jolcia2617
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

03 sty 2013, 22:50

Luty też zima :-) Dziwne,że tak na koniec Cię męczą te wymioty i nudności.Zazwyczaj na początku tak bywa.

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 00:09

Pruedence Gratulacje i Witaj bedzie mi milej, na ktorego lutego masz termin, ja mam na 18 i juz sie obawialam ze teraz zostane sie tu sama na watku nie rozpakowana. A dobrze widze ze to nie pierwsza dzidzia u Ciebie?

jolcia2617serdeczne gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: malutka jest przeslodka, i jaka duza.Duzo zdrowka dla mautkiej zycze i jak najwiecej przespanych nocy dla rodzicow!!

milutka trzymam caly czas kciuki,choc mam nadzieje ze teraz jak pisze to Ty juz tulisz swoje malenstwo w ramionach. I tez Ci sie przyplatalo to nieszczesne przeziebienie na koniec ciazy!! Daj znac jak najszybciej jak u Ciebie.

A u nas była dziś położna. Jaką dietę mi wyłożyła. :ico_szoking: Prawie nic nie jeść,
ja dzis bylam na lekcjach odnosnie karmienia piersia, i wiecie co jestem w szoku,mam wrazenie ze anglia i polska to dwa rozne swiaty... :ico_puknij: otoz..
Wyklad prowadzila starsza doswiadczona polozna ktora specjalizuje sie w karmieniu piersia, powiedziala nam ze podczas karmienia piersia nie musimy byc na zadnej diecie,mozemy jesc wszystko to co jemy normalnie nie ma zadnych zastrzezen, bo przeciez teraz wszystko co teraz jemy nasze malestwa sie tym odzywiaja.
Kilka dni wczesniej na wiosennym watku byl poruszany temat przygotowywania piersi do karmienia, wiec ta polozna powiedziala ze nie ma czegos takiego,oczywiscie mozna sobie ponaciagac sutki jakis miesiac przed porodem,ale jest to zupelnie niepotrzebne.Odpowiednie przylozenie dziecka do piersi powinno byc wystarczajace... no i oczywiscie pokazala nam technike w jaki sposob to zrobic!
Niewiem czy jest taka praktyka u nas w Polsce, ale tu zaraz po porodzie dziecko jest podawane matce na klatke piersiowa,tzw technika cialo do ciala, twierdza ze dziecko powinno byc tak pozostawione przez conajmniej godzine od narodzin, pomaga to w uspokojeniu malenstwa, doprowadzenie temp dziecka do normy tzn jesli porod byl meczocy i dziecko ma za wysoka temp dotyk matki ciala sprawia ze temp sie wyrownuje lub jesli jego temp ciala jest za niska dotyk doprowadzi do wyrownania temp, jesli dziecko jest zestresowane pomoze to w uspokojeniu
Dziecku nie powinno sie podawac smoczka przez pierwsze 3 miesiace, gdyz powoduje to ze dziecko oducza sie ssania piersi?!
Przez pierwsze 6 miesiecy nie powinno sie podawac innego pokarmu anizeli mleko matki ( no chyba ze ktos zdecyduje sie na karmienie butelka) po 6 miesiacach mozna dziecku podawac juz normalne jedzenie takie jakie my jemy, te wszystkie zupki w sloiczkach to tylko reklama i ze jest to wcale niepotrzebne dziecku :ico_puknij: :ico_puknij:
I taka ciekawostka czy wiecie ze zoladek malestwo po urodzeniu ma tylko 7ml pojemnosci?!po 10 dniach powieksza sie do wielkosci pilki do golfa.

Wybaczcie ze was tak zanudzam,bo sie rozpisalam... ale mam teraz metlik w glowie :ico_puknij: :ico_olaboga: mam wrazenie ze to wszystko co slyszalam i o czym czytalam to tylko mity...
I co teraz zrobie jak sie malenstwo narodzi?!! :ico_chory: :ico_chory: ktorej techniki mam sie trzymac?

jolcia2617
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 00:39

:-) Moja malutka to taki głodomór że wcale nic naciągać nie musiałam hi hi.Sama przez te parę dni mnie tak ponaciągała ,że chyba gorzej już być nie może :-)

jolcia2617
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 00:41

:-) :-) Mam nadzieję że milutka też już po wszystkim :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 11:35

martuss, kochana, to, co mówi położna, to w zasadzie prawda. Ja nie naciągałam sutków, bo myślałam, że dam radę. Małody był cycoman i ciągnął w nieskończoność i popękały mi cyce w pół!!!! masakra! ból niesamowity. mi pokazywano jak dostawić małego chyba z raz czy dwa. Jak widać, dla mnie za mało.
Z tym jedzeniem wszystkiego, to trochę moim zdaniem przesadziła. Nie będziesz się przecież rzucała na czekoladę czy truskawki, bo to silne alergeny i na to przyjdzie jeszcze czas. Ja na czas karmienia ze słodyczy jadłam lody smietankowe i tyle. Nawet nie miałam za bardzo ochoty i czasu, bo roboty przy maluchu co niemiara! Tak samo kapusta czy wszelkie inne rośliny strączowe, mocno wzdymające - ostrożnie z tym. Po co ma dzidzia cierpieć. Oczywiście trzeba z czasem próbować jeść "normalne" jedzenie, bo ile można jeść gotowanych warzyw i mięsa. zariowałabyś! ale to nie w wielkich ilościach. stopniowo i z odstępami czasu, by móc zobaczyć, jak dzidzia reaguje na nowe składniki.

co do słoiczków - moje dziecko jadało z nich tylko owoce. zupki miał robione domowe i zajadał aż miło. a te słoikowe nie podchodziły mu w ogóle.
no i fakt, dziecko TYLKO cycowe potrzebuje rozszerzenia diety dopiero po 6miesiącu. U nas jest to samo.
Butlowe dziecię dostaje od 4mca
a cycowe od 6mca.
a z tym przystawianiem ciałko do ciałka, to super sprawa. ja żałowałam, ze nie miałam możliwości przytulenia małego. ale on był siny, więc musieli go zabrać. ale jeśli będziesz mogła spędzić tak z dzieckiem nawet kilkanaście minut, to wiele wam obojgu to da. A i popicie trochę z cycusia tej siary to już wiele daje maluchowi.
No, to się rozpisałam.
Milutka, mam nadzieję, że coś już robią w tym szpitalu, by młody wyszedl jak najszybciej.
pozdrawiam.

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 13:34

..
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 17:16 przez Kasia90, łącznie zmieniany 1 raz.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 16:35

milutka nic nie pisze... ciekawe jak tam u niej :ico_noniewiem:

jolcia2617
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 17:10

:-) Myślę że już po wszystkim i tuli w końcu swoje maleństwo :-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 17:47

:-) Myślę że już po wszystkim i tuli w końcu swoje maleństwo :-)
możliwe ale miała dać znać sms Tibby

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

04 sty 2013, 18:21

milutka napisała na fb, że urodziła :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość