Mantra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:39

Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

19 wrz 2012, 12:31

Od jakiegoś czasu internetu huczy od zatrważających informacji na temat jedzenia w szkolnych sklepikach. Słodko, słono, tłusto - tak jedzą nasze pociechy na przysłowiowej "długiej przerwie". Polecam artykuł o komponowaniu drugiego śniadania

Jakie jest Wasze zdanie? czy o jakość posiłków powinna zadbać szkoła/ państwo np. przez ograniczenie niezdrowej żywności czy to odpowiedzialność jedynie rodzicielska?

lilo

19 wrz 2012, 12:50

Przede wszystkim rodzice - jak słyszę od mojego syna - pierwszoklasisty - że jego koledzy przynoszą na drugie śniadanie torebkę chipsów czy słodkie wafelki, to mi ręcę opadają :ico_zly:


Dobrze by było jakby w szkole też na to zwracali uwagę. Wiadomo że jak dziecko ma wybór to weźmie to co mu smakuje bardziej a niekoniecznie jest zdrowe.


W zerówce, syn był wtedy w innej szkole, był zakaz przynoszenia słodyczy przez dzieci. I dobrze moim zdaniem.


Poszłabym zresztą nawet dalej z tą odpowiedzialnością - jak widzę reklamę Tymbarka ostatnią gdzie się tragicznie dyskredytuje wartość i znaczenie wody jako napoju to mnie (przepraszam bardzo) szlag jasny trafia :ico_zly:


Gratuluję beznadziejnego pomysłu twórcy :ico_puknij:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

19 wrz 2012, 18:11

Poszłabym zresztą nawet dalej z tą odpowiedzialnością - jak widzę reklamę Tymbarka ostatnią gdzie się tragicznie dyskredytuje wartość i znaczenie wody jako napoju to mnie (przepraszam bardzo) szlag jasny trafia :ico_zly:
zgadzam się z tobą.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

19 wrz 2012, 19:05

jak widzę reklamę Tymbarka ostatnią gdzie się tragicznie dyskredytuje wartość i znaczenie wody jako napoju to mnie (przepraszam bardzo) szlag jasny trafia :ico_zly:
- to widze,ze w tej kwestii sie zgadzamy,widzialm dzis ta reklame pierwszy raz i bylam w szoku :ico_puknij:

monia_mia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:23

20 wrz 2012, 11:29

Moim zdaniem to bardzo poważny problem. Zwłaszcza że w wielu szkołach w ogóle nie ma stołówek, a ciepłe posiłki które oferują "sklepiki" to najczęściej odgrzewane w mikrofali mrożone pierogi.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

30 wrz 2012, 10:33

Kochane, ja nie wiem o jakiej reklamie mówicie ale mnie szlak trafia jak widzę pranie mózgów gdzie -wmawia się dzieciom i rodzicom, że napój słodzony jest najlepszy a jedzenie bez coli nie smakuje. No dość! A potem co - już podali dane statystyczne, że dzieci w Polsce mają 2,5 kg nadwagi. Chciwość koncernów naprawdę jest już na granicy. Uważam, że w szkołach powinni zrobić program edukacyjny dotyczący odżywiania. Tylko zaraz jakaś firma się przyczepi jako "sponsor" bo przecież płatki z toną cukru to "najlepsze" śniadanie.

lilo

Re: Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

30 wrz 2012, 13:12

płatki z toną cukru to "najlepsze" śniadanie.
Noooo, tak jak te ciastka które zwą się Lubisie :ico_puknij:

Mantra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:39

Re: Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

30 wrz 2012, 21:03

Program edukacyjny to dobry pomysł. Niestety, za mało uwagi przykłada się u nas do edukacji dietetycznej - przecież na lekcjach bilogii zawsze ważniejszy było wyrycie, z czego składa się komórka niż informacje na tema zdrowego trybu życia. :ico_puknij:
Słodzone napoje to błąd, wg danych, które przeczytałam na fanpage'u Organic farma Zdrowia PRZECIĘTNY POLAK ZJADA ROCZNIE 2,5 KG CUKRU Z NAPOJÓW SŁODZONYCH...
Ja tez nie widziałam reklamy Tymbarka, ale zakładanie, że soki są zdrowe, bo są z owoców jest powiedzieć, że hamburger z MacDonalda jest zdrowy, bo ma w sobie plaster ogórka. :ico_puknij: ..

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

30 wrz 2012, 21:30

To i ja Wam powiem, że nienawidzę tej reklamy Tymbarka (a myślałam, że tylko mnie to drażni).

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Alarm! fatalna jakość jedzenia w stołówkach! Zróbmy coś!

16 paź 2012, 13:39

A ja już wiem o jaką chodzi. BEZNADZIEJNA!!!

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość