moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

22 sty 2013, 23:41

w sumie masz rację... ale :ico_oczko:
u nas jest grupa łączona 5 i 6 latki razem z racji tego że jest tyle dzieciaków i akurat córka koleżanki która wcześniej nie chodziła do przedszkola, trafiła do tej grupy. Powiem szczerze że ja sama się zastanawiałam jak ona tam się odnajdzie bo nawet w porównaniu do mojej Martyny była dużo do tyłu. Efekt jest taki że radzi sobie bardzo dobrze i teraz jej mama zastanawia się czy od września nie dać jej już do szkoły do pierwszej klasy. bo mają wybór, albo zostaje w przedszkolu jeszcze raz w grupie 6 latków.
Ja swoją zostawiam jeszcze w przedszkolu, nie daję jej do szkoły.
Więc na dobrą sprawę macie jeszcze rok. chyba że ty od września chcesz syna dać do pierwszej klasy

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

Re: Dzieciaczki 2007

22 sty 2013, 23:54

nie, chce dac do zerówki ale zerówka szkolna i grupa przygotowawcza przedszkolna maja nieco inne programy. Ten przedszkolny jest bardziej podobny do pieciolatków. Podstawa programowa jest dla nich jedna tylko przedszkola te lepiej zorganizowane wybieraja rózne programy w grupie III i IV bo inaczej by się dzieciom tym co zostaja w przedszkolu na kolejny rok mege nudziło. Ale treści niestety są takie same. Nasze dzieci jako ostatnie beda miały szanse chodzic do IV grupy przedszkolnej, obowiązek zostaje przeniesiony na szkołe stąd niedoorganizowanie a nie opłaca się im zbytnio tego zmieniac na jeden rok, zwłaszcza, ze taka zmiana trwa ok 1,5 roku od pomyslu do całkowitego wdrożenia. Poza tym jest to tez celowa działalnosc mająca na celu skłonienie rodziców do wybierania jednak szkoły zamiast przedszkola

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

23 sty 2013, 11:19

kilolek to skoro Kuba tyle czasu w domu jest,to możesz z nim też posiedzieć i mu poczytać czy poćwiczyć liczenie itp,tym bardziej ze chyba się na tym znasz skoro tyle piszesz na ten temat :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

Re: Dzieciaczki 2007

23 sty 2013, 21:28

nie chciałam się wymądrzac, nie o to mi chodziło.
Moglabym jakbym wiedziała konkretnie co ale nie oszukujmy się ja z zapaleniem płuc i 3 dzieci chorych to nie Hawaje. Ćwiczymy codziennie po trochu ale po omacku. W teście semestalnym wypadł słabo. Mam na mysli test gotowości szkolnej. Był przedostatni.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Dzieciaczki 2007

23 sty 2013, 21:48

Test gotowości szkolnej?! Jaaaa, nic o czymś takim nie wiem :ico_szoking:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

Re: Dzieciaczki 2007

23 sty 2013, 22:12

Niestety dziewczyny my o wielu sprawach nie wiemy, bo nas o wszystkim nie informują choćby z założenia ,ze wielu rodziców to laicy
Kilolek myśle jednak,ze to ze Kuba ma szanse jeszcze na zerówke a nie peirwszą klase jest dla niego dobrem i powoli przy twojej pomocy nadrobi zaległości.
Wiesz ja w swoim życiu tez miałam taka polonistkę która za wszelką cene chciała mi udowodnić ze jestem nieudacznikiem i z polskim nie dam rady.Owszem byłam i jestem dyslektykiem, co widać w moich postach. Jak zaczełam kłamać,ze chodze na korepetycje to od razu zaczełam dostawć lepsze oceny- taka smutna rzeczywistość

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

23 sty 2013, 22:22

Test gotowości szkolnej?! Jaaaa, nic o czymś takim nie wiem :ico_szoking:
nie mieliście diagnozy dziecka? Na początku roku Pani wydawała opinię o dziecku i teraz po półroczu ponownie wydaje opinię. U nas kazdy rodzic przychodził teraz indywidualnie do wychowawcy i ona mówiła na co zwrócić uwagę. Z czym sobie dziecko radzi a z czym nie.
A test gotowości robią ale w grupie 6 latków, bo te dzieci od września idą już do szkoły.
a nasze nie idą, chyba że ktoś chce to może posłać wcześniej

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

24 sty 2013, 11:58

nie chciałam się wymądrzac, nie o to mi chodziło.
W teście semestalnym wypadł słabo. Mam na mysli test gotowości szkolnej. Był przedostatni.
ja nie mówię,że się wymądrzasz :ico_sorki: dobrze,że piszesz o tych sprawach bo jak widać nie wszyscy o wszystkim wiedzą
nie chciałam abyś to odebrała jako atak :ico_sorki:
i jeszcze jakiś test miał? ja myślałam,że to w grupach 6-latków jest :ico_noniewiem:
nie mieliście diagnozy dziecka? Na początku roku Pani wydawała opinię o dziecku i teraz po półroczu ponownie wydaje opinię. U nas kazdy rodzic przychodził teraz indywidualnie do wychowawcy i ona mówiła na co zwrócić uwagę. Z czym sobie dziecko radzi a z czym nie.
u nas nic takiego do tej pory nie było

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Dzieciaczki 2007

24 sty 2013, 13:04

No, niestety, nie mieliśmy żadnej diagnozy :ico_noniewiem:

Hmmm.... zresztą, ja sobie wyobrażałam,że skoro dzieci mogą iść do szkoły jako 6-latki to może trzeba to zgłosić w przedszkolu i może wtedy coś panie działają z takim dzieckiem, hmmm....

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

24 sty 2013, 19:39

No, niestety, nie mieliśmy żadnej diagnozy :ico_noniewiem:

Hmmm.... zresztą, ja sobie wyobrażałam,że skoro dzieci mogą iść do szkoły jako 6-latki to może trzeba to zgłosić w przedszkolu i może wtedy coś panie działają z takim dzieckiem, hmmm....
Pod koniec tego roku będziesz informować czy dziecko zostaje w przedszkolu czy idzie do szkoły i wtedy jest wydawana diagnoza dziecka. Z doświadczenia wiem że jak zostawiasz dziecko to panie się nie spieszą z taką diagnozą, mówią ustnie co i jak, chyba że chcesz zabrać dziecko do szkoły to dostajesz pisemną diagnozę

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość