Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 11:03

A to mój PLAN PORODU:

Plan porodu:
Szanowni Państwo,

Napisałam poniższy Plan Porodu, by przekazać Państwu moje oczekiwania związane z porodem. Będę bardzo wdzięczna, jeśli sprawując opiekę nade mną i moim dzieckiem weźmiecie przygotowany plan pod uwagę. Równocześnie zdaję sobie sprawę, że podczas wydawania na świat nowego człowieka , może okazać się, że niektórych punktów z mojego projektu z przyczyn istotnych dla bezpieczeństwa mojego i dziecka nie będzie można zrealizować. W takiej sytuacji chciałabym prosić o pełną informację co do podjętych działań.
Z góry dziękuję, Małgorzata

Oczekiwania wobec miejsca/warunków porodu
• Chciałabym rodzić w sali pojedynczej.
• Zależy mi, by w sali był prysznic lub wanna.
• Chciałabym, by w sali była toaleta.
Osoba towarzysząca/osoby obecne podczas porodu
• Zależy mi, aby mojej osobie towarzyszącej udzielano informacji o postępie porodu.
• Wyrażam zgodę na obecność studentów/tek położnictwa i medycyny.
• Chciałabym, jeśli to możliwe, aby w trakcie porodu towarzyszyła mi ta sama położna.
Poród
• Zależy mi na pełnej i bieżącej informacji o postępie porodu.
• Zależy mi by mój poród był naturalny.
• Zgadzam sie na podanie oksytocyny, przebicie pęcherza i stałe monitorowanie KTG, gdy moja sytuacja będzie tego wymagała, po uprzednim wyjaśnieniu mi powodów zastosowania tych interwencji.
• Chciałabym pić w trakcie porodu.
Pierwszy okres porodu
• Chciałabym mieć swobodę poruszanie się w pierwszym okresie porodu.
• Chciałabym mieć możliwość korzystania z wanny/prysznica.
• Chciałabym mieć możliwość korzystania ze sprzętów takich, jak drabinka, materac, worek sako.
• Jeżeli zaistnieje konieczność podania mi kroplówki lub monitorowania stanu dziecka, chciałabym zachować możliwość poruszania się i przyjmowania dowolnej pozycji.

Drugi okres porodu

• Chciałabym mieć możliwość wyboru pozycji w drugim okresie porodu.
• W drugim okresie porodu chciałabym przeć zgodnie z tym, jak podpowiada mi instynkt, przeć spontanicznie.
Łagodzenie bólu porodowego
• Chciałabym móc korzystać z nie farmakologicznych metod łagodzenia bólu, takich jak masaż przez osobę towarzyszącą, prysznic, imersja wodna.
• Jeśli poproszę o ulżenie mi w bólu, prosiłabym o zaproponowanie mi w pierwszej kolejności naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego.
Nacięcie/ochrona krocza

• Zależy mi na uniknięciu nacięcia krocza.
• Chciałabym, aby położna starała się ochronić moje krocze i poinstruowała mnie w czasie parcia.
• Proszę o miejscowe znieczulenie przy zszywaniu krocza.
Po porodzie
• Chciałabym, aby moje dziecko było u mnie na brzuchu w kontakcie „skóra do skóry” tak długo, jak będziemy tego potrzebowali.
• Chciałabym nakarmić moje dziecko piersią jeszcze na sali porodowej.
• Proszę zważyć i zmierzyć moje dziecko po zakończeniu pierwszego kontaktu skóra do skóry.
Na oddziale położniczym
• Chciałabym, aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju.
• Chciałabym, aby kąpiel dziecka i inne czynności pielęgnacyjne oraz ew. badania i zabiegi odbywały się w obecności mojej lub ojca dziecka.
Szczepienia
• Zgadzam się na szczepienie dziecka.
• Proszę, aby szczepienie dziecka odbyło się w obecności mojej lub ojca dziecka.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 11:52

Z tego co widzę Gosiu to mamy to samo w oczekiwaniach. Z różnica na nacięciu krocza i przy studentach.

Gosia, z tego co mi mówiła położna, to pod pojęciem OCHRONA KROCZA często polozne rozumieją właśnie NACIECIE KROCZA żeby nie peknac w różnych kierunkach. Dlatego warto pogadać jeszcze z położna na początku porodu (jak jest czas i sila) i o jasnic o co chodzi. Ale u ciebie jest zaznaczone ze wolisz nie ciac.
Powiem ci że osobiście też bym chciała tego uniknąć jesli sie da, bo zawsze to wygodniej sie zas siedzi i porusza, ale chyba wolę to niż popekac w kilku kierunkach i mieć milion szwów. Mam znajoma która właśnie nie była nacieta i popękała w kilku kierunkach i skonczylo sie na kilkunastu szwach!!! Mówi ze siedzieć w ogóle nie mogła bo czuła za tyłek ma mega porozrywany.
Druga znajoma która rodziła właśnie w tym szpitalu co ja chcę, mówiła ze położna na porodów e pytała od razu sama czy ta przygotowała jakiś plan porodu. Wiec lidze ze to, co tu wypisalam nie pójdzie na marne. I omawiała z nią każdy punkt zapisany. Wiec nie omieszkam zaznaczyć ze wole nie ciac krocza, ale jeśli to będzie konieczne i peknecie może iść w niekontrolowanym kierunku to ma ciac.

Ja od rana mam delikatne bole jak na @. Czasem jakieś spięcie...

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 13:55

Tibby, i jak bóle, przeszło? Maciczka ćwiczy intensywnie.
To i tak się chyba omawia w szpitalu ten plan, to ja jej powiem, że nie chcę nacinania. A studenci niech cpatrzą i się uczą. Tez miałam praktyki w szpitalu i się uczyłam. Wiem co to za ból.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 14:25

Gosia, maciczka już spokojna. Tylko siedzenie sprawia mi trudnośc. Tom wchodzi wkażdą możliwą wolną przestrzeń i bardzo się rozpycha. Mało to przyjemne. Dziś mocno wystawia stopę po lewej stronie. W pewnym momencie moglam ją prawie złapac :-D

Jeśli chodzi o studentów, to patrzec mogą - ale nie dotykac mnie i nic przy mnie nie chcę by robili. Poza tym, poród to moja i męża chwila. Nie chcę by patrzyła jakaś odpicowana lalunia na mnie i moje krocze... chcę tylko meża i niezbędny personel.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 16:38

zdjęcie żeby zrobić i wkleic to powiem szczerze, że nie mam aż tyle zapału,
zawsze można ściągnąć bezpośrednio ze strony adres zdjęcia, wkleić tutaj i gotowe. Nie trzeba ściągać na komputer i wgrywać jako zdjęcie

taką masz komodę?
Obrazek
MartaZuzanna, zgłosiłam Twój posty do admina, bo nie dotyczy ani dziecka, ani tym bardziej wspólnego terminu porodu. Przeszkadzasz znam, więc wybacz ale żegnamy z naszego wątku PORODOWEGO!
Małgorzata, posty usunięte

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 16:39

Tomek ma już mało miejsca, to się nie ma co dziwić, że się wypina. Dobrze, że już bóle ustały.
Kochana, gdzieś w końcu muszą się uczyc, nawet odpicowane lalunie haha :-) ps. czy Ty wiesz, jakcy studenci mogą być przystojni :-) Przystojny student i Ty na samolocie, miodzio :ico_haha_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 16:40

MartaZuzanna, zgłosiłam Twój posty do admina, bo nie dotyczy ani dziecka, ani tym bardziej wspólnego terminu porodu. Przeszkadzasz znam, więc wybacz ale żegnamy z naszego wątku PORODOWEGO!
Małgorzata, posty usunięte
Dziękuję Ci! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 19:11

Studentom nie odmowie, bo poprzednio miałam bardzo młodego i fajnego lekarza - dr. Tomasz z reszta. Ale po porodzie lub przed niech zaglądają. W trakcie chce intymności.

Przed chwila właśnie cieszyłam sie ze mi przeszły napiecia i bole a tu proszę: jak na zawołanie. Napięcie dołu plus delikatny okresowy bol.

misia, jak u was? Milenka spacerek zaliczyła juz pierwszy z rodzicami? Czy umknal mi może?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 21:24

MISIA co tam u Was, jak mała? Z kupkami dalej walczycie?

MONIKA, jak Patryś, spacerowaliście dziś?

SHIVA, a Wasz skarb jak tam? Rośniecie?

TIBBY a ty się kierujesz terminem usg czy om bardziej?
Pewnie już tam się szyjka zaczęła powoli mięknąc i skracać i stąd te boleści jak na @.

SOSNA, KACZOREK, ANADE a Wy co tak nic nie piszecie, dajcie znaj jak dzieci i jak Wy się czujecie!!

MRÓWECZKA a Ty jakoś na dniach masz termin, jesteś jeszcze 2w1 czy już nie. Jak się czujesz?

U nas dzieci już lepisze :ico_sorki: dziś czułam się dobrze, zaraz idę witaminki łyknąć. Umyłam się i jest ok.

JENNY, Ty się myślę musisz nastawiać na poród o czasie, przecież psychika może zdziałać cuda. Wiesz, zawsze jakiś plan porodu warto mieć skonstruowany by choć mięć namiastkę z tego, jakiś jeden punkcik zaplanowany i spelniony nawet jeśli by syncio miał przyjść troszkę wcześniej na świat.
Kiedy wizytujesz?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 21:47

Piszecie o planie porodu - bardzo fajna sprawa ! Przy kolejnym porodzie napewno taki zrobię.
Osobiście miałam nacięcie krocza, a i tak strzeliłam (mała nie zwinęła barków przy wychodzeniu).
Nacięcie 3 stopnia na 4 możliwe. Masakra. Dlatego cieszę, się że jednak mnie troszkę nacięto, bo inaczej strzeliłabym po szyje :/
Przy porodzie miałam 2 studentki, ale bardzo pomagały :) A na oględzinach ostatecznych przy wypisie trafiłam na WSZYSTKICH studentów :P ale szczerze zwisało mi kto patrzy :P

MonikAA, nie wiem jak się ma sytuacja z Twoją pracą... ale jeśli miałaś umowę do dnia porodu to Twój dochód liczy się jako dochód utracony. Tak informacyjnie tylko Ci piszę, bo to istotne.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość