emisia8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:14

Jak zachęcić malucha do jedzenia

17 sty 2013, 12:01

Nie wiem czy w PL dostępne są takie rzeczy, ale znalazłam ciekawe "zachęty" dla niejadków. Sama próbowałam już układać obrazki z jedzenia, ale tutaj nie trzeba właściwie nic robić. Tylko pozostaje pytanie czy dziecko będzie rzeczywiście jadło czy tylko się bawiło :) Widelec samolocik albo buźki, na których można tworzyć zarost, włosy itp

Agnieszka1985
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2012, 14:21

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

04 lut 2013, 10:36

Nie wiem czy w PL dostępne są takie rzeczy, ale znalazłam ciekawe "zachęty" dla niejadków. Sama próbowałam już układać obrazki z jedzenia, ale tutaj nie trzeba właściwie nic robić. Tylko pozostaje pytanie czy dziecko będzie rzeczywiście jadło czy tylko się bawiło :) Widelec samolocik albo buźki, na których można tworzyć zarost, włosy itp

Super pomysł!:)
Spróbuję znaleźć w Polsce:)... też mam obawy odnośnie zabawy, zamiest jedzienia, ale w świetle niejedzienia przez moje dziecko spróbuję chyba wszytkiego:P

Awatar użytkownika
MmartaA
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2013, 16:10

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

25 lut 2013, 20:34

U nas sprawdziło się wspólne przygotowanie posiłków :) odkąd nauczyłam mała robić samodzielnie kanapki je aż jej się uszy trzęsą :P a jaką ma radość jak może mi zrobić ;) przy obiedzie też mi pomaga (oczywiście wszystko pod moim czujnym okiem ;) )

LenaMama
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:17

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

22 mar 2013, 12:34

Pomysł ciekawy z tym tostem ;) ja tak jak MmartaA wspólnie z dzieciakami robię kanapki. Kiedy nakładają sobie na talerz same lub coś tworzą rozwijają jakieś umiejętności abstrakcyjnego myślenia, a przy okazji wiedzą co jedzą - nie ma później pytań: "Mamo a co to jest? - ja tego nie chcem" :)

koalka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2013, 14:51

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

29 mar 2013, 15:46

Moja córcia raczej nie wybrzydza podczas jedzenia, chociaż faktem jest, iż niestety ale prawie zawsze musi mieć dodatkowe zajęcie. Tzn, jeszcze ja ją karmię łyżeczką (ma 1,5 roku) i wtedy ona ogląda jakąś książkę, a jak sama je (np.chrupki, czy ciastka, albo banana) z miseczki to samo to jest dla niej zajęciem i nie potrzebuje innych urozmaiceń. Tylko później cała jest wysmarowana tym jedzeniem, :-D ale co poradzić - dziecko też musi się nauczyć jeść samo. :-)

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

07 lip 2013, 13:33

Wspólne gotowanie to jest to. Może jeszcze nie gotowanie co przyrządzanie posiłków. Dziecko wtedy się angażuje. I kolorowo musi być. My często robimy zwierzaczki z kanapek.

MagdalenaF
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2013, 09:31

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

14 sie 2013, 09:59

Wspólne przygotowywanie posiłków faktycznie wzmaga apetyt. W aptekach sa równiez różne specyfiki dla niejadkow - choc osobiscie polecam po prostu nie katowac dziecka konkretnymi godzinami - dziecko tak naprawdę samo wie czego potrzebuje - jesli nie ma problemów zdrowotnych to najlepiej pozostawic dziecko i zaobserwowac kiedy nachodzi go ochota na jedzenie i nie przepajac ich soczkami ;-) bo to wypełnia żolądek a nic nie wnosi;-(

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Jak zachęcić malucha do jedzenia

28 sie 2013, 14:44

Moim zdaniem dużą rolę odgrywa tutaj dobra i urozmaicona dieta dla naszych maluszków, nikt nie lubi zbytniej monotonii,pamiętajmy o tym przygotowując posiłki.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość