lechootek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2011, 10:29

Co sądzicie o wegetarianizmie?

07 wrz 2011, 10:33

Co sądzicie o wegetarianizmie? Ja osobiście uważam, że odrobina zdrowego odżywiania nie zaszkodzi, ale...
W sumie dla każdego coś miłego. Mam artykuł na ten temat na moim blogu: kuchennystwor

lilo

04 lip 2012, 10:22

Ja osobiście uważam, że odrobina zdrowego odżywiania nie zaszkodzi, ale...
Zdrowa dieta nie wyklucza jedzenia mięsa :ico_oczko:


Osobiście bardzo lubię mięsne potrawy i trudno by mi było z nich zrezygnować.


Zwłaszcza w sezonie grillowym :ico_oczko:

TrendCenter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2012, 09:42

23 sie 2012, 15:14

Jeżeli ktoś nie lubi lub nie chce jeść mięsa- droga wolna. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Poza tym mi teraz nie uśmiecha się jeść dan z samymi warzywami,uważam,ze to źle wpłynęłoby na moją dietę.

gugsia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:22

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

02 paź 2012, 15:49

Wierzę, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska może zaspokajać wszystkie potrzeby organizmu. Sama za bardzo lubię mięso, by z niego zrezygnować, ale w gruncie rzeczy wiadomo, że tłuszcze pochodzenia zwierzęcego szkodzą na serce, dlatego zaleca się je zastępować tłuszczami roślinnymi (w tej kategorii od niedawna wygrywa olej rzepakowy, który ze względu na skład tłuszczowy uchodzi za najlepszy). Trzeba tylko pamiętać, że wegetarianizm to nie jest po prostu wykreślenie mięsa z jadłospisu - organizm potrzebuje odpowiedniego uzupełnienia tych składników, które odstawiliśmy wraz z mięsem.

TrendCenter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2012, 09:42

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

05 paź 2012, 15:26

moim zdaniem wegetarianizm jest całkiem w porządku, jeśli zaspokoimy wszystkie nasze potrzeby , dobrze ułożona naprawdę pozwala dokonać niemożliwego , tłuszcze roślinne nie zaspokoją tak potrzeb jak tłuszcze zwierzęce, ale warto spróbować! :)

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

12 lis 2012, 17:23

Lubię mięso i nie zamierzam z niego rezygnować. Ale... Skoro już wiem, że nadmiar mięcha nie służy człowiekowi to czasem białko zwierzęce zastępuję innym. Np. niedawno odkryłam parówki sojowe, z Polsoi, bo nie są z modyfikowanej soi. Wolę je niż te mięsne i śmiało daję je dziecku. Oczywiście nie za często i nie za dużo, jak ze wszystkim.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

02 sty 2013, 20:34

Niestety ja z mięsa zrezygnować nie potrafię ale to nie oznacza, że na moim talerzu nie ma warzyw ;) Moja koleżanka bardzo długo była wegetarianką ale niestety i leniuchem. Przez to jadła prawie same kanapki i wyniki badań poleciały jej strasznie. Jednak uważam jak Wy, że jeśli ktoś ma chęć nie jeść mięsa ale i odpowiednio zastąpi je dobrymi produktami to bardzo proszę ;)

Twoje10minut
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 31 sty 2013, 19:02

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

20 mar 2013, 21:05

Moim zdaniem wszystkiego można spróbować,jednak w granicach zdrowego smaku i rozsądku. Nie przesadzałbym z tym aby trzymać organizm na głodzie mięsa,to może mieć negatywny wpływ np: na nasza cerę.

DeadSeaPremier
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2013, 13:29

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

26 mar 2013, 14:45

Jeśli ktoś nie lubi mięsa, ani produktów zwierzęcych, to w sumie nie widzę w tym nic zdrożnego. Białko znajduje się również w ciecierzycy, fasoli, soi. Z tłuszczów można sięgnąć po olej rzepakowy, z orzechów włoskich, bogactwo kwasów omega zapewnione bez jedzenia ryb. Podobno wegetarianie rzadziej chorują na raka :)

kawusiazrana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2013, 14:00

Re: Co sądzicie o wegetarianizmie?

13 lis 2013, 19:30

Ja akurat nie uznaje wegetarianizmu. Nie rozumiem jak mozna nie jesc miesa i po co?? Jedyne co lubie, to ewentualnie pizze wegetarianska, czyli np hawajska:> Przepyszna taka pizza jest w restauracji Gallo d'oro Ristorante Taverna – Warsaw, Poland
Gallo d'oro w Warszawie: https://www.facebook.com/restauracjagallodoro

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość