ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

Kuchnio-salon i okap

05 paź 2012, 17:46

Czy są tu osoby mające kuchnio-salono? Ciekawi mnie jak jest z zapachami z kuchni, ewentualnym dymem itp?Czy okap da radę wyciągnąć to wszystko czy niestety roznosi się na mieszkanie?

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Kuchnio-salon i okap

16 paź 2012, 13:37

Ja nie mam ale siostra ma. Na co dzień tam nie jestem ale powiem jak jest w mojej ocenie - podczas gotowania okno otwarte i okap chodzi. Wszystkiego nie wyciągnie więc jak przypali się garnek to niestety czuć. Z drugiej strony kuchenna wyspa jest wygodna.

lilo

Re: Kuchnio-salon i okap

16 paź 2012, 14:02

Ciekawi mnie jak jest z zapachami z kuchni, ewentualnym dymem itp?Czy okap da radę wyciągnąć to wszystko czy niestety roznosi się na mieszkanie?
Nie ma cudów - będzie czuć, zapachy się roznoszą.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Kuchnio-salon i okap

16 paź 2012, 20:40

ja mam otwartą kuchnię i faktycznie zapach się unosi. Ale sądzę że nawet jak masz zamkniętą kuchnię to tak czy siak ten zapach roznosi się po mieszkaniu.
Ja otwieram okno podczas gotowania i wydaje mi się że jest ok

aniag1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2012, 11:35

Re: Kuchnio-salon i okap

24 paź 2012, 11:39

Teraz takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne

Awatar użytkownika
kokoszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:38

Re: Kuchnio-salon i okap

28 lis 2012, 09:29

Jest tak, jak napisała Moni26- możesz mieć oddzielną kuchnię, a i tak wystarczy otworzyć drzwi i w całym domu pachnie obiadem. Ja mam okap wk blizzard 90x i jeszcze nie słyszałam, żeby moja rodzina narzekała na zapachy przyrządzanych potraw. Dodam, że mamy małe mieszkanie i kuchnię otwartą na salon ( ale bez wyspy), więc sądzę, że sprzęt dobrze się sprawuje.

Wodnista
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2012, 23:07

Re: Kuchnio-salon i okap

07 gru 2012, 23:16

Też mam podobny problem. Kuchnia otwarta, teraz nosimy się z zamiarem kupna nowego okapu, ale, jak autorka pisze, może to nie pomóc. Nie wiem, czy dałoby się coś znaleźć za przystępną cenę, ale przy tym jednak solidnego. Na zbyt duży wydatek nie możemy sobie pozwolić.

Kammilia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:43

Re: Kuchnio-salon i okap

13 sty 2013, 12:01

Też mam kuchnię otwartą na salon i ciężko jest uniknąć rozchodzących się zapachów. Okap mam słaby, przez to zawsze musi być otwarte okno podczas gotowania.

marshmallow
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2013, 10:51

Re: Kuchnio-salon i okap

14 mar 2013, 13:40

w takim przypadku trzeba szczególną uwagę zwrócić na wydajność pracy okapu (im większa tym oczywiście lepiej). Według mnie okap jest niezbędnym sprzętem w kuchni. Warto też sprawdzić czy okap cicho pracuje. Dla mnie ważny jest również jego wygląd- tak aby ładnie prezentował się w kuchni i tworzył z nia spójną całość (myślę o okapie do zabudowy)

TrendCenter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2012, 09:42

Re: Kuchnio-salon i okap

24 mar 2013, 14:17

W przypadku jaki opisujesz,czyli jeśli kuchnią połączona jest z salonem i stanowi taki aneks- okap jest niezbędną rzeczą,bardzo przydatną i praktyczna. Pozwoli on w znacznym stopniu zmniejszyć intensywność danego zapachu.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość