gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 16:26

Tośka biedulka dobrze że to nic takiego :ico_sorki: :ico_sorki:
Jak ten czas zleciał
strasznie szybko :ico_olaboga: normalnie jakbym to wczoraj było jak na wątku zaczęłam pisać. A zaraz będziemy przeżywać roczki, przedszkole i szkołę :ico_placzek:

Gosia a co Tymek je jak masz tak mało pokarmu? Bo ja jestem przerażona że tak mu te zupki nie podchodzą :ico_olaboga: już tyle wypróbowałam i wszystkie niedobre. Karmienie jego to jakaś tragedia a za tydzień 7 miesięcy będzie miał :ico_olaboga:

Byłam z Tomkiem u lekarza no i infekcja wirusa znaczy się grypa. Ma leki i ma siedzieć w domu się kurować. Ja byłam u ginekologa zrobił usg i wszystko w porządku okresu nie widać mówi widać że dobrze karmię. W ogóle ten mój ginekolog strasznie za karmieniem jest i mu nie chodzi o dziecko że dla dobra dziecka tylko dla dobra kobiety.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 17:18

Gosia a co Tymek je jak masz tak mało pokarmu?
No w sumie wszystko co może jadać 7mieś. bobas :ico_sorki:
Już doszedł do siebie z żołądkiem po choróbsku :ico_sorki:
Rano po przebudzeniu pije z piersi (7-8)
Koło 10 je śniadanko (kaszka z owocami , albo twarożek z owocami albo tarte jabłuszko)
Koło 11 zazwyczaj popije troszkę pierś i śpi do 13
13:30 - 14 obiadek (dzisiaj np ugotowałam mu buraczki i zmiksowałam z marchewką, groszkiem i manną- musiałam dać mu dokładkę tak wcinał :ico_szoking: )
Jak się robi śpiący daję pierś i śpi tak do 17
ok 17:30 kolacyjka - (kaszka albo jogurt lub twarożek z owocami - zależy co jadł na śniadanie)
Ok 20 pierś i zasypia już "na noc".
Potem między 23 a 24 budzi się na mleko i dalej to już co 1,5 godziny chce cyca:/
No chyba że jakimś cudem uda mi się podać mu MM przez sen przed 24 to wtedy obudzi się "tylko" 2 razy w nocy :ico_olaboga:
Ale jak żyje to udało mi się to raptem z 4 razy zrobić :ico_olaboga:

Od kilku dni odkryłam że jest sposób żeby mały wypił choć odrobinę płynów - łyżeczka! Może niewiele ale chociaż te 30 ml wody , herbatki czy soczku łyknie :ico_sorki:
Ja byłam u ginekologa
Zupełnie mi z głowy wypadło że po 6mieś. od porodu należałoby iść na kontrolę :ico_szoking:
Co do karmienia to ja też słyszałam że dobrze wpływa na kobietę (przed jakimś rodzajem nowotworów też chroni z tego co pamiętam). Podobno jeśli kobieta karmi nie rzadziej niż co 6h to @ nie powinien wystąpić...jak widać różnie to bywa.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 17:29

Wow Quanchita - to Tymek ładnie je :-)
U nas wyglada to tak:
7-8 - mleko
10-11 - mleko i drzemka ok godziny
13-14 - obiadek ,ciepła woda lub cherbatka do picia i drzemka ok 30 minut :-)
16 - deserek czyli jakies owoce przetarte
17 - mleko
19'30- 20 - kaszka z owocami lub kaszka pelnoziarnista z kwiatem lipy i spanie
potem 2;30 mleko

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 19:17

Wow Quanchita - to Tymek ładnie je :-)
No tak samo jak Marcinek z tego co czytam...3 posiłki "łyżeczkowe" + mleko, tylko że w innych godzinach.
To moje mleko w ciągu dnia to on tylko tak dla zabicia pragnienia pije.. bo co mam mu podać jak on butelki nie tknie :ico_zly:
No...dobrze że z tej łyżeczki choć troszkę zaczął pić :ico_sorki:

No i u Was te nocki o wiele ładniejsze :ico_oczko:
Może dlatego że w ciągu dnia sypia połowę tego co Tymek. Ale jego nie można w dzień przeciągnąć bo nikt by z nim nie wytrzymał. Jak się zbliża godzina drzemki to trze oczy, popłakuje aż w końcu zaczyna piszczeć tak wysoko że mam wrażenie że szyby w oknach zaraz pójdą :ico_szoking:
Może spróbuję mu chociaż poskracać te drzemki o połowę...godzina i pobudka :ico_noniewiem:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 19:34

My chorujemy!!!!!!!!!! Oskrzela zwężone- mamy robic inhalacje Nebbud-em, do tego nurofen i tantum verde, a na goraczke eferalgan. Ponoc do piątku ma być zdrowa? Ale paskudnie kaszle, codziennie popoludniu ma 38:/ Apetyt ma duzy ale malo pije:/ nie che ani herbatki ani cyca. Gardelko cale zaczerwienione wiec moze ja to drazni.
Aha dziewczynki zdecydowałam sie na telefon Samsung Galaxy Ace 2
A ktos pytal o szelki ...to nadal lipa za krotkie:(

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 19:52

Mamusia biedna Marysieńka :ico_olaboga: Zdrówka dla niej :ico_sorki:
Tymek też dzisiaj dziwnie sucho kaszle :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Niby nic poza tym ale chyba jutro podam mu flegaminę jak nie przejdzie :ico_noniewiem:
Teraz szaleje z siorą... tzn Jola mota nim na wszystkie strony jak lalką a ten gnomek mały się śmieje że aż mu tchu brakuje :ico_haha_01:
A ktos pytal o szelki ...to nadal lipa za krotkie:(
Podaj mi na priv nr telefonu to Ci przeslę foto z komórki....
Chociaż ja nie wiem jak Ty masz te pasy bo nasze są wszyte w spacerówkę i tylko regulowane.

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 20:43

Quanchita, to Ty będziesz szlaki nam przecierać ( powrotu do pracy).
Ja karmiłam Marcelinę w nocy co 2 godz. max w dzień też bardzo czesto i co- po 5 miesiącach dostałam @dziś po 23 dniach dostałam drugą @...

U nas jest tak:
6h - mleko modyfikowane;
ok 10tej próba kaszki mlecznej i herbatka do popicia ( mała zjada z 3- 4 łyżki);
11h - mleko
ok 14tej próba obiadku;
15- mleko;
18- mleko,
2o- mleko moje i spać
23-24- mleko
i potem 2,4, i znów 6 :)
eeehhhh;
dziś ugotowałam kalafiorową - zobaczymy jak jutro nam z obiadem pójdzie...

Mamusia, a Mała ma obturację, że dostała sterydy do inhalacji?? bo to co dostała to odpowiednik pulmicortu jest

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 20:45

Małej oczka ropieją... chyba jutro podjadę do pediatry.
To przez te zęby- ma taki wodnisty katarek,a dziś doszły te oczka, białka ma zaczerwienione...
No, jak nie urok to sra...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 20:48

zdrówka dla Marysi :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: powiem Ci że mi lekarka nie chciała dać Nebbudu bo powiedziała że dla starszych dzieci jest i nam dała pulmicort :ico_noniewiem: no ale ładnie się poprawiło po tym. Co prawda dalej kaszle :ico_zly:

Ładnie jedzą wam dzieciaki. Maksio np dzisiaj wypił prawie 100ml herbatki w przeciągu godziny ale za to z tym jedzeniem masakra :ico_olaboga: zupki to już w ogóle tragedia :ico_olaboga: Jutro zrobię swoją jakąś a może tak mu zasmakuje haha i tak w to nie wierzę.

Madleine rzeczywiście malutko Marcinek śpi. Maksio tak z 3-4h śpi. I tak samo jak u Gosi jak śpiący to nie ma mowy musi iść spać nie przetrzyma się go.

No a ja teraz taka śpiąca jestem :ico_olaboga: Nie spałam od 4 do 6 bo Tomek był u mnie nie mógł spać gorączka go męczyła, o 7 już pobudka bo Maksio się przesikał zamierzam z nim iść spać bo ledwo żywa jestem.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

18 lut 2013, 20:51

Tośka zdrówka dla Marcelinki :ico_sorki: ty taka jesteś obcykana powiedz jak to jest z tym nebbudem a pulmicortem?
Bo byłam u lekarki i się pyta co mamy do nebulizacji bo siostra z siostrzenicą do tej lekarki chodzi no i Kaśka mi mówi że nebbud mają a lekarka nie bo to dla starszych :ico_noniewiem: a w internecie czytam że to to samo tylko tańszy zamiennik :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość