kosmetyczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2012, 14:47

o infekcjach intymnych z partnerem?

18 gru 2012, 14:09

hej dziewczyny :) Chialabym zapytac czy uwazacie, ze taki temat jak infekcje intymne tez powinien byc poruszany pomiedzy partnerami? Trafilam ostatnio na tekst, ktory do tego zachęca i to calkiem przekonujących argumentów używają, a jednak nie jestem co do tego przekonana. Jesli o mnie chodzi, trochę krępuje mnie rozmowa o takich rzeczach nawet z lekarzem, a co dopiero z partnerem...? Jakie macie zdanie w tej kwestii?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

19 gru 2012, 21:10

hej dziewczyny :) Chialabym zapytac czy uwazacie, ze taki temat jak infekcje intymne tez powinien byc poruszany pomiedzy partnerami? Trafilam ostatnio na tekst, ktory do tego zachęca i to calkiem przekonujących argumentów używają, a jednak nie jestem co do tego przekonana. Jesli o mnie chodzi, trochę krępuje mnie rozmowa o takich rzeczach nawet z lekarzem, a co dopiero z partnerem...? Jakie macie zdanie w tej kwestii?
a co będzie gdy partner będzie chciał uprawić z tobą sex? powiesz: kochanie nie dziś... głowa mnie boli?
a dwa może być i tak że to partner cię zaraził, albo ty zdążyłaś go zarazić nim objawy zaczęły być u ciebie widoczne. Wtedy leczenie obejmuje dwojga partnerów.
Jeżeli się jest ze sobą to wydaje mi się że nie ma tematu którego nie można byłoby poruszyć z partnerem.

kosmetyczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2012, 14:47

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

21 gru 2012, 09:36

Chyba masz racje :) podobne rzeczy znalazłam tutaj http://kobiecosc.info/kobiece-sprawy/ja ... ?article=5
dlatego pytam, czy to tylko "sytuacja idealna" do której i tak nikt się nie stosuje, czy rzeczywiście kobiety rozmawiają o tym partnerami ;) Ale jak widzę, chyba rzeczywiście trzeba spróbować...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

21 gru 2012, 12:21

Ale jak widzę, chyba rzeczywiście trzeba spróbować...

a jak długo jesteście razem? i ile macie lat?

kosmetyczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2012, 14:47

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

02 sty 2013, 14:07

jestesmy razem prawie rok...

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

03 sty 2013, 11:37

Ja tam ze swoim rozmawiam o wszystkim. Tym bardziej o rzeczach tak poważnych jak zdrowie.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

03 sty 2013, 17:01

jestesmy razem prawie rok...

więc to nie jest znajomość chwilowa, więc tym bardziej wydaje mi się że powinniście rozmawiać o wszystkim.

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

04 sty 2013, 10:43

Też jestem zdania, że trzeba rozmawiać :) Przecież to może tyczyć Was obojga tak jak ktoś wcześniej napisał, więc partner ma prawo wiedzieć co się dzieje. Oswoicie się z tematem i za jakiś czas nie będzie to krępujące :)

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

06 paź 2013, 20:42

Jasne, że o takich rzeczach trzeba rozmawiać. Im wcześniej tym lepiej-aby oduczyć się tego skrępowania przy takich tematach. Zresztą seks uprawiacie razem, więc logiczne że są to rzeczy, które tyczą Was obojga.
Ja ze swoim partnerem praktycznie od razu zaczęłam rozmawiać o takich rzeczach-dzięki temu nie ma między nami tematów tabu.

Ivita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2016, 12:55

Re: o infekcjach intymnych z partnerem?

14 mar 2016, 14:47

Podstawą każdego związku jest szczerość i rozmowa,tym bardziej współżyjąc ze sobą. Partner lub partnerka powinni wiedzieć o naszych problemach zdrowotnych,w tym miejsc intymnych jak wszelkie infekcje. Warto po prostu rozmawiać.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość