Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

28 cze 2009, 19:07

Ja mam podobnie i się zastanawiam czy do dziecinnego pokoju wykładziny nie położyć, zawsze to cieplej zimą jak dzieci bawią się na podłodze :-) Chciałabym cos kolorowego, możne jakieś ulice, tylko przeraża mnie jej czyszczenie. Ciekawe jak się sprawdzają w użyciu, możne któraś z Was tak ma?

Awatar użytkownika
Goldkiss
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:34

03 lis 2009, 00:18

Fajna sprawa te dziecięce wykładziny :) Strasznie mi się podobają. Siostrzenica ma jakieś takie śmieszne wzorki i wykorzystuje je jako plac zabaw dla misiów i lalek ;)
A czyszczenie no to cóż, dobry odkurzacz, najlepiej piorący i nie ma problemu :) Z tego co wiem, to siostra pierze tak raz na 2-3 miesiące, bo mała już śmiga po mieszkaniu, więc woli dmuchać na zimne... A tak to tylko regularne odkurzanie :)

spitfire666
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2010, 17:55

DYWANY NA ZAMÓWIENIE

07 mar 2010, 17:58

Znudziła Ci się podłoga? Szukasz jakiegoś fajnego rozwiązania, które ożywi Twój pokój? Proponuję ciekawe rozwiązanie - dywany hand-made. Można sobie zamówić dywan o dowolnym kształcie, wielkości i wzorze.

Dobór kolorów do każdego dywanu jest indywidualny, stąd każdy dywan jest niepowtarzalny.

Firmę, która robi takie dywany można znaleźć pod adresem: link został usunięty przez obsługę forum

Polecam, gdyż jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które potrafi znacząco wpłynąć na wystrój pokoju.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:04 przez spitfire666, łącznie zmieniany 1 raz.

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

08 mar 2010, 19:22

podobno parkiety z bambusa jako jedyne nadaja sie do lazienek , poniewaz nie wchlaniaja wody...super sprawa... przy moim wiktorku to wypadaloby zaparkietowac bambusem cale mieszkanie :-D
moj maz pracuje w firmie parkieciarskiej i niestety musze podwazyc ta wypowiedz.
Bambus jest egzotycznym drzewem bardzo delikatnym i tak naprawde najlepiej sprawdza sie tylko w sypialni bo jest miekki.

Do łazienki najlepiej sprawdza sie TEAK lub LAPACHO to sa drzewa oleiste i niechlona wody same w sobie.
Podłogi di łazenki sie olejuje a bambus jest powierzchnia do lakierowania.

Eve ja mam w łazience drewienko i naprawde fajnie jest stanac na cieplym wychodzac z wody a nie na zimnych płytkach :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Tylko oczywiscie trzeba pilnowac zeby nie bylo mokro itd...

velena
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2011, 11:38

16 mar 2011, 14:24

Fajna sprawa te dziecięce wykładziny :) Strasznie mi się podobają. Siostrzenica ma jakieś takie śmieszne wzorki i wykorzystuje je jako plac zabaw dla misiów i lalek ;)
A czyszczenie no to cóż, dobry odkurzacz, najlepiej piorący i nie ma problemu :) Z tego co wiem, to siostra pierze tak raz na 2-3 miesiące, bo mała już śmiga po mieszkaniu, więc woli dmuchać na zimne... A tak to tylko regularne odkurzanie :)
Teraz w komforcie za zakup wykładziny można kupić odkurzacz za 1 zł :), zastanawiam się czy nie zainwestować :) zwłaszcza, że mają spory wybór wzorów

Faeria
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:38

30 mar 2011, 13:43

Ja wykładzin strasznie nie lubię. Źle się czuje w pokoju, w którym jest wykładzina albo dywan, mam wrażenie jakby cały czas kurz osiadał. Może jestem jakaś dziwna, ale nie lubię i już. I odkurzanie to jest dla mnie coś makabrycznego. Dlatego wolę podłogi, które można po prostu mopem przejechać i po sprawie. Płytki jakoś mi się kojarzą łazienkowo i w pokoju raczej bym sobie nie zrobiła. Miałam panele, ale ble, nie, cieszę się, że już jestem po zmianie podłogi. Nie dość, że były głośne to jeszcze wyglądały sztucznie. Zdecydowanie teraz już tylko prawdziwe drewno, parkiet. Mam teraz parkiet z merbau (takie ostatnio modne drewno egzotyczne) z Pacific Line i jestem zadowolona jak nigdy. Już bym tego parkieciku nie zamieniła na nic innego. Też oszczędzałam, starałam się ciąć po kosztach jak się dało, ale jednak doszłam do wniosku, że nie ma sensu, lepiej raz a porządnie położyć coś co będzie trwałe, wytrzyma lata i nie znudzi się, nie zniszczy, nie zacznie denerwować z czasem i będzie spełniać moje oczekiwania. A tak to byle taniej, a potem i tak trzeba zmienić.

Karolajna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:30

19 kwie 2011, 13:37

A parkiet z tego Pacific Line ma właśnie moja siostra, tylko ona ma teak a nie merbau. Bardzo sobie chwali z tego co słyszałam. Ale wiadomo, nie każdego stać na parkiet, szczególnie taki egzotyczny. Mnie na przykład nie. No i dlatego mam panele, ale też dobre i uważam, że są super. Sensa Dąb Troyes. Ja tam moją podłogę bardzo lubię. Solidna niemiecka robota i łatwo się montowało (mają takie zamki dzięki którym nie trzeba dobijać) sami z meżem i szwagrem sobie poradziliśmy. No i są naprawdę śliczne moim zdaniem, wcale nie brzydsze od parkietów, jak jest ładny design to panele potrafią być naprawdę bardzo eleganckie wizualnie. I wysoka klasa ścieralności (AC4) a wcale nie zapłaciliśmy nie wiadomo jakiego majątku, za tą jakość to cena naprawdę rozsądna.

wodnikowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49

Re: wykladziny,dywany,panele,plytki ...

01 lut 2013, 23:19

Od siebie polecam parkiet. I jeśli ktoś szuka czegoś trwałego to najlepiej zaufać tradycyjnemu dębowi, ewentualnie jesionowi. Warto jednak powierzyć robotę fachowcom. U rodziców w jednym pokoju robili to na własną rękę (tzn. ojciec ze znajomym) no i wyszło, jak wyszło... Potem fachowcy poprawiali. Lepiej nie partaczyć :)

Temiss
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:19

Re: wykladziny,dywany,panele,plytki ...

07 lut 2013, 21:46

Od siebie polecam parkiet. I jeśli ktoś szuka czegoś trwałego to najlepiej zaufać tradycyjnemu dębowi, ewentualnie jesionowi. Warto jednak powierzyć robotę fachowcom. U rodziców w jednym pokoju robili to na własną rękę (tzn. ojciec ze znajomym) no i wyszło, jak wyszło... Potem fachowcy poprawiali. Lepiej nie partaczyć :)
Rozumiem, że po poprawce już nie było zastrzeżeń? Jaką ekipę wzięliście do tego?

wodnikowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49

Re: wykladziny,dywany,panele,plytki ...

17 lut 2013, 10:16

Rozumiem, że po poprawce już nie było zastrzeżeń? Jaką ekipę wzięliście do tego?
Zdecydowanie :) Człowiek człowiekowi nierówny, jeśli idzie o umiejętności, no ale jednak przy takiej inwestycji lepiej nie ryzykować. A wybraliśmy fachowców z ParkietStudio.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość