moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 11:20

ja mam sentyment do zimówek :ico_oczko:
miałam termin na 1 stycznia, a z usg przez całą ciąże mi wychodziło na 24 grudnia. Ale ja nie chciałam rodzic w święta, więc miałam plan że urodzę koło 16-18 grudnia :-D :-D :-D
i na planie się skończyło... młoda urodziła się 9 stycznia :ico_oczko:

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 11:21

..
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 11:39 przez Kasia90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 11:33

a mnie obojetne kiedy urodze bo męza i tak zmusze by w domu byl i tak:D

no moja Klaudia jest z 8 stycznia terminowo wyszla co do dnia:D

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:01

ja tez dzis 39 tydzień zaczynam, ale czujemy się dobrze na szczescie:)
termin mam na 18 grudnia ale tak może tydzień wczesniej chciałabym urodzic...zeby na swięta już byc w domku z synkiem:)
ale zobaczymy jak to bedzie:)
lekarz mówil o herbatce z lisci malin... piłyscie?

dziewczyny trzymam kciuki za nas wszystkie:)!!!!!

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:15

Nie piłyśmy, a na co ta herbatka?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:31

Nie piłyśmy, a na co ta herbatka?
ja nie piłam, ale próbowała innych sposobów i nic nie ruszyło mojej małej :-D

a Herbatka z liści malin:
"Od stuleci mieszkanki Afryki, Ameryki i Azji z powodzeniem stosują napar z liści malin jako środek skutecznie wywołujący poród. Herbatka z liści malin (tak – z liści, nie z owoców) działa stymulująco i sprawia, że sam poród postępuje szybciej. Wywar zaczyna jednak działać dopiero po kilkunastu dniach. Należy więc go zacząć pić od ok. 38 tygodnia ciąży. To metoda, którą często zalecają lekarze i położne, bo herbatka z liści malin dobrze przygotowuje szyjkę macicy do porodu. Sprawia też, że skurcze są skuteczniejsze, a sama akcja porodowa przebiega szybciej. Wywar dobrze wpływa także na ilość i jakość pokarmu.

Pamiętajmy jednak, że herbatka z liści malin może dodatkowo powodować krwawienie."

źródło: internet

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:35

Fajne, a gdzie mozna ja kupic? w aptece?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:35

znalazłam jeszcze takie info, jakbyście były zainteresowane :-D (źródło: internet)

Przyjemne z pożytecznym
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na przyspieszenie porodu jest po prostu seks. Podczas stosunku uwalniana jest bowiem oksytocyna – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową. W spermie natomiast znajduje się prostaglandyna – hormon, który wywołuje skurcze macicy. Warto też podkreślić, że szyjka macicy staje się wrażliwa na ilość prostaglandyny obecnej w spermie dopiero w 38 tygodniu ciąży.

Stymulacja sutków
Uznawana za jedną ze skuteczniejszych metod wywoływania porodu. Kobiety, które już mają dzieci i karmiły piersią na pewno doświadczyły tego, że macica podczas karmienia kurczy się. Podobnie dzieje się w momencie stymulacji. Podczas tego zabiegu uwalniania jest bowiem oksytocyna – hormon powodujący skurcze macicy. Zaleca się stymulowanie piersi przez ok. godzinę dziennie – można po 15 minut na każdą pierś.

Stymulacja sutków daje największe efekty w połączeniu ze stosunkiem płciowym – szczególnie gdy termin porodu jest bardzo blisko.

Olejek rycynowy wiem z innych wątków, że nie które dziewczyny piły, ale mówiły że nie było to łatwe :ico_oczko:
Od stuleciu stosowany jest na całym świecie jako środek wywołujący poród. Substancje w nim zawarte zmiękczają szyjkę macicy. Olej rycynowy przyśpiesza także perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnienie – dzięki temu główka dziecka przesuwa się niżej, co często może wywołać poród.
Wypicie oleju rycynowego do przyjemnych metod na pewno nie należy. Najłatwiej przełknąć go, kiedy ok. 2 łyżki oleju zmieszamy ze szklanką skoku pomarańczowego – taką mieszaninę najczęściej polecają przyszłe mamy.

Spacery
Położne często polecają spacer jako skuteczną metodę na wywołanie porodu. W rzeczywistości jest tak, że sam spacer akcji porodowej nie wywołuje. Podczas spaceru ćwiczymy zaś mięśnie, które są aktywne podczas porodu. Regularny ruch i codzienne spacerowanie może więc pomóc w szybszym i mniej bolesnym urodzeniu dziecka.

Babcine metody nie zawsze najlepsze
Co jeszcze robią zdesperowane kobiety, aby szybciej przywitać maleństwo na świecie? Fora internetowe aż huczą od rozmaitych porad, jak naturalnie przyśpieszyć poród. Wśród tradycyjnych – aczkolwiek nie do końca sprawdzonych - metod naszych mam i babć (wchodzenie po schodach, zbieranie rozrzuconych zapałek z podłogi, froterowanie, mycie okien, wieszanie firanek) znajdziemy również i współczesne, niestandardowe, a czasem wręcz - niebezpieczne pomysły. Szybka jazda samochodem po wyboistej drodze może być niebezpieczna zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Picie w dużych ilościach mocnej kawy na pewno nie służy maleństwu. Herbatki oczyszczające - może i sprawdzają się - ale raczej podczas odchudzania. A najdziwniejsze pomysły typu: jajecznica z cebulą, palenie papierosów czy też intensywne podskoki - zostawmy bez komentarza. W tej kwestii zdrowy rozsądek jest po prostu najważniejszy…
Pamiętajmy też, że tak polecane przez nasze mamy i babcie mycie okien czy też froterowanie podłogi może odnieść przeciwny skutek. Nadmierny, niespodziewany wysiłek jest niebezpieczny dla kobiet w ostatniej fazie ciąży i może nawet prowadzić do odklejenia się łożyska – szczególnie jeśli całą ciążę się raczej oszczędzamy i unikamy dużego wysiłku fizycznego.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:39

Fajne, a gdzie mozna ja kupic? w aptece?
wiem że w sklepie zielarskim, ale w aptece można też zapytać.
Teraz patrzyłam na internecie i w sklepach internetowych też są, tylko nie wiem jak z dostawą, czy by zdążyła na czas :-D

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 gru 2012, 13:43

Możliwe, że już po. Ciekawe rzeczy poznajdowałaś. ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość