Pauli
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:59

Re: Zimówki 2012\2013 :)

30 sty 2013, 18:12

a nie będzie jej zimno ?? ciężko mi jest nagrzać pokój do 25 stopni ...jaką macie temp w pokoju podczas kąpieli ?
dziękuję !!!!

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Zimówki 2012\2013 :)

30 sty 2013, 18:45

No ja juz 3 dzien z biegunka z rana wstaje,i na dodatek tak jakby zoladek mnie boli :ico_sorki:
czekamy na dalszy przepieg wydazen!!torbe mam spakowana- wreszcie,ale jeszcze musze przescieradelka do lozeczka i kocyki poprasowac,bo to jako ostatnie pralam,wiec moze jak to zrobie to juz sie cos zacznie dziac?!
Staram sie wszystko na bierzaco robic w domu,zeby nie bylo balaganu,chociaz wiem ze moj kochany S tez spokojnie nam pomoze ale nie chcialabym zbyt wiele dla niego zostawiac.
Widze ze on tez juz sie nie moze doczekac,co chwile do mnie dzwoni z pracy i sprawdza czy wszystko jest ok,kochany moj.
A co do rozwarcia to naprawde wydaje mi sie ze tam sie robi,bo mnie okropnie boli,w piatek mam wizyte u poloznej,moze juz wtedy sie zainteresuje zeby sprawdzic??!!

Viomil :ico_tort: :ico_tort: dla Danielka za skonczony 6 tydzien,niech dalej rosnie zdrowo. Daj jakies zdjecia jak bedziesz miala chwilke.
4 razy zwymiotowała.
a karmisz piesia czy butelka?moze cos jej zaszkodzilo.

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy ktoras z Was sterylyzowala buletki dla dziecka przez gotowanie? jesli tak to na jak dlugo trzeba wlozyc do wody i gotowac,czy to tylko wklada sie do wrzatku i zostawia na jakas chwile? Chcialabym wysterylizowac buteleczke i smoczki,mam tabletki do tego ale po raz pierwszy chcialabym wygotowac.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 10:40

Pauli, z tym nagrzaniem, to nie pomoge, bo my trafiliśmy na wiosnę i wieczory ciepłe były, więc nie było problemu. U nas problemu z kąpielą nie było. Tylko pierwsze dwa razy. Potem pasowało wszystko. A spróbuj jak leży na pleckach nakryć ją tetrą i polewaj ciepłą wodą i mów do niej. Może faktycznie jej za zimno... A jakbyście się przenieśli do łazienki?

Ja butelek nie wyparzałam. Znaczy nie gotowałam ich w garnku jakoś. Myłam normalnie pod wodą, a zaś wlewałam na chwilę wrzątek. Smoczki i nakrętki wsadzałam na jakis czas do miski i zalewałam wrzątkiem. I tyle.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 10:53

a jeszcze pytanie...bo my raz użylismy tę gąbke..i ona pływała w tej wanience...kładziecie maleństwo na tej gąbce ??? czy tyle wody nalewacie żeby nie pływała?tylko wtedy mało wody jest w wanience.............zauważyliśmy że jak brzuszkiem do wody to jej się nawet podoba...nie wiem czy nie zaczynać kąpieli właśnie brzuszkiem....
my wlewaliśmy tyle wody jak pisze viomil29. Tylko robiliśmy tak że wcześniej wlewalam ciepłą wodę wkładałam gabke, i nasączałam ją tak żeby gąbka nasiąkła ciepłą wodą i dolewałam wodę.
Jak lubi na brzuszku to zaczynajcie właśnie od takiej pozycji.
a nie będzie jej zimno ?? ciężko mi jest nagrzać pokój do 25 stopni ...jaką macie temp w pokoju podczas kąpieli ?
dziękuję !!!!
nasza też zimowa dziewczyna i my ją kapaliśmy w kuchni. Zamykałam drzwi nagrzewałam pomieszczenie, ale niezbyt dużo.

martuss ja też zaglądam i śledzę jak u ciebie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 11:19

martuss, trzymam kciuki za ciebie i twoje rozwarcie (ale zabrzmiało, co? ;D ) oby rosło. a może poproś położną żeby cię zbadała i powiedziała czy coś się dzieje. będziesz spokojniejsza.

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 13:46

Witajcie,
Dziekuje dziewczynki za wspieranie :ico_buziaczki_big:

My nadal w calosci!!
Dzis juz zrobilismy :ico_prasowanko: poscieralam kurze, odkurzanie zostawie sobie na jutro,bo mnie juz bardzo plecki bola.

I wiecie powiem Wam ze malenstwo jest bardzo nisko bo jak sie kreci to tak mi wierci tam na dole, no i kolejny dzien rozpoczelam tez biegunka, a wczoraj wieczorem bardzo zle sie czulam tzn mialam straszna zgage juz myslalam ze zwymiotuje,nie moglam sobie miejsca znalezc,dopiero jak moj maz wrocil z pracy jakos sie zajelam czym innym i powoli mi przeszlo,i oczywiscie o polnocy bylam taka glodna ze musialam zjesc,ale zadowolilam sie bananem i jablkiem!! :-D
Nigdy w zyciu nie mialam zgagi,teraz juz wiem co to znaczy!
Tibby wiesz moze to dory pomysl,ja jej jutro zapytam i powiem jej wogole ze mnie krocze boli,zobaczymy co zrobi.
wczoraj caly dzien mialam bole brzucha,tak jak na miesiaczke,ale bardzo nieregularne,no i wczoraj wieczorem posiedzialam na pilce ponad godzine,maz mi plecki pomasowal bo bardzo bolaly,jak sie ma cos dziac to niech sie dzieje :ico_sorki:
Juz tak bardzo bym chciala przytulic ta moja kruszynke!!!chociaz wiem ze jeszcze kazdy dzien w moim brzuszku to lepiej dla malenstwa.
Ide sobie teraz polezec bo nogi znow spuchniete :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Pauli
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 cze 2012, 14:59

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 14:02

martuss to masz symptomy przepowiadające :) skurcz na początku boli właśnie jak ból miesiączki...ja też trzymam za Was kciuki!!!no i za rozwarcie :D

wczoraj kapalismy Młodą...było lepiej niż zwykle....sami musimy dojść do tego chyba, co jej będzie odpowiadać....z mężem się poprztykałam wczoraj przed kąpielą....ale Młoda nas rozweseliła uśmiechem i pop jedzonku poszła się kąpać...trochę popłakała ale było lepiej...przy pielęgnacji płacze....ale trzeba mieć dużo cierpliwości...mam nadzieję że przyjdzie taki dzień gdzie Młoda polubi kąpiele i pięlegnacje i ubieranie :)
może taką ma naturę :)
dziękuję Wam dziewczyny za wszelkie rady...gąbkę użyłam i mąż nalał wody mniej więcej jak mówicie...a wcześniej to skrytykował :P
wiem jedno, że nie mogę jej wybudzać jak spi specjalnie na kąpiel..po prostu jak się obudzi będzie wyspana...dam cycka - będzie najedzona i po beknięciu i kilku minutach będziemy ją kąpać ....zobaczymy ...

Tibby jak u Was? rośniecie ? kiedy będzie wiadomo czy chłopak czy dziewczyna ??
jak Tobiaszek ???

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 14:25

Pauli, Tobiko rośnie jak na drożdżach :) Powoli zaczyna w końcu wydawać dźwięki podobne do normalnej mowy, a nie swoje kosmiczne bubu baba ;D pieluch używamy tlyko do spania i na ew. dalekie wyjścia, a reszta idzie na nocnik :) A od marca lecimy zapisywać go do przedszkola.
A z bobkiem to nie wiem kiedy będzie wiadomo. Wizytujemy na usg za równy tydzień - 07.02 więc zobaczymy. Może wtedy. Trzymaj kciuki za dziewuszka, choć mi się zdaje, że będzie drugi chłopak :P

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 18:52

że nie mogę jej wybudzać jak spi specjalnie na kąpiel..po prostu jak się obudzi będzie wyspana...dam cycka - będzie najedzona i po bekięciu i kilku minutach będziemy ją kąpać ....zobaczymy ...
a o której wy ją kąpiecie?

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

31 sty 2013, 19:33

Pauli, wiesz w czym może być problem? Ona wam po każdym cycku (kazdej porcji) idzie spać?
Jak tak, to masz chyba odpowiedź - ja Tobika przed kąpielą broń boże nie karmiłam. Uczyłam tak, że najpierw kąpiel, potem kremowanko-masowanko ciała, ubieranie się i cycor na dobranoc i szedł mi spać. Może ona myśli, że po cycku pójdzie dalej w najlepsze w kimono a tu matka z ojcem rozbierają i kąpią i ziębią :D
No i koniecznie miał kąpiel o 19. Do dziś tak jest, chyba, że latem przedłużamy do 19:30 bo jestesmy na dworze itp. Ale nie zawsze. Dziecko musi mieć stałe godziny kąpieli, posiłków itp. Nauczy się. Wiem, że z początku może wyć jak szalona. Ale wam taka szkoła dobrze zrobi. Mała się nauczy i wejdzie w taką rutynę i będzie spokojniejsza. Będzie wiedziała co ją teraz czeka.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość