Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

05 lis 2012, 19:24

Witajcie kochane.
Mojej kuzynki synek jest uczulony prawdopodobnie na białko z mleka krowiego oraz na laktozę. Po mleku ma biegunki, moja kuzynka przerzuciła się na mleko sojowe. Biegunki ustały i jest spokój, ale mały przestał jej w nocy spać. Budzi się co pół godziny i płacze. Czy może być przyczyną mleko sojowe? I pytanie do mam, które mieszkają w Angli, jakie mleko hypoalergiczne polecacie, które jest dobre na takie uczulenia? Moja kuzynka mieszka bowiem w Londynie.
Będę wdzięczna za jakieś odpowiedzi i pomoc, kuzynka jest wykończona...

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

Re: uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

08 lis 2012, 13:37

Żadna z Was nie ma żadnych doświadczeń z mlekiem sojowym i uczuleniami u maluchów? :-( Po raz pierwszy nikt nic nie odpisuje mi :o(

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

Re: uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

08 lis 2012, 14:32

Pinko, ja nie mieszkam w UK więc na ostatnie pytanie nie odpowiem. Soja też uczula i to bardzo, i nie każde dziecko może pić takie mleko. A kuzynka od razu przeszła na sojowe czy najpierw próbowała np.: pepti? bo to jest dla alergików i dzieci mających problem z trawieniem laktozy. Długo pije to mleko sojowe? U nas pomocne przy nietolerancji laktozy są krople delicol. Przyczyn czemu maluch się budzi w nocy może być wiele i nie koniecznie mleko. Najlepiej jakby udała się do lekarza i zapytała.

lilo

Re: uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

08 lis 2012, 16:02

pinko ja też nie za bardzo pomogę... Moja mała pije i ma kaszki robione na sojowym mleku od 2 lat już chyba ale żadnych problemów ze snem nie mieliśmy. Wcześniej była tylko na piersi, innego mleka nie zna.

Nie wiem jak małe jest to dziecko ale też mi się wydaje, że lepsze po prostu by było jakieś mleko modyfikowane dla alergików.

No i ja też z PL :ico_oczko:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

Re: uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

08 lis 2012, 23:46

Dziękuję dziewczyny za Wasze podpowiedzi :-)
Mały ma 8 miesięcy, nie widziałam, że mleko sojowe może też uczulać, moja kuzynka od razu na nie przeszła, z tego co wiem. PRzekażę jej Wasze uwagi, może rzeczywiście do lekarza niech się uda.

KonradAlfa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2014, 07:13

Re: uczulenie nia mleko białko mleka krowiego i laktozę

12 cze 2014, 08:00

Po ciąży można jeść wszystko tylko należy patrzeć co uczula dzidziusia lub przyprawia maluszka o ból brzuszka.Gdy cos takiego zauważymy to należy to odstawić.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość