gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 12:16

bo przez całę życie miałąm tylko jedną dziurę w zębie i to było w podstawówce :-)
:ico_szoking: JEJKU jak zazdroszczę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mi się robią non stop.

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 12:53

u mnie z zębami masakra... Dwa kanałówe mam mieć :(
a dowiedziałam się że u mnie w przechodni kanałowe w ciąży za darmo jest :( i ogólnie leczenia zębów :( szkoda że po ciąży się dowiedziałam tak To teraz wydaje stówkami na leczenie :(

ją mam tylko jednego chrzesniaka który ma 20 miesięcy więc wymyśliłam że kupię mu nocnik z fisher price taki co przypomina kibelek :) myślę że To będzie odpowiedni prezent bo mają zamiar odstawic mu pieluszki.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 12:59

MAdleine zazdroszczę zdrowych ząbków :ico_sorki:
Ja mam podobnie jak Gosia....może my Gosie tak mamy :ico_zly:
Ogólnie zawsze miałam problemy z zębami. Po pierwszej ciąży sobie wyleczyłam masę ubytków no i zaszłam w drugą ciążę i sama widzę że 3 sztuki są do zrobienia. No i jakbym się uparła to dla estetyki trzeba by powymieniać kilka plomb bo są już kiepskie :ico_wstydzioch:
Wiecie czy można być przeziębionym u dentysty mam katar i kaszlę. No i koniecznie ze znieczuleniem inaczej nie daję się dotknąć.
Ja myślę że to żadna przeszkoda z punktu medycznego, tylko Ty będziesz się niekomfortowo czuła bo buzia rozwarta przez dłuższy czas, do tego nos zapchany i jeszcze jak akurat atak kaszlu byś dostała podczas wiercenia...ja bym przeczekała :ico_oczko:
Qanchita pisze: Mam krótkie włosy


ale to co przestały Ci wypadać? Pokaż się koniecznie :ico_sorki:
Nie, no! Niestety lecą strasznie nadal ale teraz jak są krótkie to aż tak ich nie widać a poza tym mam taką fryzurkę, że akurat włosy mi pięknie zakrywają te prześwity :ico_sorki:
Teraz próbuję się umówić do dermatologa.
a ja tylko chłopięce zabawki i chłopięce. A chrześnica jedna - szkoda bo dla dziewczynek fajniejsze prezenty :ico_haha_01:
Ja zawsze twierdziłam odwrotnie. Mój mąż przed świętami chodził ze mną załamany po sklepie że znów lalki itp a przecież takie fajne auta i klocki są dla chłopaków a tu w rodzinie żadnego.
Teraz będzie miał pole do popisu.

Kasia fajne zabawki. Dla pierwszego dziecka zawsze kupuje się tego mnóstwo :-) Ale przynajmniej dla drugiego już będziesz miała :ico_oczko:

Malinowa ten nocnik jest super:)
Tylko nie za późno skoro mały ma już 20 mieś?

A ja znów jestem sama z dzieciakami bo mąż w delegacje do Paryża pojechał....ten to ma dobrze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 13:53

jejku... Nagle dzisiaj zaczą oni pokarm zanikać... Wczoraj było wszystko ok. Co mam robić bo jestem załamana i płacze jak dziecko... :(

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 13:59

malinowa spokojnie - moze to porpstu kryzys laktacyjny?
Nerwy tu nic nie pomogą i tylko pogorszą sprawe.Poczekaj spokojnie,napewno wszystko wroci do normy!
Ale pamietaj,ze nawet jeśli pokarm zaniknie to to nie jest tragedia! <przytulam>


znalezione :
Kryzys laktacyjny to zmniejszanie się ilości mleka w piersiach. Występuje on z różnych powodów – stres, przemęczenie czy zmiany hormonalne, ale także dlatego, że organizm matki zmienia skład pokarmu na bardziej odpowiedni dla dziecka. Najczęściej z tym niepokojącym zjawiskiem mamy mają do czynienia, kiedy dziecko skończy 3 i 6 tydzień, a także 3 miesiąc życia. Maluszek jest marudny, płacze, widać wyraźnie, że coś jest nie tak – a próby ściągnięcia pokarmu wyraźnie wskazują przyczynę. Czasem jest też inaczej, dziecko jest spokojne i dużo śpi, a mimo to matka stwierdza u siebie kryzys laktacyjny, ponieważ piersi nie są już obrzmiałe, pełne i twarde, a częściej są po prostu miękkie i mniejsze. Warto pamiętać, że dopóki maluszek przybiera na wadze, jest spokojny i wyraźnie najedzony, nie ma podstaw do niepokoju. Organizm kobiety sam reguluje ilości produkowanego mleka w oparciu o potrzeby dziecka, stąd też miękkie (ale nie puste) piersi.

Niezwykle ważna dla każdej karmiącej mamy jest wiedza, że kryzysy laktacyjne występują, lecz nie są trwałe i nie oznaczają końca naturalnego karmienia dziecka. Odpowiednie działanie i postępowanie według porad profesjonalistów pozwala cieszyć się tą piękną czynnością jeszcze wiele miesięcy.
Zamiast zatem sięgać po butelkę, lepiej jest… spędzić czas w łóżku. Odpocząć, zrelaksować się, a przy tym wszystkim przystawiać malca bardzo często do piersi – nawet co godzinę, a w nocy co 2-3. Choć wydaje się to męczące, warto przeznaczyć na taka walkę z kryzysem dwa dni, by ostatecznie go zażegnać.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 14:15

malinowa ja też uważam że to kryzys, przystawiaj jak najczęściej i ci się naprawi :ico_sorki: :ico_sorki: a Igorek marudny? Skąd wiesz że Ci zanika?
.ten to ma dobrze :ico_noniewiem:
zazdroszczę, a co do dermatologa dwoch olało stwierdziło przejdzie, trzeci dopiero pomógł, ale to nie wolno karmić wtedy :ico_olaboga:
a przecież takie fajne auta i klocki są dla chłopaków a tu w rodzinie żadnego.
haha to masz z głowy. A ja mam problem bo o ile dla mniejszych chłopców nie ma problemu to ja mam dla 16,10,9,6. I co kupić 16-latkowi jak limit to tylko 50zł :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 14:16

właśnie poczytałam na necie trochę i tez myślę ze to kryzys.... będę walczyć bo naprawdę chce karmić

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 16:24

Malinowa głowa do góry. Przetrzymaj małego cały dzień przy piersi i jutro będzie już lepiej :ico_sorki:
A ja mam problem bo o ile dla mniejszych chłopców nie ma problemu to ja mam dla 16,10,9,6. I co kupić 16-latkowi jak limit to tylko 50zł :ico_noniewiem:
Gosia a może jakieś perfumy? Nie wiem jaki to typ chłopaka ale większość 16-latków ucieszyłaby się z fajnego,modnego zapachu. W rossmanie często są promocje...może jakąś małą Pumę albo Adidas?

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 16:27

w rossmanie sa czesto meskie perfumy z playboya przeceniona,a fajne :-)

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

Re: Letnie dzieciaczki 2012

15 lis 2012, 17:28

witam i dziekuje wam dziewczyny za dobre rady jeszcze nie wiemy co zrobimy jutro maz wyjezdza i za 2 miesiace jak wroci to sie zobaczy :ico_noniewiem:

widze temat prezentow ja jeszcze nie myslalam o tym
dzis bylam na pogrzebie kolegi :ico_placzek: 11 listopada skoczyl z 3 pietra i zginol na miejscu co gorsze akurat wrocilismy do domu i widzialam jak lezy pod balkonami maz sprawdzal teteno i do tego to wszystko stalo sie w naszym pionie tak wiec mam znicze tuz pod balkonem a mieszkam na parterze mowie wam co my tu przezylismy :ico_placzek:

A no to jeszcze sie pochwale wczoraj przekulismy Polci uszka :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości