donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 10:32

witam :)

ja czuje się fatalnie :ico_placzek: , gardło mnie boli ciągle :ico_placzek: znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się bólu? albo leki które można brać w ciąży na gardło? ??

jeśli chodzi o poduszkę to ja takiej nie mam i nie miałam, i jakoś mi się wydaje zbędna :ico_noniewiem:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 11:17

donatka26, tantum verde lub hasco sept można na gardło :-)
tibby, miałam rogala ale tego mniejszego. Super sprawa do karmienia piersią, jak i butelką. Albo po prostu fajna jest jak maluszek zasypia przy mamie... lub sobie leży. Ja i mój mąż uwielbialiśmy ją :-) Miałam taką:

Obrazek

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 11:45

tibby ja dostałam od koleżanki po jej małej taką jak pokazuje Mad. Spię z nią między nogami od kilkunastu tygodni, a mój mąż ostatnio ją sobie podkłada po tyłek jak robi brzuszki. Kiedy Hania się urodzi na pewno będziemy z niej korzystać i do karmienia i do układnia małej, wcześniej ją znowu wypiorę bo wyświechtana cała :) ale czu ją bym sobie kupiła? raczej nie , fajny gadżet po prostu. Zamiast niej ukladalabym poduszkę między nogi a Hanię trzymała po prostu w ramionach :) albo ukladala na podusi zwyklej :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 11:56

Dzięki dziewczyny.
U nas właśnie rodzinne sprzątanie podłóg. Pozamiatane, pomyte. Pranko się robi. Małżonek mi pomógł, więc nie nachapałam się jak osiołek.

Donatka, kochanie, współczuję serdecznie bólu gardła!

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 12:49

Donatka ja płucze gardło wodą utlenioną rozcieńczoną w wodzie. I pije właśnie mleko z masłem i miodem. Mam nadzieje, że pomoże.

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 14:07

hej hej
gardło można płukać jeszcze septosanem, ja kupiłam jakieś tabletki takie z naturalnych składników do ssania, ale tak ostrożnie ich używałam... no i syrop z cebuli :)
a ja chyba sobie kupię takiego rogala bo przy Iguśce nie miałam i np. na siedząco nie umiałam jej karmić :ico_noniewiem: za ciężka była, zwykła poduszka tak się do ciała nie dostosowuje więc mi zjeżdżała cały czas ... a ten rogal to jednak się blisko trzyma i ręce odciążone a to już coś :-)
jedna z dziewczyn na moim wątku pisała że tak się uzależniła od tej poduszki że ją wszędzie ze sobą zabierała, bo mega wygodnie :ico_haha_01:

zioło to ja może sobie poszukam tych ćwiczeń albo prześlij jak będziesz pamiętała :ico_sorki:
choć ja poród bez specjalnych ćwiczeń miałam 6 godzin :) to jednak ćwiczenia fajna rzecz :-)
w pierwszej ciąży to tylko to co na szkole rodzenia poćwiczyłam trochę, ale to w sumie po 28 tyg ciąży i raz w tygodniu...

a tak na marginesie to wszystkim co rodzą pierwszy raz polecam szkołę rodzenia, najlepiej w szpitalu w którym będą rodzić - można poznać już niektóre położne :), zobaczyć salę porodową, usiąść sobie na krześle porodowym, mówią wszystko o pielęgnacji noworodka, omawiają poród krok po kroku (więc potem już wiesz co oznacza rozwarcie 7) no i poznajemy specyfikę pracy w tym akurat szpitalu, bo każdy ma inną filozofię... mój np. bardzo promuje karmienie naturalne więc karmiłam już na sali porodowej :-)
najstraszniejsze jest to co nieznane i mnie przynajmniej bardzo to pomogło - jak przyjechałam rodzić to już wiedziałam gdzie co i jak :-D

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 15:20

Moje sposoby jednak nie są skuteczne, bo gardło jeszcze mocniej mnie boli :-(

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 16:07

hej...

ja osobiscie na bol gradla biore zawsze tabletki do ssania OROFAR sa skuteczne wystarczy przez 3 dni brac po dwie max. tabletki ib ol znika. bedac teraz w ciazy dwa razy mnie dopadl bol gardla ran na samym poczatku i bralam te tabletki i jakos wszystko OK. bylo i jest i ostatnio co tez mnie bolalo gardlo tez je bralam tylko juz ciut mocniejsze bo OROFAR MAX ale tez wystarczylo 3 dni brac i bol minal. ja tam nie plucze gardla niczym bo na mnie nic nie pomaga. jedynie co to te tabletki na mnie dzialaja. one sa mietowe i bardzo skuteczne jak dla mnie. w aptece powiedzieli ze kobiecie w ciazy one nie zagrazaja ale wiadomo nie mozna ich za wiele brac wiec ja sie stosowalam do dawkowania 2 razy dziennie po 1 tabletce. jedna rano po sniadaniu a druga na wieczor przed snem. polecam te tabletki osobiscie.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 16:27

Moje sposoby jednak nie są skuteczne, bo gardło jeszcze mocniej mnie boli :-(
współczuje, mi niby ciut lepiej, ale jeszcze ciężko przełknąć ślinę, do tego pokaszluje :ico_olaboga: ,
też piję mleko z miodem i masłem, ale dziś czosnek kupiłam i go jeszcze dodam, no i spróbuję popłukać szałwią lub wodą z solą,
piję też dużo herbat z cytryną no i psikam tantum verde, ale nie wiem czy mi się uda to zwalczyć, czy będzie konieczna wizyta u lekarza, poczekam jeszcze do jutra

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: wiosna-lato 2013

18 lut 2013, 17:27

orofar nie jest wskazany szczególnie w I trymestrze ciąży...
oczywiście po konsultacji z lekarzem można brać niektóre leki ale jak to piszą, gdy korzyści z jego zastosowania przewyższają skutki uboczne leku, a orofar to sama chemia i nie jest wskazany dla kobiet karmiących (czyli coś na rzeczy jest...)
ja bym osobiście jakieś bardziej naturalne wzięła (tymianek, podbiał, eukaliptus itp.) albo homeopatyczne - o dziwo bardzo działają /przynajmniej na mnie ;)
ale ja mogę mieć spaczone zdanie bo unikam chemii w ciąży ogólnie... :) jeśli mogę oczywiście
a najlepiej na zarazki to duużo czosnku i cebuli ;)
tyle że ja czosnku nie mogę bo mnie mdli :/ hehhe

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość