Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

15 cze 2013, 22:31

Uciekam, dobranoc!

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 00:26

Hey
moj Antos szaleje w najlepsze. Pobujalam sie na pilce, ale jak tylko skonczylam
To zaraz Antos w ruch.Wypycha sie niesamowicie.

Przeczytalam Wasze plany porodu. U nas sporo z tego Pisac nie trzeba. Jesli nie ma zadnych komplikacji to dostaje sie dziecko na rece od razu, owiniete recznikiem. W tym czasie rodzi sie lozysko, lekarz zszywa itd... Obcina sie pepowine dopiero jak nie tetni.glukozy sie dzieciom nie podaje ani mleko modyfikowanego, smoczka tez sie nie podaje. Dziecko jest ciagle przy rodzicach. Wszystko mama musi robic przy dziecku. Sale porodowe sa wylacznie pojedyncze I maja toalete I lazienke.

Ja bralam gaz jako znieczulenie. Nie wyobrazam sobie porodu bez gazu.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 07:52

Małgosiu masz rację najważniejsza psychika. Do gin idę w pn 17.06 i już nie mogę doczekać się, bo od 2 dni wieczorem brzuch mnie pobolewa jak przed @. Mam tylko nadzieję, że to tylko macica rośnie, bo brzuszek mi urósł w obwodzie 3 cm i waga poszła lekko do góry to śmieje się, że synek przytył. Mąż musiał mi wczoraj kupić krótkie spodenki, bo w żadne z przed ciąży nie mieszcze się w każdych brzuch przeszkadza. Zamiast biustonosza zamówiłam top sportowy przez internet, więc mam nadzieję, że do końca ciąży mi to wystarczy:)
Byłam też u internisty z tą wysypką to za dużo nie pomogła w aptece kupiłam kolejny drogi emolium no i poleciła okłady z rumianku w najgorszych miejscach i to działa. Z racji, że brzuch rośnie to i on zaczął swędzieć i muszę lekarza spytać co mogę zrobić, bo brzucha ogólnie nie dotykam, bo to w moim wypadku może spowodować skurcze. A tak za oknem słonko świeci i jest ciepło.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 09:06

Jenny, dobrze ze trochę pomógł ten rumianek. Obys nie musiała sie męczyć z okladami do końca konca ciąży. Juz za dwa dni zaczniesz 7mc!!! Odliczam z toba ;-) Strasznie milo będzie widzieć kolejny rozwinięty kwiatek. A potem juz do 30tc to rzut kapciem!!!

U mnie wczorajszy wieczór pod znakiem trzech dość bolesnych skurczy. Przeszło na szczęście i jakos dało sie spac. Teraz od rana lekkie bardzo cmienie jak na @. Mówisz Gosia ze może sie tam coś dziać? Oj.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 09:35

Zamiast biustonosza zamówiłam top sportowy przez internet, więc mam nadzieję, że do końca ciąży mi to wystarczy:)
jenny a nie lepiej jednak mieć biustonosz usztywniony, podtrzymujący? Bo piersi nie będą tak opadać i później będą dużo ładniejsze :ico_oczko:
Przy porodzie miałam 2 studentki, ale bardzo pomagały :) A na oględzinach ostatecznych przy wypisie trafiłam na WSZYSTKICH studentów :P ale szczerze zwisało mi kto patrzy :P.
przy porodzie jak są studenci na praktykach to dobra sprawa, oni bardziej się starają i pomagają rodzącej niż czasami doświadczone położne.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 09:51

Studenci na pewno się starają bardziej. Są jeszcze nie zmęczeni przez codzienność. Jeśli chcą jakos pomoc to do okresu parcia, tu bym wolała być sama z mężem. Przeżywać to we dwoje.

Zioło, widzisz jak masz tam dobrze. U nas musisz sie prosić o to co w innych krajach masz na codzien.

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 10:03

Moni26 na pewno zwykły biustonosz jest lepszy, ale bez przymierzenia nie umiem tak kupić przez internet, bo mi najczęściej te fiszbiny wbijały się w pierś. Przed porodem jak dostanę pozwolenie będę musiała pójść do sklepu i kupić biustonosze do karmienia. Dobrze, że biust mam mały teraz już pełne B.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 10:59

Ja mam teraz po ciążowym wzroście chyba 75F. Wcześniej miałam E. Ale czuje ze miseczka by sie wieksza przydała. Jednak póki co nic nie kupuje bo od mleka też urosną, a ja wole pomęczyć sie z tymi stanikami co mam, a zaś jak sie coś juz ureguluje to pójdę i sobie popatrzę za czymś ładnym, usztywnianym i spełniającym funkcje stanika do karmienia. Bardzo podobają mi się staniki alles. Ale poczekam.

U nas jeszcze 3 dni i ciąża donoszona!!!!

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 11:17

Tibby[/b] ja slyszalam wlasnie, ze w Polsce kobiety nadal rodza na jednej sali, a oddzielone kurtyna. Ja jak rodzilam Oliwierka to mialam przygaszone swiatla. Przywiozlam z domu odtwarzac CD. Moglam go podlaczyc I sluchalam muzyki. Byl ze mna tylko maz. Polozna co jakis czas przychodzila. Rzeczywiscie zapewnienie intymnosci jest wazne. Pomaga sie zrelaksowac I skoncentrowac na sobie.
Wow ale gonisz z tygodniami.
jenny Kochana Ty tez lecisz z tygodniami jak strzala :)Super, ze Maluszek rosnie. Ja juz mam w obwodzie 117cm.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

16 cze 2013, 11:31

Ja mam dwa sportowe i tylko w takich chodzę w ciąży, rewelacja .

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość