Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 11:25

Znalazłam w necie ;
Badania w 21.-26. tygodniu ciąży

Obowiązkowe:
- badanie ogólne moczu
- poziom stężenia glukozy po doustnym podaniu 75 g glukozy
- przeciwciała toksoplazmozy
- badanie USG
- pomiar ciśnienia
- pomiar masy ciała
- ocena pH wydzieliny pochwowej
- badanie położnicze (wysokość dna macicy)
- ocena czynności serca płodu

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 14:13

Hej!

Lala mi gin kazal zrobić na następną wizytę ale wspominał coś żeby ok 26 tygodnia. A tą stronkę z badaniami też znalazłam :-)

Leona koleżanek z forum na grilla nie zaprosisz? U Ciebie to warunki są bo u nas wieczorami taka zlewa, że :ico_olaboga:

Szkieletorek ja za delikatna nie jestem, ale zapach sparzonych pór kurzych i mięsa z świeżo zabitej świni mnie powalają i nie mogę powstrzymać odruchu wymiotnego.

Jenny jak poszło? Wciskałaś cytrynkę do glukozy? Na jakim etapie jesteś w planowaniu mieszkanka? A swędzenie troszkę przeszło? Mnie od kilku dni swędzą ręce od łokci to dłoni po zewnętrznej stronie, ale może skóra jest przesuszona, bo ja Bio Oliem smaruje brzuch, piersi, uda i plecy z pośladkami, więc ręce mogą mieć za sucho.

Edulita pewnie dzisiaj rodzinka w domku to czasu nie masz żeby zajrzeć - udanego weekendu Ci życzę!

Ja dzisiaj miałam wielkie plany na sprzątanie i pranie i prasowanie - i wielka d.... Zaniosłam pranie na górę wstawiłam, potem na podwórko wyniosłam, rozwiesiłam i musiałam posiedzieć godzinkę, bo brzuch zaczął boleć i kurde tak się bujam, bo co chwila brzuch się twardy robi i zaczyna boleć i tak zamiast w 2 godzinki posprzątać to bawię się dalej od 9 :ico_zly: Wkurzam sę przy tym sama na siebie. I pewnie i tak wszystkiego nie dam razy zrobić :ico_zly: A taką mam wenę na sprzątanie. Nie chcę też brać no spy co chwila, wczoraj wieczorem brałam i nie chcę na razie, bo to chyba jednak nie za dobrze dużo brać, nie?

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 15:10

hej dziewczyny

Jha mam chwile dla siebie... u mnie dzis wymyslilismy malowanie kuchni... wiec szybko po farbe posciagac wszystko i do roboity... i ja siedze tesciowa sciagala a maz maluje :-D :ico_brawa_01: hahaha a ja mam lenia... tzn kazali mi siedziec to siedze heheheh

Dzidzia od wczoraj ucichla chyba sie przekrecila bo czulam juz niezle kopniaki a teraz cisza tylko takie przesuwanie :ico_noniewiem:

Leona ale Ci dobrze z tym grillem zjadlabym jakies miesko z grilla :ico_haha_01: ale ostatnio cos jesc nie moge jak tylko czuje ze za duzo zjem to zaraz ide biegiem do toalety :ico_noniewiem:


A dzisiaj pojechalismy po te zakupy i w sklepie tak mnie spielo ze az mnie poty oblaly myslalam ze nie zdarze do tej toalety :ico_sorki: jak sobie siadlam to az mi sie slabo zrobilo jakis koszmar..

W poniedzialek wizyta i az mnie juz skreca :ico_sorki: Trzymajcie kciuki aby potwierdzila dziewczynke :-D

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 15:30

Spinka robiłam w innej przychodni i pozwolili na cytrynkę bez niej to kiepsko byłoby z wypiciem, strasznie słodkie. Chyba wyniki są dobre wg. Dr google, bo normy nie mam zapisane. A w moczu znów jest białko, glukoza i erytrocyty, ale tylko ślad, dalej w liczbach referencyjnych pisze wynik ujemny. A skóra dalej swędzi, chodź mniej, aż patrze że w niektórych miejscach te krostki wysuszuły się, przez moje drapanie.
U nas też ładna pogoda. Remont jest na etapie, że ekipa tam robi, bo stan jest surowy naszego mieszkania.

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 16:48

Jenny czyli płytki, panele, farby itp.? No to czas wytężonego wysiłku umysłowego, trudne wybory przed Tobą, ale przynajmniej miłe :-)

Kamilka jednak na coś się teściowa przydała :ico_oczko: Ja wizytę mam dopiero 2 lipca, no chyb żeby coś się działo to wcześniej mam wpaść. Moja mała tez jakiś czas była grzeczna, tak delikatnie tylko kopała, no ale już wszystko wróciło do normy i znowu jak kopniaka zasunie to czuję i to jak.

Ja powoli zmierza ku końcowi sprzątania, ale nie tknęłam nawet prasowania, nie wiem może jutro się wezmę i jakoś powojuję.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

08 cze 2013, 22:04

U nas dzień szybko minął.
Po śniadaniu pojechałam na zakupy z mała spożywcze i chemiczne. Wróciłam jakoś po 12 ,zaraz położyłam małą ,rozpakowałam zakupy i poszłam tez się zdrzemnąć bo w mieści to mnie bardzo brzuch bolał juz nawet myślałam że zadzwonię po męża bo nie dam rady.
Reszta dnia poleciała szybciej,obiad , popołudniu grill i teraz już oczy mi opadają. Od 3 dni ciągle mnie ten brzuch pobolewa,czasem mocno .Mam nadzieję że wszystko ok. W środę wizytę więc się dowiem .

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

09 cze 2013, 11:37

Witam niedzielnie moi w kościele i mam chwilke aby cos naskrobać :) pogoda u nas cudna choć chwilami mega goraco wczoraj do 29 stopni - ale nie narzekam lepiej tak niż deszczowo :-) Ja czuje się dobrze odpukac żadnych dolegliwości ale dla równowagi mamy z męzem ciche dni :ico_zly: nie może być za pięknie :ico_noniewiem:
leona - fajnie że jakieś dziewczęce efekty wprowadzisz do pokoiku dzieci z czasem róż zrównoważy się z innymi kolorkami :) mój malec będzie w pokoju z Ida a ona ma wybitnie różowy pokoik ale nie zamierzam zmieniac kolorków bo świerzo malowany mieszkamy tu niecałe pół roku i wszystko świerze - zresztą mamy inne wydatki bo jeszcze kupa niewykończonych rzeczy
spinka - dobrze że u Poli poprawa a ty jak się czujesz jak brzuszek ? olej prasowanie i odpoczywaj
lala - to super mieliście festyn - jak mateuszek dalej kaszle ?
szkieletorek - jak brzuszek nie boli ? oj ty chyba przeginasz z robotą :ico_nienie: odpoczywaj więcej kochana bo mając już dziecko i nim się zajmując to wysiłek a ty jeszcze wiele innych spraw załatwiasz.
kamilka - remoncik super sprawa ja uwielbiam zmiany :-) dobrze że jest teściowa i wam pomoże. Trzymam kciuki za dziewczynke :-)
jenny - a kiedy lekarz obejrzy wyniki ? miejmy nadzieje że to tylko śladowe ilości i juz będzie lepiej :ico_pocieszyciel: współczuje z dolegliwościami skórnymi ja mam cały czas suchą skórę i jeszcze teraz od goraca na piersiach potówki :ico_zly: i już się drapie i nie moge wytrzymać

Życze wam miłej niedzielki kochane :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

09 cze 2013, 11:49

wstawiam dzisiejsze zdjęcie moich iskierek a zdjęcie pracy konkursowej Niki to dla mnie też niespodzianka bo ona maluje w przedszkolu na kółku plastycznym i nie widze tych prac które wysyłają na konkurs chyba że wygrywa i jedziemy na wystawę lub organizator zamieszcza je na stronie
Obrazek

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Re: Jesień mamy wita 2013

09 cze 2013, 22:50

dziewczyny może mi któraś podbić aukcje na allegro ? :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Jesień mamy wita 2013

10 cze 2013, 08:13

leona, zapraszam do odliczania od 120!!! :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość