Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 23:15

Madleine jak ci zazdroszcze sama bym chciala uslyszec takie nieswiadome mama. U nas najczesciej slychac "nie" i czasami jakby jej sie tata wyrywalo. ale to sie domyslamy poki co.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

27 sty 2013, 23:31

Madleine :ico_brawa_01: dla Marcinka...pękasz z dumy, co?
Ja też mam cichą nadzieję, że chociaż Tymek pierwsze powie Mama a nie Tata jak jego siostra :ico_sorki:
Póki co namiętnie powtarza "bu-ba" a jak mu mówię że ma powtarzać "ma-ma" to się śmieje :ico_haha_01:
Może Tymkowi sie zaczał lęk separacyjny?
Eeeee? Kurcze nie wiem...prędzej wdaje mi się że wziął mnie w rozum :ico_noniewiem:
Jak to mój brat podsumował ja mam jeden problem...jestem za miękka i moje dzieci są cwańsze ode mnie :ico_nerwusek:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 10:19

Witam porannie :-)

Moja pierworodna poszła do p-la. Dziś pierwszy dzień zostaje na leżakowaniu :ico_szoking:
Chyba bardziej to przeżywam niż ona :ico_olaboga:
Już nawet napisałam SMSa do przedszkolanki że jestem pod tel i w razie czego ma dzwonić :ico_noniewiem:

Tymek po ciężkim zasypianiu obudził się dopiero przed 2 na jedzonko , napił się i tak zaczął kaszleć że zwymiotował :ico_olaboga:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 11:36

U nas okropna nocka:( marysia zjadla tylko wieczorem obudzila sie o 22:40 i prawie do 2 nie spala- marudzila, stekala, jesc nie chciala- dalam jej czopek nic nie pomogl. Pozniej taka byla marudna ze zaczelam sie martwic ze cos ja boli - dalam troche paracetamolu i usnela po jakis 20 min . Pozniej o 3:30 obudzila sie chcialam jej dac cyca a ona w placz....w koncu zlapa cos possala. Pozniej o 4:30 ta sama sytuacja. Obudzila sie pozniej o 8 ale non stop sie wiercila, plakal przez sen - dopiero teraz zjadla 80 ml mleka cyca nie chce i z butelka tez problem:( Caly czas marudzi nie do wytrzymania to:(

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 12:03

U nas tez srednio.nocka w miare ale od rana maly jest okropny.marudzi,zlosci sir, krzyczy i nic mu sie nie podoba.jak czyscilam mu nosek to zaczal tak straszliwie plakac ze przez godzine nie moglam go uspokoic.dalam mu czopek i teraz zasnal na mnie a ja pisze z komorki....
a nad ranem tak sie rozgadal ze bylo tylko"baba i mama":-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 12:33

Madleine wielkie brawa dla Marcinka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a mi się chyba kolejna niemowa szykuje :-D jak wcześniej to Maksio gadał często samogłoski tak sylaby to bardzo rzadko. Tomek tak samo z tym że teraz Tomkowi buzia się w ogóle nie zamyka on sam gada do siebie jak nie ma do kogo :-D

Mamusia a nie wprowadzałaś czegoś nowego? Może jakaś choroba lub zęby? Ja powiem wam nie będę już bagatelizowała tego nocnego nie spania Maksia bo jednak coś mu dolegało.

Gosia współczuję bardzo. Ale wiesz ta Twoja niania kumata jest na pewno da sobie radę :ico_sorki: ja Maksia też tylko przy cycku usypiam a moja mama bez problemu go sama usypia, nawet Paweł dał radę :-D Więc myślę że nie będzie problemu ona już go sobie fajnie ustawi. Tylko żeby to mleko zaczął pić :ico_sorki: :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 12:36

a zapomniałam byliśmy u lekarki i jeszcze 4 zastrzyki dodała :ico_placzek: ale to już mamy nie przychodzić na kontrolę.
8 lutego mamy szczepienie przeciwko żółtaczce i wtedy na pneumokoki będę szczepiła. Spytałam się dzisiaj lekarki dlaczego tak teraz poleca te pneumokoki a z Tomkiem ani nie polecała ani nie odradzała. A ona że wtedy to było dopiero początek nie wiadomo co i jak a teraz już widać że jednak dużo dobrego ta szczepionka robi, dzieci mniej chorują na gardło, płuca, uszy.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 12:37

Biorąc pod uwagę że na obecną chorobę Maksia wydałam 200zł to te pneumokoki wcale tak drogo nie wychodzą.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 12:47

My dzis popoludniu mamy miec szczepienie i tez sie dowiem coz tymi pneumokokami bo tez chcemy szczepic.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

28 sty 2013, 13:00

Biorąc pod uwagę że na obecną chorobę Maksia wydałam 200zł to te pneumokoki wcale tak drogo nie wychodzą.
No rzeczywiście tak jest. Ja miałam szczepić Jolę we wakacje ze wzgl. na p-le ale w końcu odpuściłam. Teraz zaczynam myśleć o szczepieniu dla niej i małego :ico_noniewiem: Do 3 lat można... wtedy jest tylko 1 dawka.
a nad ranem tak sie rozgadal ze bylo tylko"baba i mama":-)
Zazdroszczę... ja też chcę już słyszeć mama :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Mamusia a poobserwuj kupki małej. Miałam taką sytuację z Jolką jak miała 6 mieś. Lekarka kazała spróbować dokarmiać zwykłym mlekiem modyf. bo wcześniej była dokarmiana nutramigenem. No i okazało się że alergia nie minęła jeszcze. Mała straciła apetyt, kręciła się przy piersi, z butelki wypiła ale też niewiele no i ogólnie bardzo markotna była. Po dobrym tygodniu doszły śluzowate kupki a to świadczyło o tym, że to mleko modyf. ją męczyło i musiała mieć ciągłe pobolewanie brzuszka. Niestety skutki takie widoczne nie pojawiają się od razu bo niemowlę nie powie Ci że je brzuszek boli. Odrzuciła wtedy też pierś... odciągałam jej mleko i podawałam w butelce jeszcze przez 2 mieś., potem do ponad 2 roku życia była już na nutramigenie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość