Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Kurs masażu.

04 sty 2013, 08:42

Kilka tygodni temu zarezerwowałam sobie właśnie szkolenie masażu - zaczynam 12 stycznia. Nauka weekendami.
Na spokojnie można po samych szkoleniach pracować w zawodzie, ale zakładając zbieranie praktyki, doświadczenia. Bez tego nie da rady, ale pocieszę was - wszystko przychodzi z czasem.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Kurs masażu.

08 sty 2013, 10:29

A skąd wiesz, skoro dopiero zarezerwowałaś sobie szkolenie? Szkolenia mają sens w przypadku osób, które potrafią samodzielnie pracować, zdobywać wiedzę, doświadczenie. Mogę wiedzieć jaki jest program szkolenia i gdzie się uczysz? Jakaś znana szkoła?

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Kurs masażu.

09 sty 2013, 08:14

Bo moja koleżanka, która pracuje w zawodzie na takich samych zasadach zbierała doświadczenie i się uczyła. Nie ma szkoły kierunkowej, tylko robi szkolenia. Dla salonów/spa itp. średnie znaczenie mają wasze papiery, liczy się to co potraficie. Bo to, że odklepaliście 5 lat studiów nie oznacza, że cokolwiek umiecie.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Kurs masażu.

11 sty 2013, 17:31

Bardzo jestem ciekawa czy w twoim przypadku będzie podobnie. Nie jesteś za bardzo pewna siebie? To, że jej się udało, wcale nie oznacza, że w Twoim przypadku będzie podobnie - zapewniam. Więc daj sobie na luz i nie nastawiaj się na Bóg wie co... Ale oczywiście życzę ci powodzenia.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Kurs masażu.

14 sty 2013, 08:17

Dziwne rzeczy piszesz. Kiedy coś robię to zakładam, że będę to robiła lepiej niż inni, bo do tego w każdym przypadku dążę i jak na razie mnie się to udaje. A czy New nails nauczy mnie masażu, dam znać za jakiś czas. Do szkolenia pozostało trochę czasu, w lutym możecie się spodziewać recenzji. Tylko się przypomnijcie ;-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Kurs masażu.

14 sty 2013, 10:19

choto daj znać. To że podejdziesz rzetelnie do zadania to nie ma co komentować :ico_sorki: ale bardziej mnie zastanawia czy faktycznie po takim kursie, nie mając wyuczonego zawodu jesteś wstanie w obecnych czasach znaleźć pracę.
Dla przykładu potrzebują sekretarkę, księgową.. i jeszcze w moim otoczeniu nie słyszałam żeby ktoś dostał prace nie mając w tym kierunki co najmniej licencjata.
A dopiero praca gdzie w pewien sposób od ciebie zależy zdrowie klienta/pacjenta

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Kurs masażu.

15 sty 2013, 08:18

Wszystkie doskonale wiemy, że studia to pic na wodę. Ten licencjat tak naprawdę nie ma żadnej wartości. Mamy papier, który w żaden sposób nie powiększa naszych umiejętności. Po prostu go mamy i tyle. Zazwyczaj program szkoleń zorganizowany jest tak, aby przekazywać maksimum wiedzy, a nie teorii i wydaje mi się, że dlatego są one wartościowe.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Kurs masażu.

15 sty 2013, 09:45

Wszystkie doskonale wiemy, że studia to pic na wodę. Ten licencjat tak naprawdę nie ma żadnej wartości. Mamy papier, który w żaden sposób nie powiększa naszych umiejętności. Po prostu go mamy i tyle. Zazwyczaj program szkoleń zorganizowany jest tak, aby przekazywać maksimum wiedzy, a nie teorii i wydaje mi się, że dlatego są one wartościowe.
dziewczyno w jakich ty czasach żyjesz?
owszem może i wykształcenie wyższe to teraz nie ma wartości jak kiedyś ale to tylko dla tego że większość osób kończy studia a nie tak jak było że tylko garstka osób.
Przejrzyj ogłoszenia... 90 % ogłoszeń to pracodawcy chcą osoby z wyższym albo osoby studiujące jeszcze. Chyba że masz grupę inwalidzką... A to że zaoferują ci najniższą krajową to już inna sprawa.
Nawet jak chcesz zostać Opiekunką do dziecka to bardzo często rodzice chcą z wykształceniem pedagogicznym

Kursy też mają wartość, ale jako doszkalające a nie jako podstawa wykształcenia.

lilo

Re: Kurs masażu.

15 sty 2013, 10:04

Wszystkie doskonale wiemy, że studia to pic na wodę. Ten licencjat tak naprawdę nie ma żadnej wartości. Mamy papier, który w żaden sposób nie powiększa naszych umiejętności
Nie no - bez przesady. Mam znajomą która skończyła fizjoterapie i jej studia to 50% czasu na uczelni a 50% w szpitalu czy innych praktykach (o ile nie więcej na korzyść praktyk).
Teoria też jest ważna - anatomia, funkcje organizmu, zależności, farmakologia itd.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Kurs masażu.

16 sty 2013, 08:16

Wybrane kierunki owszem, mają wartość, ale studia liczą się przy wybranych stanowiskach. Niedawno na imprezie ze znajomymi mieliśmy fajną rozmowę - pytaliśmy o rozmowy kwalifikacyjne. Nikt nie dostał pytania o studia - pytano o doświadczenie i umiejętności. Większość kierunków studiów to czysta teoria nie związana w żaden sposób z pracą.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości