barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

Re: Dzieciaczki 2007

25 sty 2013, 22:06

Nie dziewczyny nie daje Oli do szkoły. Wbrew opini z przedszkola uważa,ze Ola jest niedojrzała do szkoły pod względem emocjonalnym.Owszem ma dni ze jej prace mozna stawiać na wystawach,jednak nie jeden raz wpadała mi w histerie bo według niej ten rysunek nie jest piekny, ta literka jej nie wyszła.Zabiera sie czasem za zadania z byt trudne dla niej i nie da sobie wyperswadować ,ze tak jeszcze nie potrafi.Wiem,ze takie dzieci mają w szkole poźniej wiele problemów. Tak na prawde to ona co dopiero skończyła pieć lat


Paulina z takim typem rodziców jak Twój to trzeba poprostu jasno stawiać sprawy i mówić co się oczekuje. Zycie mnie nauczyła ,zeby nie czekać na to ,ze ktoś zauważy twoje potrzeby ,tylko dość jasno je komunikować. Ja mam dość wredną teściowa,ale z dziećmi mi zawsze zostanie

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

Re: Dzieciaczki 2007

26 sty 2013, 00:09

Mika idzie do szkoły od sierpnia , i w sumie mam duży problem. Bo mieszkamy za granicą a Ona nie zna języka :( Chodzi od sierpnia do zerówki ale tak się zablokowała , niby rozumie coś , niby w domu coś mówi ale przedszkolanki mówią że jest bardzo uparta że nie wykonuje prac , ze się stawia i nie chce nic mówić , że nieraz cały dzień się nie odezwie :( Jestem załamana :(

W szkole była jeden dzień , taki dzień by poznać panią i dzieci z grupy i była bardzo zadowolona próbowała rozmawiać z panią nauczycielką , bawiła się , robiła wszystko co karzą. Jednak i tak jestem przerażona. Wydaje mi się że ta zerówka jest dla niej traumatycznym przeżyciem :(

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

26 sty 2013, 12:09

Iza@ a gdzie mieszkacie? Nie ma możliwości aby dać jej do szkoły polskiej? Mam znajomych którzy mieszkają w anglii i tak właśnie posyłają dzieci, albo do szkół dwujęzycznych

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

Re: Dzieciaczki 2007

27 sty 2013, 14:36

Niestety nie ma tutaj za bardzo takich zerówek , przynajmniej jak pytaliśmy to każdy zaprzeczał i każdy też radził że powinna od razu na głęboką wodę. Mieszkamy w Niemczech od prawie roku. Mam wielką nadzieje że w szkole będzie bardziej otwarta i chętniej będzie chodzić bo do zerówki prawie ze z płaczem. Codziennie po powrocie opowiada co się działo i prawie nigdy nie jest zadowolona :( Stawiają ją do konta jak nie chce wykonywać prac a ja nie wiem jak mam już jej tłumaczyć że musi słuchać p.przedszkolanki ze ma robić to co inne dzieci. Jest taka uparta :( Na początku lutego mamy rozmowę z dyrektorem chce żeby przedszkolanki było bardziej dla niej wyrozumiałe , bo jest jej ciężko . W Polsce dwa lata chodziła do przedszkola miała tam grupę koleżanek świetnie się bawiła lubiła tam chodzić a tu taka zmiana. Bardzo tęskni za przedszkolem w Polsce i za rozmową w ojczystym języku z dziećmi.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

27 sty 2013, 17:25

Iza@ czyli na to wychodzi że twoja już teraz chodzi do zerówki, a w Polsce to by chodziła jeszcze do grupy 5-cio latków
Nie którym dzieciakom trudno jest się odnaleźć a dopiero gdy nie rozumieją kto co do niech mówi. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

Re: Dzieciaczki 2007

27 sty 2013, 22:02

No właśnie i to jest problem bo dość ze zmiana miejsca zamieszkania , nowy dom , nowe otoczenie nowa zerówka to jeszcze nie rozumie co ludzie do niej mówią. Czasami zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy z tym wyjazdem , pocieszam się tylko że może to minie i polubi mieszkanie w Niemczech bo ja na razie dzień w dzień mówi ze Ona chce do Polski :(

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

27 sty 2013, 22:11

bo ja na razie dzień w dzień mówi ze Ona chce do Polski :(
może ona właśnie w ten sposób się Wam buntuje. Może wydaje się jej że jak będzie tak zachowywac się w szkole to wrócicie do Polski.
Ciężką macie przeprawę. Wiek 6 lat to trudny czas dla dziecka

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

28 sty 2013, 10:41

hejka

dzisiaj Hania do pkola wreszcie,a ja tylko trochę na forum i potem sprzątanko
bo przez te 2 tyg Hania tyle rysunków nabazgrała,że wszędzie mi się kartki walają i powywalam część,a część schowam jej do teczki żeby nie marudziła,że wszystko wyrzuciłam
wczoraj z wrażenia chyba spać nie mogła bo zasnęła dopiero przed 23,ale po 7 sama się obudziła już
wreszcie pół dnia spokoju

Iza@ nie wiem co ci doradzić,bardzo ciężka sprawa :ico_sorki: chyba tylko przeczekać i starać się jej tłumaczyć,serio nie wiem :ico_sorki:
dlatego ja właśnie teraz już bym się nie zdecydowała na wyjazd z Hanią za granicę,Miluś jeszcze mała to by jej tam bez różnicy było,ale Hania już swoje rozumie i pewnie byłoby podobnie

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

28 sty 2013, 11:12

dlatego ja właśnie teraz już bym się nie zdecydowała na wyjazd z Hanią za granicę,Miluś jeszcze mała to by jej tam bez różnicy było,ale Hania już swoje rozumie i pewnie byłoby podobnie
a mnie się wydaje że Milusia też by już widziała różnicę.
moja kolezanka wyjechała z córką 5-cio letnią i 2-letnią i właśnie z tą młodzą miała problemy. Starsza się szybko zaklimatyzowała

Dziś rozmawiałam z panią dyrektor i zmieniam Martynie umowę. Bedzie w przedszkolu od 8 do 13

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

Re: Dzieciaczki 2007

28 sty 2013, 15:34

Możliwe że Mika myśli że w ten sposób coś z działa. Staram się codziennie z nią rozmawiać ale Ona się tak buntuje :(


aniawlkp86- ja też tak zawsze robię , część wyrzucam a reszta do teczki i to jeszcze tak by Mika nie widziała bo inaczej awantura :) Wszystkie rysunki są cenne :) A jeszcze teraz będzie większy problem bo zaraz ma urodziny i Ona sobie zażyczyła prawdziwa sztalugę także to już nie będą kartki a płótna a ich już do teczki nie upchnę :)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość