Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

11 wrz 2012, 22:11

Marta26 i reszta dziewczyn, które się zastanawiają co zrobić z pieniędzmi dzieciaczków :ico_oczko:
Na lokatach zarabiają banki! Nawet jak reklamuje je Hubert Urbański, że to niby 7% wypracuje, to się zarobi może 1%, bo potem opłaty zżerają...
Polecam program inwestycyjny, z początkowym kapitałem (czyli na wstępie wpłacacie to co dzieci dostały) i wpłacacie co miesiąc jakąś ustaloną składkę. Kasa jest inwestowana, ale stabilnie, więc i bezpiecznie, cały czas rośnie i wypłacacie ją np dziecku jako prezent na 18, albo jeszcze lepiej na czas studiów. Utrzymanie studenta według GUSu to koszt 1500zł, przy założeniu że nie pracuje tylko się uczy i mieszka w obcym mieście, więc nie jest tak łatwo utrzymać studenta.
Ewentualnie taki student może po prostu kupić sobie za tą kasę mieszkanie i już być pięknie ustawionym :-)
Nasz Synek już dwa lata odkłada na przyszłość :-)
Polecam taki sposób zabezpieczenia przyszłości dzieci :-) Jest to jedyna możliwość by pieniądze nie traciły na wartości, nie były wydawane jak będzie pokusa i były cały czas inwestowane.
Gdyby któraś z Was była zainteresowana tematem, polecam się :-)

[ Dodano: 11-09-2012, 22:14 ]
Aha, no i oczywiście nie trzeba wpłacać na wstępie jakiejś kwoty, można też po prostu wpłacać składki regularne, to zależy od chęci i możliwości rodziców :-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

11 wrz 2012, 22:16

Pisze z tel wiec slabo mi sie pisze.
U nas chrzciny na 12 z alkoholem wiec caly dzien juz bym chciala byc po.
Kasiala ja tez nie slyszalam by najpierw gorne szly, ale w sumie sa wyjatki :-) Maks tez sie slini ale mam nadzieje ze za szybko nie wyjda mu. Tomek mial pierwsze w wieku 11 miesiecy, rozchorowal sie, dostal pierwszy antybiotyk i patrze a zeby sa. Potem kazde zeby to choroba wrr.
Maks ma katar wrrr a jak bylam u lekarki ale nie mojej tylko co ma zastepstwo to wszystko ok bylo. Teraz spi ale slychac charczenie. Co polecacie? Sol morska mam.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

11 wrz 2012, 22:20

Kasa jest inwestowana, ale stabilnie, więc i bezpiecznie,
W to mi się nie chce za bardzo wierzyć...inwestycje mają to do siebie że można na nich zarobić ale można też i wszystko stracić :ico_noniewiem:

KAsiala czyli Twój udział w chrzcinach był taki że przygotowałaś jedzonko dla Kajusi :ico_haha_01:

A co do ząbkowania to wszystko możliwe ale wątpię :ico_oczko: Pamiętam jak Jola się śliniła od 2 miesiąca życia...łapki pakowała do buzi. Wszyscy podejrzewaliśmy zęby.
Ale pierwsze pojawiły się dopiero na 7,5 miesiąca więc nie wiem co to było :ico_haha_01:

I Madleine ma racje... zazwyczaj pierwsze idą dolne jedynki.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

11 wrz 2012, 22:26

W to mi się nie chce za bardzo wierzyć...inwestycje mają to do siebie że można na nich zarobić ale można też i wszystko stracić
A finanse mają to do siebie, że trzeba się na nich znać, by cokolwiek powiedzieć i czegokolwiek dokonać :ico_oczko:
Stracić wszystko to można, jak się pójdzie na giełdę bezpośrednio samemu inwestować bez żadnego pojęcia, a fundusze stabilnego wzrostu są właśnie po to, by pieniądze PEWNIE rosły w dłuuugim czasie. Dlatego jak ktoś chce zarobić kupę kasy w dwa lata to szans nie ma, albo pójdzie na giełdę i albo zarobi albo straci wszystko. To jest długoterminowe oszczędzanie, dlatego mówię, że na studia...
A w takich funduszach alokację robią specjaliści w naszej firmie, którzy siedzą w finansach od lat i cały czas obserwują giełdę i wiedzą jak lokować pieniądze.
Ot co :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

11 wrz 2012, 22:27

rozchorowal sie, dostal pierwszy antybiotyk i patrze a zeby sa. Potem kazde zeby to choroba wrr.
No to przechodziłyśmy przez to samo. Pierwsze zęby powiązały się z zapaleniem oskrzeli, 3 antybiotykami i dopiero zastrzyki pomogły :ico_olaboga:
Co polecacie? Sol morska mam.
_________________
No może póki co wystarczy sól na rozcieńczenie i odciągnięcie aspiratorkiem.
Bardzo dobre są kropelki Nasivin soft dla niemowląt od 3miesiąca, ale one są chyba tylko na receptę.
Tymek nie charczy tylko kicha i czasami mu coś wyleci. Póki co podaję tylko wit. C.

[ Dodano: 11-09-2012, 22:31 ]
Głowa mi sama opada... idę się położyć.
Dobrej nocki :ico_spanko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

11 wrz 2012, 22:33

Gosia a witamine c od kiedy mozna?
Co do finansow trzeba miec ograniczone zaufanie, pamietam jak wszyscy specjalisci namawiali na kredyty we frankach takie super takie bezpieczne. Ja sie uparlam na zlotowki to patrzyli na mnie jak na glupia a wtedy frank byl po 2zl. tak bym po d.upie dostala cale szczescie ze sie nie posluchalam

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

11 wrz 2012, 22:38

gosia888, oczywiście, jak wszędzie są specjaliści i specjaliści :ico_oczko:
Ale takie oszczędzanie to jest jedyny sposób na odłożenie i zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy w długim czasie, np. na zabezpieczenie przyszłości dzieci, ale przede wszystkim na swoją własną emeryturę (III filar to właśnie taki program inwestycyjny) bo niestety my emerytury mieć nie będziemy :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

11 wrz 2012, 22:43

Sorki ze sie wcinam :ico_haha_01: :ico_oczko: ale Karo moglabys cos wiecej napisac o takich inwestycjach?? Na czym dokladnie o polega?? Jak to sie robi?? Mozesz na priv :ico_oczko: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

11 wrz 2012, 22:45

leona, piszę na priv:)

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

11 wrz 2012, 22:46

:ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość