aż się łezka w oku kręci. W każdym razie ja nie miałam o tym! Tymek idzie do szkoły, a po szkole???? No właśnie, co? Wakacje już się kończą, czas wybrać zajęcia pozaszkolne. Na co stawiacie? Ja chyba wyślę Młodego na tenisa i język angielski. Już znalazłam na wyszukiwarce zajęć www.pozaszkolne.pl fajne propozycje. Myślicie, że to mu wystarczy, czy powinnam jeszcze coś dobrać?

Awatar użytkownika
Marble
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:50

08 sie 2012, 09:34

Moim zdaniem musisz posłać dziecko na kilka różnych zajęć. Niech sprawdzi co mu się podoba. Zacznij od 2 dodatkowych zajęć w tygodniu. Jak będzie miał jeszcze na coś czas i siłę możesz go posłać na coś dodatkowego. Pamiętaj, że dziecko musi mieć też czas dla siebie - na zabawę, na czytanie książki, na spotkania z kolegami/koleżankami. Uważam, że normalne dziecko musi też spędzać trochę czasu przed telewizorem i komputerem :) żeby nie było wyrzutkiem. Sprawdziłam tę wyszukiwarkę POZASZKOLNE.PL i jest super. Dodatkowo wiedziałaś, że można tam możliwość wprowadzenia planu dnia dziecka :) Dzięki temu teraz już o niczym nie zapomnę :D

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

23 sie 2012, 14:20

U nas w szkole jest mnówsto zajęc pozalekcyjnych, każda szkoła powinna mieć w ofercie takowe. Mój syncio kiedy był w pierwszej klasie chodził do szkółki pływania, zajęcia miał 3 razy w tygodniu i to było w sam raz. Teraz chciałabym zapisać go jeszcze na zajęcia jeżyka angielskiego.

monia_mia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:23

20 wrz 2012, 11:39

Ja bym nie przesadzała. Wiadomo, że najlepiej uczyć się wszystkiego jak najwcześniej, ale też jestem przeciwna wypełnianiu dziecku każdego dnia dodatkowymi zajęciami. Powinno się również zaplanować trochę czasu właśnie w domu na spędzenie go rodzinnie, to przecież bardzo ważne.

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

Re: Zajęcia pozaszkolne

20 lis 2012, 11:45

Monia masz racje, ja też uważam, ze nalezy wybrać zajęcie jednego rodzaju, no może dwóch, zalezy też to od ich częstotliwości , tak by oprócz czasu na obowiązki dziecko miało czas na nuuuddę :), Nuda tez jest wazna - potem, kiedy bedzie dorosłe o nudzie będzie mogło zapomnieć.

olami
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 12 mar 2013, 11:25

Re: Zajęcia pozaszkolne

27 mar 2013, 16:16

Witam,

również się staram, aby dzieci nie miały za dużo dodatkowych zajęć. Celebrują wręcz każde wolne popołudnie. Zajęcia mają 2-3 razy w tygodniu i fajnie się to sprawdza zimą, ale jak będzie wiosna to niekoniecznie.

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Zajęcia pozaszkolne

26 lip 2013, 11:19

Moim zdaniem zajęcia pozaszkolne to bardzo dobry pomysł jeżeli tylko mamy oczywiście taką możliwość,ale też nie należy z nimi przesadzić,bo dziecko może mieć natłok zajęć co też nie wpływa korzystnie. U nas syn chodzi na basen oraz karate poza szkoła:)

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Zajęcia pozaszkolne

12 wrz 2013, 18:51

Jak ktoś mieszka np. w Wawie to może pójść z dzieciakiem do zoo, albo do centrum wiedzy Kopernika. Ostatnio też powstało to Centrum Stworzone dla Zdrowia. Tam za jednym zamachem dziecko może być przebadane i może się rozerwać :)

MagiaDziecinstwa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2013, 15:29

Re: Zajęcia pozaszkolne

05 paź 2013, 15:37

Chyba generalnie w większych miastach i tamtejszych szkołach,o wiele łatwiej jest o zajęcia pozaszkolne,a często sami organizujemy ten czas naszemu dziecku i nie nudzi się. Gorzej w tych małych miejscowościach,tam jest bardzo ograniczone pole manewru.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Zajęcia pozaszkolne

19 sie 2014, 14:33

Ja postanowiłam zapisać swoje dzieci do szkoły językowej.
Jeśli któraś z mam jest również z Warszawy to aktualnie w tej szkole:
http://britishschool.pl/warszawa-wola-c ... nosci.html prowadzona jest rekrutacja. Oferują obecnie spore promocje przy zapisach do 31 sierpnia:
gwarancję miejsca w grupie
10% zniżki na kurs
oraz darmowe podręczniki tak więc na moje oko warto byłoby skorzystać.
Niestety ale w tradycyjnych szkołach często nauka angielskiego odbywa się byle jak. W dużych grupach tak więc uwaga nauczyciela jest rozproszona.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości