Awatar użytkownika
akna
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1267
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:42

30 mar 2007, 12:29

A najfajniej jak dzidzia kichnie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Kasiula-77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:18

30 mar 2007, 12:32

Cześć dziewczyny, pozdrawiam ciepła każdą mamę i każde dzieciątko.
Maks jest na Bebilon Pepti2, Nutramigenu nie chciał pić, a Bebilon jest słodszy. Jest na nim od stycznia, bo miał fatalną skórę, zresztą mój starszy też wychowany na Nutramigenie.
Ela- zapytaj lekarza, podaj mleko, a zobaczycz, jak dobrze bedziesz sie czula :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

30 mar 2007, 12:40

Tak jak kichnie jest super :ico_haha_01: wtedy to i ja się muszę przebrać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
akna
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1267
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:42

30 mar 2007, 12:51

Czy dinozaury napewno wyginęły ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

30 mar 2007, 12:54

Elu, spytaj pediatry. U nas jak przechodziłam z Bebilonu na Nan to powiedziała, żeby dawać HA, a potem stopniowo dawać zwykły i jak będzie git to już zostawić. Tylko pamiętaj nie obiecuj sobie, że mały od razu prześpi nawet 3h... stopniowo. Będzie dobrze. Zrobiłaś bardzo dużo dla małego Jana :)

Awatar użytkownika
Reeni
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 468
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:45

30 mar 2007, 13:31

Elu, rozumiem że jesteś padnięta i podziwiam Cię. Ernest już od dość dawna przesypia całą noc, ale też trzeba było wstawać, szykować mleko, myć butelki. zanim zrobiłam mleko o się niecierpliwił i płakał. Karmienie butelką też nie jest takie proste jak się wydaje. Często trzeba wylewać mleko, bo nie może długo stać i się marnuje. Jest to też spory wydatek. W piersi nic się nie marnuje, dziecko nie chce to nie je. Mysśę też że łatwiej uspokoić malca, jest zupełnie inny kontakt. Może uda Ci się karmienie mieszane, częściowo pierś i na noc butelka. Jest jeszcze wiele za i przeciw, długo można dyskutować. Szczęśliwa i wypoczęta mama też jest bardzo ważna. :).

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

30 mar 2007, 13:38

Zgadzam sie z Reeni :) Elu, możesz odciągać swoje mleko i robić na nim kaszkę. Tylko jeszcze trzeba pamiętać, ze nocna produkcja jest najbardziej wydajna w ilości i jakości. Jak zaniedbasz odciąganie, to zaniknie...

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

30 mar 2007, 13:45

Witam
nie jestem w temacie - czasu malo :ico_oczko:
My juz bylismy u moich rodzicow, u pradziadkow ze strony meza (na wsi-swieze powietrze) a teraz w lodzi u drugiej babci :ico_haha_01: W poniedzialek dopiero wracamy znowu do moich rodzicow - bo w srode mamy juz chrzest Oli
Pozdrowionka i buziaczki - bo nie wiem kiedy znowu zajrze :-D
Jak na razie pobyt super - ola usmiecha sie do wszystkich, a i podroze znosi calkiem dobrze :ico_haha_02:
Trzymajcie sie goraco :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
akna
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1267
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:42

30 mar 2007, 14:00

Felicity fajnie że zajrzałaś do nas :ico_haha_02: Super że Oleńka znosi dobrze podróże.Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
aaneta25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1158
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:21

30 mar 2007, 14:12

Tak dobrze rozumiem Elę,bo jeszcze tak niedawno sama wstawałam co godzinę,dwie i Mały pociągnął kilka razy i zasypiał a ja rozbudzona nie mogłam zasnąć a jak zasypiałam już to Joachim miał znowu pobudkę.Meczące to.Ale odkąd skończył 4 miesiące potrafi przespać całą noc bez piersi.Tak poprostu z nocy na noc się to stało.
Teraz potafi się zbudzić ale tylko czasami i to albo się przytulić albo hmm..pobawić :ico_puknij: Teraz pierwsza dwójka u góry mu idzie i ma problemy ze snem.Marudzi,budzi się z płaczem.

Tak Elu, najlepiej poradź się pediatry jeżeli chcesz Jasia dokarmiać. Może nie potrzebne będzie dokarmianie sztucznym mleczkiem tylko zwiększ mu posiłki w dzień.Spróbuj z zupka i kaszką.Daj mu kaszkę na noc.To jest bardziej kaloryczny posiłek i dłużej się trawi i może Jaś pośpi dłużej.
Ja bym nie rezygnowała z karmienia naturalnego skoro masz mleczko..Nie będę tu smęcić o dobrach karmienia piersią bo nie chcę sie wymądrzać,od tego są Mądrzy ludzie.Jednak dajesz Jasiowi coś cennego od siebie i nawet,to,że się poświęcasz wstając w nocy do swojego dziecka jest cenne.Jesteś DZIELNĄ MAMĄ :ico_buziaczki_big: Napewno nie jedna mama na Twoim miejscu już by dawno zwątpiła :ico_oczko:

Co do książki z pdf-u to nie wiem dlaczego ale jak mi się otwiera w Wordzie to są tam tylko same znaczki i cyferki.Ale dziękuję Joli za maila.Może trzeba co przestawić i wtedy pojawi się tekst?

A i jeszcze wracając (sorki,że znowu o tym) do ostatnich problemów kupkowych mojego Joachimka. Odkryłam po czym on miał takie problemy.Dałam mu zupkę-krem Hippa gdzie był w składzie zupki groszek i kalafior.Te warzywa wiadomo powodują wzdęcia i ciekawi mnie dlaczego akurat są w zupkach Hippa od 4 miesiąca?

Mery też coś pisała o kalafiorze w zupce.I Kolner dostał uczulenia.

Kończę swoją rozprawkę.Ciekawe komu zechce się to wszystko czytać :-D

[ Dodano: 2007-03-30 ]
Felicyty--a jednak udało Ci się zajrzeć do nas.I jak fajnie,że Ola tak dzielnie znosi podróże :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-03-30 ]
:-D
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... .php?t=651

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości