Spectacle
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:51

Lek na trądzik

24 lut 2013, 22:20

Od jakiegoś czasu mam problem z trądzikiem. Dojrzewanie mam już dawno za sobą, a mimo to od kilku tygodni moją twarz i ramiona zasypują krosty. Zmiana diety nic nie dała, a sprawa zaczyna się robić nie ciekawa. Nie mam czasu pójść do lekarza, bo ostatnimi czasy muszę sporo pracować. Postanowiłem nabyć jakiś produkt, który pomoże mi w kłopocie. Szukałem na forach opinii i trafiłem na informację o podobno świetnym środku z Ameryki o nazwie Trioxil. Nie mam jednak zamiaru wydawać pieniędzy w ciemno więc chciałem zapytać Was o opinię. Słyszeliście może coś o tym środku? Czy warto? Byłbym wdzięczny za opinię.

Natalka86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:17

Re: Lek na trądzik

04 mar 2013, 14:32

ja niestety nie, ale może ktoś inny

marina30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:48

Re: Lek na trądzik

08 mar 2013, 10:46

raczej nie i chyba bez wizyty u lekarza się nie obejdzie, bo jak chcesz jakiś środek stosować, który działa to tylko na receptę. z takich ogólnodostępnych w aptece to nie ma nic leczniczego, co by dobrze działało

Awatar użytkownika
Lindsey
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2013, 14:23

Re: Lek na trądzik

12 mar 2013, 14:19

A moze to jakies uczulenie kochana? Wybierz sie do dermatologa lub kosmetologa, nie ma co zwlekac bo moze byc coraz gorzej. Dermatologa nie polece bo nigdy nie chodzilam ale chodze do kliniki laime (jestem z Krakowa) i wiem ze oni tez sie takimi chorobami tradzikowymi zajmuja. wiec na pewno tam gdzie mieszkasz tez takich specjalistow znajdziesz.

anita1991
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2013, 21:39

Re: Lek na trądzik

18 mar 2013, 21:53

O tym leku akurat nie słyszałam. Możesz natomiast spróbować stosować na trądzik suplement diety. Ja jestem bardzo zadowolona z Nonacne, o którym można dowiedzieć się więcej na stronie http://leczenietradziku.pl/. Stosuje go już od trzech miesięcy i liczba niespodzianek na skórze zmniejszyła się o ponad połowę.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Lek na trądzik

05 kwie 2013, 14:46

Na dolegliwości skórne dobry jest także krzem organicznyktóry znany i stosowany jest od wieków jako skuteczny środek wspomagający regenerację tkanki łącznej.

Kasia7707
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:05

Re: Lek na trądzik

23 cze 2013, 21:51

Moja siostra miała okropny trądzik i koleżanka mamy poleciła jej olej z wiesiołka. Kilka miesięcy od rozpoczęcia używania, trądzika już nie było :).

http://gal.com.pl/pl/aktualnosci/2-aktu ... 00-ml.html

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Lek na trądzik

24 cze 2013, 13:40

Kasiu nie wrzucaj nam w każdej wypowiedzi linku do strony producenta. Co do oleju z wiesiołka wolę ten z oleofarmu czy podobna nazwa.

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Lek na trądzik

12 lip 2013, 20:25

- środki przesuszające skórę (nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy, toniki spirytusowe), mogą stymulować trądzik, także częste mycie nie jest wskazane,
- weź aspirynę lub ibuprofen, zmniejszają ostre zapalenia, rezygnujemy, gdy trądzik się "uspokoi",
- toniki ziołowe, bezalkoholowe (wskazany kwas glikolowy),
- delikatnie przecieramy wodą z cytryną, ogórkiem zielonym, aloesem, octem,
- uwaga na słońce, opalanie drażni trądzik,
- punktowo; sok z cebuli, pasta do zębów, roztwór sody oczyszczonej, to wszystko bardzo ostrożnie.
- nie wyciskaj, to powoduje zakażenie wtórne,
- przy niewielkim nasileniu możemy spróbować leków homeopatycznych; hepar sulphuris, silica,
- suplementy; witamina E sproszkowana, witamina B6, witamina A, cynk,
- zioła wewnętrznie; nalewka z kosaćca różnobarwnego, echinacea, nagietek lekarski, herbata z pokrzywy, przytulii czepnej, uspokajająco; herbata z lawendy i rumianku.
Dieta lekkostrawna, bez ostrych przypraw, ciężkich tłuszczy (kurczak, żółty ser, pikle, grzyby w marynacie - wykluczone)

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

Re: Lek na trądzik

16 lip 2013, 22:06

Bardzo ważne jest by skóra nie była obciążona a pory nie czopowały się. Zatykane pory wzmacniają trądzik. Z domowych sposobów - maseczka z dodatkiem miodu Manuka. Podobno spożywanie tego miodu także wspomaga leczenie trądziku. Jeszcze zależy jaka jest przyczyna trądziku, w wieku dorosłym często przyczyną jest gronkowiec.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość