donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 16:18

Z mówieniem moim zdaniem jest jak z chodzeniem, czy jakąkolwiek inną umiejętnością. Jeśli dziecko poczuje się gotowe to rozpoczyna daną czynność. Wiadomo, że poświęcanie dziecku czasu to podstawa ale to nie świadczy o tym że będzie szybciej mówiło. Nie należy zmuszać na sile, co innego jak dziecko wyraża chęć. Takie moje zdanie.
.
dokładnie, też tak uważam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

16 lis 2012, 17:17

jestem tego samego zdania.
to nie kwestia ćwiczeń, czy spędzania z dzieckiem czasu (choć z pewnością też są to wielkie plusy). Moje dziecko jest z nami kiedy tylko może. zawsze jest któreś z rodziców i co? nie mówi wiele. nie chce. i tyle. nie zmuszam, tak jak do nocnika. dorośnie, zacznie mówić.

Mad., super Martysia w podpisie :)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: wiosna-lato 2013

17 lis 2012, 20:41

Z mówieniem moim zdaniem jest jak z chodzeniem, czy jakąkolwiek inną umiejętnością. Jeśli dziecko poczuje się gotowe to rozpoczyna daną czynność. Wiadomo, że poświęcanie dziecku czasu to podstawa ale to nie świadczy o tym że będzie szybciej mówiło. Nie należy zmuszać na sile, co innego jak dziecko wyraża chęć. Takie moje zdanie.

A w kwestii smoczka. Miałam w szpitalu wyparzony, schowany. Nie chcialam dawać. Ale Mala miala tak mega silny odruch ssania, że to położna zasugerowala bym dala. Do dzisiaj go używamy w formie uspojania. Mysle ze maksymalnie do 2 lat sie z nim rozstaniemy albo szybciej zobaczymy co czas pokaze.
Zgadzam sie w zupelnosci,mam kolezanke ktora naprawde mnostwo czasu poswieca dziecku,duzo do niego mowi,a on jeszcze nie bardzo - poprostu nie jest gotowy.
A inni znajomi sadzali córkę przed tv,zajmowala sie zawsze sama sobą ,a wymiasta pelnymi zdaniami a ma niecale 3 lata...
Wszystko zalezy od dziecka...

Co do smoczka to moim zdaniem lepiej sie nie zarzekać,że się nie użyje :-)
Są dzieci z silnym odruchem ssania i tylko smoczek jest w stanie je uspokoić.
Moj mały uzywa smoczka przy zasypianiu,albo ja bardzo płacze - ale teraz sa takie smoczki,ze nie trzeba sie martwic o zgryz w przyszlosci - sa odpowiednio wyprofilowane i nie zaszkodzą dziecku jeśli zostaną odstawione w odpowiednim czasie.

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

Re: wiosna-lato 2013

18 lis 2012, 21:10

Hej
Co do mówienia to zdecydowanie dzieci maja rózny okres w którym zaczynaja mówć i nie należy sie tym przejmować ani stresować.
co do smoczka to mysle że wszytskie dzieci mają silny odruch ssania co najwyżej wpływ może mieć czy dziecko jest spokojniejsze czy bardziej absorbujące. Smoczek to porostu prosta forma uspokojacza i tyle czasmi nietóre dzieci akceptuja silkonowego cycusi a niektóre poprostu nie.

Nie pamietam już czy pisałam po USG ale wszystko ok noi lekarz powiedział że może bedzie dziewczynka no ale jeszcze żebym sie nie nastawiała bo to maleństwo jeszcze ;-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

18 lis 2012, 21:24

kaczorek, to trzymam kciuki kochanie, zebyście nie dorobili siusiaka córeczce :)
też bym chciała wiedzieć co tam rosnie w brzusiu. coś mi mówi o dziewczynce, ale biorę to na dystans, to nie chcę się rozczarować.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

19 lis 2012, 10:47

ach a ja od weekndu nie moge się doczekać naszego maleństwa. Już bym chciała je tulić, zła jestem, że jeszcze nie czuję ruchów i nie wiem kiedy śpi, kiedy fika. Sfiksowałam! A jeszcze niedawno w ogóle nie myślałam o dziecku. W piątek dostałam ubranka od teściowej, takie stare, ale dużo pięknych rzeczy można wybrać - oczywiście dla dziewczynki wszystkie! dziś dostałam reklamówkę grzechotek i gryzaków. To się dzieje naprawdę! :):)
W nowym roku umeblujemy pokoik dla dziecka, poukładam wszystko jak trzeba :) ach będzie się działo :)
To będzie najdłuższe pół roku w moim życiu!
:ico_dziecko:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: wiosna-lato 2013

19 lis 2012, 10:58

anade nawet nie wiesz ile radości bije z tego Twojego wpisu :-D Ja tak bardzo lubię czytać takie pozytywnie emocjonalne posty :ico_oczko: Aż się ciepło na sercu robi :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

19 lis 2012, 11:29

ja też mam kilka komplecików nowych dla dzidzi. między innymi ten z żabką z h&m i kilka jeszcze z tej serii ale na krótkie spodenki i krótkie rękawki, m.in stój tygrysa, żyrafki, hipcia i geparda. ostatnio doszła nam do kolekcji biedronka. no i kupiłam na jesien dla malucha kombinezon z h&m (używany)
o, taki dokładnie:

Obrazek

dzis od rana mdłości i zgagucha, ale po szybkim śniadanku mi przeszło,

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

19 lis 2012, 11:53

tibby szybciutko sie wzielas za zakupy maluszkowe :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

19 lis 2012, 12:26

Mad., była okazja, więc kupiłam. więcej nie planuję kupować, dopóki nie poznam płci. Strasznie dużo mam po Tobiku więc te najmniejsze rozm. już mnie za bardzo nie interesują. Chyba że to będzie dziewcznka, to coś by się przydalo typowo dla dziewczynki. Ale z tym mam czas. No i od nowego roku bierzemy się za remoncik pokoju gdzie będą dzieci, więc kaska pójdzie na coś innego ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość