buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

Re: październik 2010-marzec 2011

17 sty 2013, 23:15

O super, że wątek się rozkręca :ico_brawa_01:
U nas też Adrian mówi juz prawie wszystko, dużo zalapuje od starszej siostrzyczki :ico_brawa_01:
ale jak się odezwie to na pewno będziemy miały sporo do czytania
a to to my (dziewczyny ze styczniówek ) dobrze wiem, jak madziorka wpadała, to zawsze wszystko ze szczegółami było opisane. Ostatnio miałam z nia kontakt jakoś jak się wprowadzali do nowego mieszkanka :ico_noniewiem:
Dziś miałam dzień spotkań z mamuskami z mojego innego forum.
:ico_brawa_01: super, a własnie dziewczyny z kąd jesteście??? Może i nam się udwa zorganizować takie spotkanko???
EC (elimination communication)
ooo a co to???
My też od wakacji mamy spokój z pampkami, ale tak jak Gaga na noc jeszcze zakładamy :ico_sorki:
Są wyrazy które powie bardzo ładnie oraz takie które mówi po swojemu.
u nas jest podobnie :ico_sorki:
no i tyle
w sobote idziemy na zabawe,juz nie moge sie doczekac bo sie pobawimy
potem w lutym tez mamy impreske rodzinna,80-te ur babci mojego męza,wiec impreza z dj
potem w maju komunia
w lipcu wesele kuzynki
co miesiac praktycznie cós....
ale ja sie ciesze,lubie jak cos sie dzieje..
o imprezowo widze :ico_brawa_01: a u mnie okropna ostatnio nuda :(
No to witam i ja
ooooo i kogo ja tu widzę :ico_brawa_01: witaj Kochana :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

Re: październik 2010-marzec 2011

17 sty 2013, 23:45

gaga22 witaj :ico_brawa_01:
jak madziorka wpadała, to zawsze wszystko ze szczegółami było opisane. Ostatnio miałam z nia kontakt jakoś jak się wprowadzali do nowego mieszkanka
ehehehe dokładnie,taka forumowa katarynka :ico_haha_01:
madziorka wiesz,nie obraż się :ico_buziaczki_big:

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

Re: październik 2010-marzec 2011

17 sty 2013, 23:48

ehehehe dokładnie,taka forumowa katarynka
madziorka wiesz,nie obraż się
wydaje mi się, że same dobre rzeczy o niej tu piszemy, więc nie ma co się obrażać :-D

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 10:32

witam serdecznie nową koleżankę
gaga22 super ze do nas dołączyłaś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
rozgość się
:-D

100 lat dal synusia :ico_tort: :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_prezent:
miesiąc młodszy od mojego
bo Piotruś urodził się 18 grudnia i to o godz 0:20 czy 0:25 więc gdyby nie to ze trzeba było go odwracać przy 10 cm rozwarcia to zapewne urodził by sie 17 ;-)
natomiast jest 18 i bardzo sie z tego cieszę bo jak widziałam że jest przed 24 to chciałam aby jeszcze trochę poczekał ;-)

przywitanie juz za mną więc teraz jak to kiedyś starym zwyczajem stawiam dla wszystkich :ico_kawusia: :ico_kawusia: :ico_kawusia:

jeśli chodzi o madziorkę to nie sądzę aby się na cokolwiek obrażała
to jest tak wyluzowana osoba, wydaje mi się również że bezkonfliktowa, że na to co tutaj o niej piszemy zareaguje podobnie jak my albo jeszcze lepiej :-D

Jeśli chodzi o ciastolinę, puzzle i rysowanie u nas równieżjest nr 1
puzzle układa dla 3-5 latków
bardzo je lubi
nawet ostatnio w biedronce (nie chodziłam nigdy do tego sklepu ale stwierdzam ze maja tam niezłe niektóre zabawki dla dzieci i to w przystępnych cenach i dobrej jakości) kupiłam mu z wyprzedaży 3 pudełka puzzli dla dzieci 3-4 lata.
Cena była imponujaca i bardzo zachęcająca - 5 zł za szt więc wzieęlam wszystkie rodzaje jakie były.


Jeśli chodzi o EC to polega to na tym że dziecko od samego początku nie jest uczone do robienia w pieluszkę.
Najpóźniej zaczyna się to do 5 miesiąca życia dziecka
po 5 miesiącu jest to równiez EC ale juz tutaj jest etap odzwyczajania od pieluszki
Reaguje sie na potrzeby dziecka tak samo jak na potrzebę karmienia piersią.
Wydaje sie trudne i na początku faktycznie tak jest bo nie wiesz co i jak.
Ja zaczęłam to sama nie czytając nic na ten temat bo nie wiedziałam że coś takiego jest
Później jak poszukałam chyba po 2-3 miesiącach od stosowania tego u P. to zobaczyłam ze przez to co przechodziłam przechodziło wielu rodzicow.
Błędów mozna było uniknąć gdyby trafiło sie na te informacje wcześniej
No nic przy drugim dziecku już na pewno bedzie łatwo bo wiem co robić a czego nie robic aby ułatwic sobie życie z tym
Dla mnie jest to super
Nie wiem co to jest wycieranie dziecka z kupy.
Kiedys mialam taka sytuację ze zapomniałam o P. aby go wysadzić (przyszłam do koleżanki na plotki, ja zagadałam się z nia a P. poszedł do pokoju jej córki i zaczęli sie bawić, po jakimś czasie przypomniałam sobie ze P. jak szliśmy wołal że chce kupę. niestety kupa juz była w majtakch.
Nie potrafiłam go obsłuzyć
Może to dziwne ale tak było.
Dziecko trzyma i się domaga tego aby je wysadzić ale jak się nie zareaguje to wiadomo że pusci.
Tym bardziej ze zabawił się wy=tedy z jej córka.
Takich wpadek było troche ale to było tak sporadyczne ze z kupą pamiętam tylko taka sytuacje.
siku zdarzało się częściej w majteczkach ale tez sporadycznie.
Ec inaczej nazywa sie Naturalna Higiena Niemowląt lub wychowanie bezpieluchowe.
Co oczywiście nie oznacza ze nie stosuje sie pieluch bo sie stosuje ponieważ wpadki się zdarzają ale tych pieluch czasami nie ma przez kilka dni zurzytych
I ja pieluchowalam wielorazowo.
Nie od początku ale bardzo szybko zaczęłam stosować pieluchy wielorazowe.

żem sie rozpisała o pieluchach i Ec :-)

Dziś P mnie strasznie rozdrażnił rano i o maly wlos nakrzyczałabym na niego i dala klapsa.
Nie krzyczymy na niego, nie stosujemy kar i nie bijemy.
Kiedyś stawialiśmy kilka razy do kata ale zaniechaliśmy tego prawie od razu, bo nie jest to zgodne z naszymi przekonaniami jeśli chodzi o wychowanie dzieci
Staramy się wychowywać zgodnie z naturalną bliskością rodzicielstwa i poszanowaniem praw dziecka.
Ale dziś myślałam ze wyjdę z siebie i się złamię :-)
Teraz siedzi u siebie w pokoju i co jakiś czas mnie nawołuje aby z nim się pobawić.
Jak mnie zdenerwował to powiedziałam mu, że
nie chcę aby tak robił
i nie chcę teraz z nim siedzieć w jednym pokoju za takie zachowanie
jeśli będzie gotowy aby ze mną spędzał czas to może do mnie przyjść bo jestem tutaj dla niego
ale nie chcę aby tak robił
od razu poszedł do swojego pokoju i zaczął się bawić
doskonale wie że źle zrobił i teraz jest grzeczniutki jak aniołek
wołając mnie i zapraszając do zabawy

Dziś muszę zrobić zakupy i nie chce mi się teraz wyjść bo sypie mocno śnieg i obawiam się ze mi zaśnie po drodze
chyba poczekam aż wstanie z popołudniowej drzemki.

jestem z warszawy

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 13:57

to i ja się melduje ,dostałam zaproszenie to jestem.....a co.....:-)

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 13:58

niestety u nas chorobowo ....łącznie ze mną,wiecie mam już dość tej zimy,tak na nią czekałam....a teraz....tylko choróbska.....
mam nadzieje że mnie przyjmiecie... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 14:20

witam Cie bardzo serdecznie i rozgość się
napisz troszkę o sobie
jaką jesteś mamą (chodzi o miesiąc, chyba że chcesz tez cos innego to jak najbardziej ;-) )
skąd pochodzisz
powiedz nam troszkę o dzidziusiu
Życzę Ci aby wszystkie choroby jak najszybciej odeszły

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 14:27

w wielkim skrócie
to mam dwóch łobuzów
Piotrusia ma już 8,5 lat i chodzi do drugiej klasy
Paulinka w marcu teraz będzie miała dwa latka
Ja nie pracuje póki co jestem w domku z dzieciakami
i chyba dopóki mała do przedszkola nie pójdzie to chyba taki układ zostanie

u nas na naszym wątku prawie nikt już nie pisze a szkoda
bo wesoło było ,zmiana forum też sie chyba do tego przyczyniła

a tak swoją drogą to pewnie niektóre z was mnie znają :ico_haha_01: :ico_oczko:

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

Re: październik 2010-marzec 2011

18 sty 2013, 14:37

podejrzewam ze część dziewczyn Cie zna
natomiast ja nie
malo zaglądam na inne dzialy i tematy
czasami sie nie chce
czasami brak czasu
czasami inne powody ;-)
i tak na czasami niech zostanie hehehe

Też mam Piotrusia ale grudniowego 2010 ;-)

W tym roku zapewne pójdzie do przedszkola i chce wrocić do pracy bo jestem na urlopie wychowawczym.
Nie do końca jestem przekonana o powrocie do mojej firmy bo z tego co wiem w zeszłym roku były duże zmiany i z osob które znam zostało niewiele.
Nawet ostatnio z koleżanką (z mojej obecnej a jej już nie obecnej ;-) ) pracy rozmawiałam ze jak bym nie była na wychowawczym to i ze mna by sie pożegnali, bo żegnali (podobno w sposob bardzo nie ładny) z pracownikami z którymi współpracowali powyżej 4 lat (ja do tej grupy sie zaliczam)
Niby mój szef mi powiedział że czekaja na mnie, ale jaka jest prawda to nie wiem.

edit: zmieniłam watek do kwietnia bo marcówki były razem z kwietniem, prawda?

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

Re: październik 2010-kwiecień 2011

18 sty 2013, 17:10

Witam!
Piotrusia ale grudniowego 2010
Adrian jest z 10 styczznia, więc nie jest duża różnica między chłopcami :ico_brawa_01:
ma już 8,5 lat
o to mamy dzieci w podobnym wieku...Ja mam córe co 28 stycznia skończy 8 lat, chodzi do klasy 1
niektóre z was mnie znają
w sumie to ja znam duzo dziewczyn z tego forum, ale pokasowałyście awatarki i podpisy, chociaż suwaczki pozakładajcie, bo tak to będziemy jakoś kojarzyć :ico_sorki:
niestety u nas chorobowo
zdrówka dla wszystkich
nie chodziłam nigdy do tego sklepu
no co Ty przecież to taki słynny i fajny sklep :ico_noniewiem:
Jeśli chodzi o EC
fajne jest to co piszesz, ale jak dla mnie to odpada. Ja wróciłam do pracy jak Adrian skończył 5 miesięcy, i moja mama z nim siedziała...to EC to czasochłonne i trzeba dużo temu czasu i poświęcenia, a nie mogłam tego od mamy wymagać, dość, że z nim siedziała :ico_sorki: ...ale i tak nie mam co narzekać, bo młody szybko załapał i jak tylko skończył półtorej roczku to już wołał :ico_sorki:
Nie krzyczymy na niego, nie stosujemy kar i nie bijemy.
ja jednak uważam, że czasem trzeba ukarać, żeby dziecko wiedziało, że źle zrobilo :ico_noniewiem:

Ja dziś bylam z Aduśkiem na bilansie dwulatka. Waży 13600 i ma 93cm. Mamy skierowanie do chirurga, bo mu wędrują jąderka jeszcze :ico_noniewiem:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości