szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 13:46

uzywacie domestosa itd?
Ja nie używam takich silnych i żrących środków chemicznych .Dla mnie są zbyt żrące i śmierdzące. Poza tym są drogie a ja taniej i ekologiczniej sprzątam w domu.
mieliśmy wyciek płynu z butli gazowej
Nie wiem czy może to mieć wpływ na dzidzie lub twoje zdrowie .
Ja wiem że jak poczuje gazu troszkę to zaraz jest mi bardzo niedobrze i słabo ale czy to może mieć skutki zdrowotne.
Kurka tato mój może by się na tym trochę znał bo ma z takimi rzeczami w pracy styczność.Jak sobie nie zapomnę to zapytam z ciekawości ale to dopiero jak wieczorem wróci z pracy .
Czad wiem że zabija bo mieliśmy w tamtym roku niedaleko taki przypadek.
Dziś idę do lekarza, ale skąd ginekolog może wiedzieć o takiej substancji.... która kobieta w ciąży wdycha sobie jakąś substancję z butli gazowej
Pewno żadna kobieta specjalnie nie wdycha ale każdemu zdarzają się jakieś wypadki w domu i nie tylko.
Zapytać nie zaszkodzi a przynajmniej powie ci czy masz coś z tym dalej robić.
dzisiaj poraz pierwszy poczulam kopniecie
Gratulacje ;) Cudowne uczucie prawda?

Lilusia moja śpi a ja zaraz jadę do fryzjera zrobić pasemka i lekko podciąć.Mała zostaje na chwilkę z babcia a za niecałą godz tatuś wróci z pracy .

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 14:55

donatka, ja mam termin wg ginka na 10.07, ja wyliczyłam na 12.07 bo cykl miał 30 dni. ale co z tego wyjdzie to same zobaczymy.

dziś na usg dzidzia miała 2,5cm i serduszko ładnie biło. nóżki już odrobinę dłuższe niż ostatnio, bo tydzień temu ledwo je widziałam, a dziś były wyraźne.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 17:05

Hej hej ja wczoraj bylam na usg i sie troche zmartwilam bo wsyztsko jest ok tylko ze Wiktor jakis malutki jest i teraz termin z usg wyszedl na 6 stycznia a wczesniejsze usg pokazywalo nawet na 26 grudnia wiec nie rozumiem. a wiec wazy 2650 g, a z kosci udowej wychodzi mu 33 tydz a reszta z 36 tydz wiec nie wiem czy sie martwic czy to olac... bo porownalam usg z córki jak robilam akurat w tym samym tyg i dniu i roznica miedzy ta koscia udowa byla doslownie 4 mm, czyli klaudia mial 69 mm a Wiktor ma 65 mm, i u Klaudi wychodzilo ze odpowiada to 36 tydz ciazy a u Wiktora 33 tydz wiec nie rozumiem troszke, chyba usg moze klamac prawda?? a poza tym wsyztsko ok nawet buziaczka troszke widzialam:). Ale musze sie oszczedzac wiec jeszcze z 2 tyg chce potrzymac malucha w brzuchu,

Moja Klaudia sie rozchorowala i lezy bylismy u lekarza przeszlam wojne z M ze bierze zwolnienie nanią i juz bo ja nie to ze nie dam rady kolo niej chodzic ale potrzebuje juz pomocy jego i dala nam zwoolnienie do nastepnego piatku i kazala przyjsc jeszcze w piatek po nastepne ze wzgledu tym razem na mnie:)


anade oczywiscie ze uzywam domestosu i niestety nie mam tak dpbrze aknie ktore dziewczyny ze mezczyzni w domu sprzataja i gotuja moj chlop sie poprostu nie nadaje ale przyzwyczailam sie, uzywam domestosu cilit bang w pianie i bardzo skutecznie czysci, w ciazy z corka tez uzywalam zawsze sie tego nawdychalam swinstwa ale nic nam na szczescie nie bylo

tibby ja dzis bylam w mc donald nazarlam sie dobre te jedzenie szkoda ze takie tuczace... p.s widac ze to ciezka praca tam jest tylko ciekawi mnie czy chociaz za dobre pieniadze ona jest??

A ja przestalam sie przejmowac wagą musze podtuczyc Wiktora i juz:P a potem bede myslala o zrzucaniu tego:)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 19:12

A ja przestalam sie przejmowac wagą musze podtuczyc Wiktora i juz:P a potem bede myslala o zrzucaniu tego:)
No tak ale to nie ma znaczenia ile my jemy do tego ile dziecko waży.
chyba usg moze klamac prawda??
Oczywiście .
A lekarz powiedział ci że jest coś nie tak, że powinnaś się martwić?
Mnie usg tez różnie wychodziło, czasem była długa że hooo a potem normalna.Waga jaką pokazało usg była zupełnie inna niż jak się Lili urodziła.
Ja na usg biorę duży margines błędu .A poza tym jeśli lekarz mi mówi że jest coś nie tak to wtedy się zaczynałam martwić,tak to nie myślałam i nie nakręcałam się.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 19:29

moniaA gratulacje pierwszych ruchow.

Ja jestem w drodze do domu. Czeka mnie gotowanie, sprzatanie....
Na szczescie jutro Juz piatek.
Jesli o mnie chodzi to ja jakos wyczulona jestem I boje sie uzywac domestosa.
Kupilam ostatnio ekologiczne srodki czystosci.
3majcie sie

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 19:39

No nie lekarz mowil ze wszystko jest w porzadku tyle ze ja pannikara jestem...

Ja mam apetyt na slodkie ciagnie mnie..mam tendencje do tycia szybko tyje ale tez szybko chudne jak stosuje diety i cwicze a wszystko jest mozliwe jak siechce mimo ze waze 93 juz to mowia ze tego nie widac i ze szczuplej wygladam niz w pierwszej ciazy ktora zakonczylam 87 kg.

Ziolo wspolczuje tylu zajec ja nie wiem czy bym dala rade....

A jakie to ekologiczne srodki sa do czyszczenia bo nie widzialam takich jeszcze...

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 20:37

Jesli o mnie chodzi to ja jakos wyczulona jestem I boje sie uzywac domestosa.
Ja ekologicznych nie mam ale do mycia WC ,wanny,umywalki,płytek ściennych i podłogowych prysznic i wiele wiele innych (prócz drewna) myje octem . Efekt jest cudowny a koszt 1 l to 1 zł więc tanio. Ocet działa też podobno bakteriobójczo więc dla mnie to rewelacyjny produkt .Używamy go u nas w domu od hmmm nie wiem ilu lat ale bardzo dawna.
Używanie typu domestos zauważyłam u innych że po jakimś czasie wyżera ta warstwę ochronna lakierowaną i wtedy brud osiada dużo szybciej i głębiej,z czasem domestos już nie daje rady.zostają zacieki.
Mieszkamy w tym domu przez 12 lat i wanny ubikacje są jak nowe.
A jakie to ekologiczne srodki sa do czyszczenia bo nie widzialam takich jeszcze...
Jak kupowałam w ciąży poprzedniej pieluszki wielorazowe dla Lili które nadal używam i dla następnego dzieciaczka też będę używać to widziałam na tej firmy stronie środki do sprzątania prania itp ekologiczne. Sa one oczywiście droższe.

U nas Mikołaj był późno bo około 17. Wyglądało to tak : mąż położył prezent przed drzwiami wejściowymi i zadzwonił dzwonkiem a Lili na dzwonek reaguje jak płachta na byka,cieszy się ogromnie że ktoś idzie hehe .Poszła ze mną i wzięliśmy paczkę,potem kupa radochy z rozdzierania papieru no i zabawa.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 20:42

ja tam domestosu nie uzywam ja inne srodki do czysczenia uzywam takie mniej smierdzace.

wlasnie skonczylam moje cudenka robic... choineczki sa juz gotowe upiekszone :-) pol dnia z mezem przy nich siedzialam ... mam nadzieje ze rodzince sie spodobaja. w zalacznikach zdjecia do ogladniecia :-)

zmykam sie polozy bo od wczoraj strasznie mnie plecy bola :cry: nie wiem czy z tego siedzenia i robienia choinek czy z powiekszajacego sie brzuszka...

Milej nocki :-)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

06 gru 2012, 20:48

monika moja młodziutka kuzynka robi takie rzeczy i nie raz od niej kupowałam takie ozdoby bo bardzo mi się podobają. Ona lubi to robić a ja chciałam jej dać symboliczne pieniążki bo zbiera sobie na coś .
Bardzo lubie takie ozdoby robione , dla mnie maja one swój klimat i duża wartość.
Dlatego moja choinka nie jest taka idealna równa w jednym kolorze ,tylko jest na niej wszystko a w tym roku to mam w planie poszaleć konkretnie dla Lilusi.

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

07 gru 2012, 09:03

Moni piękne te choinki! Mnie od wczoraj od tych nerwów i stresów boli głowa, zasypiałam z bólem i obudziłam się z bólem.
Byłam u lekarza, mówiłam mu o swoich obawach odnośnie tego wycieku, uspokajał mnie, że skoro nic się mi nie stało, nie miałam zatrucia to i na dziecko tym bardziej to nie wpłynęło. Opowiadał o pacjentce, która podtruła się czadem w ciąży i z dzidziusiem było wszystko dobrze :)
Następna wizyta 3 stycznia - od wtedy już idę na pełne zwolnienie, po wizycie będę miała usg połówkowe. wtedy dowiemy się o płci :) Zawsze mogę podejść do lekarza do szpitala i zrobić usg np przd świętami, ale szczerze jakoś nie czuję potrzeby, chcę się uczyć cierpliwości :) Zresztą powiedziałam, że ja i tak wiem, że będzie dziewczynka! :)
Nadciśnienie jescze wyszże jak ostatnio :( 160/90....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], maximllCeap i 1 gość