Lorena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2010, 11:50

Jaki materac na kregosłup?

20 lis 2012, 13:51

Witam

moje dziecko ma problem z kręgosłupem. Problem nie jest może tak wielki, bo jest cały czas pod ciągła obserwacją lekarzy. Robi ćwiczenia i wszystko jest w porządku. Ostatnio lekarz doradził mi, abym zainwestowała w nowy materac do łóżka dla mojego dziecka. Aktualny jaki mam jest bonelowy, czyli chyba najgorszy z możliwych. Podobno materace futon są bardzo dobre. Czy ktoś może posiada taki i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Nie chciałabym kupować nic w ciemno, więc przyda mi się każda opinia.

Łucja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2011, 10:28

Re: Jaki materac na kregosłup?

02 gru 2012, 02:01

O futonie nic nie słyszałam, natomiast jeżeli chodzi o inne materace to możesz porównać sobie wyniki testów materacy dla dzieci, które są na jednym z portali o zdrowym śnie. Może tam znajdziesz odpowiedni dla Twojego dziecka. Skonsultuj też wybór z lekarzem on powinien Ci coś doradzić.

cerqa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:30

Re: Jaki materac na kregosłup?

04 gru 2012, 16:34

ja z mężem śpimy na futonie - i nasze dziecko też :) my akurat jesteśmy rodzicami alergika, więc znaleźć odpowiedni materac, który nie wywoływałby kaszlu graniczyło z cudem praktycznie :). nasz kupiliśmy na Słodkich Snów - dla dziecka w kolorze a dla nas biały :)

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

Re: Jaki materac na kregosłup?

26 gru 2012, 20:00

Wiem, że dobry zdorwy materac to coś ponad 1 a nawet 2k.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Jaki materac na kregosłup?

02 lut 2013, 18:52

Polecam Ci kupić dziecku materac lateksowy: http://www.klinikasnu.pl/materace-dla-d ... 31201.html . Dopasowuje się do kształtu ciała i każda część jest podparta równomiernie. Moim zdaniem warto rozważyć materac twardy albo średnio-twardy. Takie są najzdrowsze.

Marikaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2013, 14:04

Re: Jaki materac na kregosłup?

15 mar 2013, 13:40

Ja z doświadczenia wiem, że aby kupić dobry materac trzeba po prostu pojechać do sklepu i przetestować konkretne modele. Każdy ma inne wymagania, inne dolegliwości i nie ma materacy uniwersalnych na bóle kręgosłupa.
Kiedyś kupiliśmy ,materac przez internet, polecany przez wszystkich, ból kręgosłupa jak ręką odjął i....materac wylądował w piwnicy, a mój ukochany śpi na karimacie, bo tylko wówczas go plecy nie bolą ;/

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Jaki materac na kregosłup?

22 kwie 2013, 18:40

Ja również jestem zdania, że najzdrowsze dla kręgosłupa są materace twarde albo średnio - twarde.'
Osobiście posiadam materac firmy Hilding: http://www.klinikasnu.pl/9_hilding i jestem z niego bardzo zadowolona. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała.
Poza tym posiada bardzo wygodny zdejmowany pokrowiec który dzieki temu można bez problemu uprać w pralce.

asdjuhf
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2013, 08:40

Re: Jaki materac na kregosłup?

04 cze 2013, 08:42

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z kręgosłupem zainwestuj w materac lateksowy lub termoelastyczny, są one również polecane alergikom.

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Jaki materac na kregosłup?

15 sie 2013, 20:56

Ja osobiście nie jestem przekonana do materacy piankowych - dla mnie są zbyt miękkie. Ja osobiście mam coś takiego http://amadu.pl/materace/25-materac-vis ... rasso.html (materac wysokoelastyczny z pianą termoelastyczną z naturalnych pian z pasem 3D luksus w zasięgu ręki), ale powiem wam, że wygodny - mąż wybierał - ja bym wzięła lateksowy, bo miałam taki całe życie i był dla mnie mega wygodny, bo dopasowywał się do sylwetki, a że mam esowaty kręgosłup to mi to pasowało. Ten nasz nowy jest nieco twardszy, ale też wygodny - nie mam co narzekać :) Grunt to dopasować materac do siebie - nie patrzeć na to co modne, czy najtańsze - ważne, aby się dobrze spało :)

milenaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2013, 22:14

Re: Jaki materac na kregosłup?

12 wrz 2013, 22:20

przed zakupem warto przeczytać artykuł http://www.jakkupowac.pl/artykul/196/ja ... lozka.html i zdecydować co nam najbardziej będzie odpowiadało, mnie bardzo zainteresował materac FUTON, znalazłam sporo informacji o nim i sklep w którym można taki materac kupić, od kilku miesięcy śpię na super futonie, nie zamieniłabym na inny, bardzo wygodny, naturalny, śpię spokojnie a rano wstaję wypoczęta. ja polecam choć wybór materaca to indywidualna sprawa :) sklep w którym kupiłam to slodkichsnow.com

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość